Preskočiť na hlavný obsah

Medzinárodný deň Rómov, deň na ktorý zabúdame...

Ja a moja predstava o medzinárodnom dni Rómov? Medzinárodný deň Rómov je podľa mňa tu na Slovenku dosť nedocenení deň. Tieto dni, kedy máme v parlamente Mariána Kotlebu a jeho choré pozeranie na tento svet, je podľa mňa dôležité viac dbať na dni, ktoré niečo symbolizujú... Medzinárodný deň Rómov symbolizuje, že na tomto svete žijeme, že žijeme roztrúsení po celom svete, že sme občania krajín, ktoré sa k nám chovajú macošsky... Je preto dôležité v tento deň na náš ľud upozorniť...  Sme svedkami, že z naším ľudom sa po celom svete zle zaobchádza, absolútna väčšina Rómov žije v biede, sme vyháňaní z našich domovov, sme podceňovaní, naše deti nenávidené od kolísky a to len preto, že si niekto na tomto svete myslí, že má rovnejší chrbát ako my...

Nedávno som v spravách videl, ako predstavitelia nášho štátu kladením vencov, si uctili pamiatku padlých bojovníkov, ktorí sa zaslúžili o oslobodenie Bratislavy spod fašizmu spred 71. rokmi. Prišlo mi to smiešne... V parlamente máme Kotlebu, naši predstavitelia nič proti tomu nerobia, veď to je výsledok volieb... Ešte že majú túto výhovorku, ako inak by vysvetlili že Kotlebova strana nebola ešte rozpustená a prívrženci postavený pred súd?!  Kladenie vencov a uctenie si pamiatky je samozrejme dôležitým aktom, no myslím si, že viac ako dôležitým aktom kladenia vencov, je v dnešných dňoch urobiť jasné kroky proti zdvíhajúcemu sa nacionalizmu a hlasu fašizmu, pretože mi to príde ako farizejstvo, že kladiem vence k hrobu bojovníkov proti fašizmu a pritom ticho tolerujem fašizmus v parlamente, ak mám v srdci skutočnú pamiatku bojovníkov proti fašizmu, tak proti nemu bojujem aj dnes, inak to všetko nemá zmysel a v hrobe sa musia otáčať tí, ktorí proti fašizmu bojovali!!!

Medzinárodný deň Rómov by mal byť na Slovensku viac viditeľný ako je to doteraz...  Naši predstavitelia by mali dať najavo aj uctením tohto dňa, že tu žijeme, že tu žijú v úvodzovkách aj iní ľudia, i keď ja sa nepovažujem za iného, ale okolie sa na nás žiaľ tak pozerá...  Tu u nás sme najpočetnejšia menšina, žije nás tu cez pol milióna, tak prečo by naši predstavitelia nemohli verejne dať najavo, že tu žijeme???  Keď 200 tisíc voličov Kotlebu je pre nich svätých, tak pol milióna našich ľudí by tak nemali len tak prehliadať!!!

Viem si predstaviť, že by sa viac o nás média v tento deň vyjadrovali, pripomenuli by sa naše symboly ako je vlajka, hymna a prezident republiky by mohol v tento deň vyznamenať vysokým štátnym vyznamenaním našich ľudí, ktorí sa významne zaslúžili o našu kultúru, či spoločnosť. Týmto gestom by sa jasne dal von signál, že v tejto spoločnosti nie je tolerovaná žiadna intolerancia!!!  No žiaľ, je to len asi môj sen, že aj ja by som sa v tejto krajine aspoň raz za rok cítil ako doma a nie ako nejaký cudzinec... Je to môj sen. že by  sa o nás média vyjadrovali aj pozitívnejšie ako len negatívne čo len v podstate prispieva k nenávisti a k napätiu v tejto spoločnosti. Medzinárodný deň Rómov, deň na ktorý zabúdame my, aj táto spoločnosť...Štefan Dreveňak

Komentáre

  1. Štefan super článok, naozaj si trafil klinec po hlavičke Štefan

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Pán Dreveňak, Váš článok ma oslovil, zaujímavá myšlienka ako aj postavenie témy článku Zita Ravaszová

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Nemôžem len súhlasiť Ondej

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…