Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Očami blogerov na odstupujúceho Petra Polláka


Doterajší vládny splnomocnenec pre rómske komunity Peter Pollák v pondelok 4. apríla oficiálne rezignuje na svoj post.
Urobí tak v obci Jarovnice v okrese Sabinov, kde ako splnomocnenec vlády napríklad otváral modulovú kontajnerovú základnú školu, alebo predstavoval projekt rómskych občianskych hliadok.
Pollák chce na mieste tiež zhodnotiť svoju činnosť vo funkcii, ktorú zastával od 1. októbra 2012. Uviedol to v oficiálnom oznámení médiám.
S menom Petra Polláka na poste splnomocnenca pre Rómov sa spája presadzovanie inkluzívnych opatrení rómskej reformy, zameraných na zlepšenie životných podmienok Rómov, zvýšenie ich zodpovednosti a lepšiu a efektívnejšiu integráciu do majoritnej spoločnosti.
Jedno sa musí uznať, Peter Pollák patrí medzi najvýznamnejších splnomocnencov vlády pre rómske komunity, ktorý sa svojimi "reformami" zapísal do histórie tohoto úradu a Rómovia si ho budú ešte dlho pamätať, či už v dobrom, alebo v zlom...
Peter Pollák bol v poradí šiestym splnomocnencom vlády SR pre rómske komunity. Pred ním zastávali tento post Vincent Danihel, Klára Orgovánová, Anita Botošová, Ľudovít Galbavý a Miroslav Pollák.

Mal svojich fanúšikov aj oponentov. Ako sme Petra Polláka vnímali my blogeri z Redakcie 1? Prinášame Vám tie najzaujímavejšie články, ktoré Redakcia 1 uverejnila...


Článok z roku 2013
Populistické reformy pána Polláka v praxi nepoužiteľné...
http://www.redakcia1.com/2013/01/populisticke-reformy-pana-pollaka-v.html

Článok z roku 2014
Mala som byť Pollákovým otrokom. 
http://www.redakcia1.com/2014/10/mala-som-byt-pollakovym-otrokom.html?spref=fb


Článok z roku 2014
Peter Polák sa porádne buchne po vrecku a bude rozdávať milióny... Hovorí o tom, čo Pollákovi bolo najviac vyčítané, dotácie a ich prerozdeľovanie....
http://www.redakcia1.com/2014/04/peter-polak-sa-poradne-buchne-po-vrecku.html


Článok z roku 2014
"Skvelý politický ťah"... Peter Polák bude vydávať svoj vlastný časopis... Ako dobre všetci dobre vieme, jediné rómske noviny Romano Nevo ľil prakticky neexistujú, za to pán Peter Pollák investoval do iného periodika
http://www.redakcia1.com/2014/06/skvely-politicky-tah-peter-polak-bude.html


Článok z roku 2013
A ide sa do školy... Najviac oponentov Peter Pollák mal za výstavbu kontajnerových škôl, ktorú v podstate jednu vec riešili dochádzku rómskych detí, no zároveň prispeli ešte k väčšej izolácii...
http://www.redakcia1.com/2013/09/a-ide-sa-do-skoly.html


Článok z roku 2015
Peter Pollák sa nechal poučiť Amerikou, alebo "Cigánska rezervácia. Vstup gadžom zakázaný!" Pohľad rómskeho blogera, ktorý žije v osade, ako on vnímal jeho reformy, ktoré mali prispieť k integrácii Rómov do tejto spoločnosti
http://www.redakcia1.com/2015/05/peter-pollak-sa-nechal-poucit-amerikou.html


Článok z roku 2015
Peter Pollák dostal veľa adrenalínovej injekcie... špeciálne školy... Aj takýto bol pohľad blogera na riešenie problému špeciálnych škôl
http://www.redakcia1.com/2015/11/peter-pollak-dostal-vela-adrenalinovej.html


Článok z tohto roku 2016 vyšiel tesne pred voľbami
Peter Pollák si kupuje Rómov za guláš
http://www.redakcia1.com/2016/02/peter-pollak-si-kupuje-romov-za-gulas.html


Jozef Kmeťo
zdroj: romovia.sme.sk

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…