Preskočiť na hlavný obsah

Sendreovci u prezidenta republiky p. Kisku

Rómske rádio Rómske melódie kontaktovali Sendreovci. Pán Sendrei Vladimír a jeho manželka sú na Slovensku veľmi známy hudobníci a pri príležitosti konferencie bez extrémov boli zahrať u prezidenta republiky Andrea Kisku pieseň Auschwizate, sláčikovske quarteto spev Janka Sendreiová a Sóloquartet. V dnešnej dobe je veľmi dôležité dať aj takýmto výstupom u prezidenta republiky najavo, že extrémizmus by nemal mať zastúpenie v našej krajine. Na Slovensku sú Sendreovci známi aj tým, že pre Holywood zložili k filmu Sherlock holmes filmovú pieseň... Čo málo z našich ľudí vie...  Rómske rádio Rómske melódie začalo svoju činnosť minulý mesiac a vzniklo zlúčením rádia R1 a rádia Krumlov. Za týmto projektom stojí Jozef Kmeťo a Josef Toušek. 

Rómske melódie naberajú na sile... 

Rómske rádio Rómske melódie naberá na sile, prečo však vzniklo? Na toto sme sa opýtali pána Josefa Touška riaditeľa rádia. Rómske rádio vzniklo zlúčením českého rádia Krumov a Slovenského rádia R1, obe rádia sa sústredili na rómsku hudbu, a však počúvanosť oboch rádií bola minimálna. Moja vízia sa nenapĺňala ako som chcel, a tak keď ma kontaktoval Jozef Kmeťo, vypočul som si jeho víziu o rádiu, a povedal som si prečo nie...  A tak vzniklo spojením rádia Krumlov a rádia R1 rádio Rómske melódie.  Naša vízia je jasná, osloviť čo najviac poslucháčov, prezentovať rómsku hudbu, kultúru a rómske kapely. A to sa nám zatiaľ darí, naše rádio funguje mesiac aj niečo, a už sme zaznamenali úspech. Počúvanosť nášho rádia stúpla, našu stránku denne navštívi cez 300 ľudí a počet sa zvyšuje, poslucháči môžu naše rádio počúvať cez mobil, klasický počítač, notebook, či tablet. "Sme internetové rádio a doslova všetko robíme na kolene a tak nás poteší aj minimálny úspech..." povedal pre Redakciu 1 Josef Toušek.   

Rádio Rómske melódie nájdete na tejto adrese: www.romskemelodie.blogspot.com   


Iveta Kmeťová

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…