Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 30. júna 2016

Sendreovci u prezidenta republiky p. Kisku

Rómske rádio Rómske melódie kontaktovali Sendreovci. Pán Sendrei Vladimír a jeho manželka sú na Slovensku veľmi známy hudobníci a pri príležitosti konferencie bez extrémov boli zahrať u prezidenta republiky Andrea Kisku pieseň Auschwizate, sláčikovske quarteto spev Janka Sendreiová a Sóloquartet. V dnešnej dobe je veľmi dôležité dať aj takýmto výstupom u prezidenta republiky najavo, že extrémizmus by nemal mať zastúpenie v našej krajine. Na Slovensku sú Sendreovci známi aj tým, že pre Holywood zložili k filmu Sherlock holmes filmovú pieseň... Čo málo z našich ľudí vie...  Rómske rádio Rómske melódie začalo svoju činnosť minulý mesiac a vzniklo zlúčením rádia R1 a rádia Krumlov. Za týmto projektom stojí Jozef Kmeťo a Josef Toušek. 

Rómske melódie naberajú na sile... 

Rómske rádio Rómske melódie naberá na sile, prečo však vzniklo? Na toto sme sa opýtali pána Josefa Touška riaditeľa rádia. Rómske rádio vzniklo zlúčením českého rádia Krumov a Slovenského rádia R1, obe rádia sa sústredili na rómsku hudbu, a však počúvanosť oboch rádií bola minimálna. Moja vízia sa nenapĺňala ako som chcel, a tak keď ma kontaktoval Jozef Kmeťo, vypočul som si jeho víziu o rádiu, a povedal som si prečo nie...  A tak vzniklo spojením rádia Krumlov a rádia R1 rádio Rómske melódie.  Naša vízia je jasná, osloviť čo najviac poslucháčov, prezentovať rómsku hudbu, kultúru a rómske kapely. A to sa nám zatiaľ darí, naše rádio funguje mesiac aj niečo, a už sme zaznamenali úspech. Počúvanosť nášho rádia stúpla, našu stránku denne navštívi cez 300 ľudí a počet sa zvyšuje, poslucháči môžu naše rádio počúvať cez mobil, klasický počítač, notebook, či tablet. "Sme internetové rádio a doslova všetko robíme na kolene a tak nás poteší aj minimálny úspech..." povedal pre Redakciu 1 Josef Toušek.   

Rádio Rómske melódie nájdete na tejto adrese: www.romskemelodie.blogspot.com   


Iveta Kmeťová

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...