Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 11. júla 2016

Anton Šafárik... amatér, alebo "skrytý profesionál"?

Kde sa vlastne zobral Anton Šafárik, čo vlastne o ňom vieme okrem toho, že "pomáhal" chudobným? Naozaj sa máme na pána Šafárika pozerať ako na amatéra, alebo je za povestným amaterizmom niečo viac?  

Šéf tajnej služby, kde sa vzal ? 
O pánovi Šafárikovi som sa už v jednom z mojich článkov zmienil, tak si zhrnieme fakty čo o tomto pánovi vieme. Bol dlhoročný dobrovoľník, neskôr prezident Rádu rádu maltézskych rytierov, ako sa však dostal do vrcholovej politiky, to je dnes veľká neznáma... 

Do funkcie riaditeľa SIS vymenoval prezident SR Andrej Kiska na návrh vlády Antona Šafárika 6. júla. Na poste vystriedal Jána Valka, ktorý na čele tajnej služby stál od mája 2012. Šafárik po svojom vymenovaní nechcel prezradiť, kto mu dal ponuku šéfovať tajným službám. V kuloároch sa hovorí o SNS, strana to však oficiálne nepotvrdila. 

Pod vedením Valka služba podľa premiéra Fica „šľapala ako hodinky“. To zaželal aj Šafárikovi. „Kľúčovým slovom, ktoré som dnes na stretnutí zdôrazňoval, je kontinuita. Kontinuita v činnosti SIS, pretože nás čaká množstvo nových výziev, ktoré sme možno doteraz nevnímali ako výzvy,“ uviedol premiér.
Rovnako mu želám (Antonovi Šafárikovi, pozn. TASR) a želám si aj ja osobne, aby tak, ako to bolo v rokoch 2012 až 2016, aby tak ani v nasledujúcich rokoch nebola Slovenská informačná služba z dôvodu akéhokoľvek prešľapu predmetom záujmu médií, škandalizovania a aby sa maximálne sústredila na plnenie povinností, ktoré má v zákone a v žiadnom prípade neuvažovala o iných povinnostiach, alebo úlohách, ktoré v zákone nie sú,“ zdôraznil Fico.  

Na adresu nového šéfa tajnej služby sa Žitný sa vyjadril, "nikdy túto funkciu nepochopí a nebude mu stačiť ani 4 roky na jej zvládnutie..."  
A teraz trochu blogerskej konšpirácie 
Nie som si istý, že Anton Šafárik je dostatočne spôsobilý viesť Slovenskú informačnú službu, že jeho kvalifikácia je dostatočná, aby zvládol takú inštitúciu ako je SIS. Ide Smeru o kvalifikovaného šéfa Slovenskej informačnej služby, alebo len o "bábku", cez ktorú vládny Smer bude riadiť SIS a teda môžem aj napísať si upevní svoju moc v tomto štáte...? Čo vlastne Smer a Róbert Fico sleduje týmto vymenovaním?  No ale zase, nebudme naivní, že by Róbert Fico vymenoval za šéfa tajnej služby amatéra ako sa na prvý pohľad zdá... Rad maltézskych rytierov patrí a je spravovaný Rímskokatolickou cirkvou, na tomto svete neexistuje silnejšia a pevnejšia cirkev ako je práve Rímskokatolická cirkev, táto cirkev má tak silné postavenie vo svete, že má aj svoje kreslo v OSN. Je naivné si myslieť, že takáto cirkev nemá svoju spravodajskú službu, od nepamäti sa práve táto cirkev miešala do svetských záležitosti, v minulosti dokonca priamo radila svet, bez jej zvolenia sa ani králi nemohli ženiť... Prečo to všetko píšem, pretože ako inak vysvetliť, že v podstate neznámeho Šafárika, "rytiera" maltézskych rytierov, vymenovali na post šéfa tak dôležitej inštitúcie ako je Slovenská informačná služba, keby nemal nejaké skúsenosti v oblasti tajnej služby, pripusťme vo Vatikáne...  Je to len moja konšpirácia, výmysel, alebo máme veriť, že sa jedná o amatéra, keď vedenie SNS sa o svojom nominantovi na post šéfa SIS nechce ani vyjadriť...??! Okolo vymenovania pána Šafárika je veľa "tajomna". Ak pripustíme, že zastával dôležitý post v cikvy, tak sa ani nečudujem, že je jeho vymenovanie obkolesené tajomstvom, veď katolícka cirkev má veľa "svätých tajomstiev"... 

Jozef Kmeťo 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...