Preskočiť na hlavný obsah

Anton Šafárik... amatér, alebo "skrytý profesionál"?

Kde sa vlastne zobral Anton Šafárik, čo vlastne o ňom vieme okrem toho, že "pomáhal" chudobným? Naozaj sa máme na pána Šafárika pozerať ako na amatéra, alebo je za povestným amaterizmom niečo viac?  

Šéf tajnej služby, kde sa vzal ? 
O pánovi Šafárikovi som sa už v jednom z mojich článkov zmienil, tak si zhrnieme fakty čo o tomto pánovi vieme. Bol dlhoročný dobrovoľník, neskôr prezident Rádu rádu maltézskych rytierov, ako sa však dostal do vrcholovej politiky, to je dnes veľká neznáma... 

Do funkcie riaditeľa SIS vymenoval prezident SR Andrej Kiska na návrh vlády Antona Šafárika 6. júla. Na poste vystriedal Jána Valka, ktorý na čele tajnej služby stál od mája 2012. Šafárik po svojom vymenovaní nechcel prezradiť, kto mu dal ponuku šéfovať tajným službám. V kuloároch sa hovorí o SNS, strana to však oficiálne nepotvrdila. 

Pod vedením Valka služba podľa premiéra Fica „šľapala ako hodinky“. To zaželal aj Šafárikovi. „Kľúčovým slovom, ktoré som dnes na stretnutí zdôrazňoval, je kontinuita. Kontinuita v činnosti SIS, pretože nás čaká množstvo nových výziev, ktoré sme možno doteraz nevnímali ako výzvy,“ uviedol premiér.
Rovnako mu želám (Antonovi Šafárikovi, pozn. TASR) a želám si aj ja osobne, aby tak, ako to bolo v rokoch 2012 až 2016, aby tak ani v nasledujúcich rokoch nebola Slovenská informačná služba z dôvodu akéhokoľvek prešľapu predmetom záujmu médií, škandalizovania a aby sa maximálne sústredila na plnenie povinností, ktoré má v zákone a v žiadnom prípade neuvažovala o iných povinnostiach, alebo úlohách, ktoré v zákone nie sú,“ zdôraznil Fico.  

Na adresu nového šéfa tajnej služby sa Žitný sa vyjadril, "nikdy túto funkciu nepochopí a nebude mu stačiť ani 4 roky na jej zvládnutie..."  
A teraz trochu blogerskej konšpirácie 
Nie som si istý, že Anton Šafárik je dostatočne spôsobilý viesť Slovenskú informačnú službu, že jeho kvalifikácia je dostatočná, aby zvládol takú inštitúciu ako je SIS. Ide Smeru o kvalifikovaného šéfa Slovenskej informačnej služby, alebo len o "bábku", cez ktorú vládny Smer bude riadiť SIS a teda môžem aj napísať si upevní svoju moc v tomto štáte...? Čo vlastne Smer a Róbert Fico sleduje týmto vymenovaním?  No ale zase, nebudme naivní, že by Róbert Fico vymenoval za šéfa tajnej služby amatéra ako sa na prvý pohľad zdá... Rad maltézskych rytierov patrí a je spravovaný Rímskokatolickou cirkvou, na tomto svete neexistuje silnejšia a pevnejšia cirkev ako je práve Rímskokatolická cirkev, táto cirkev má tak silné postavenie vo svete, že má aj svoje kreslo v OSN. Je naivné si myslieť, že takáto cirkev nemá svoju spravodajskú službu, od nepamäti sa práve táto cirkev miešala do svetských záležitosti, v minulosti dokonca priamo radila svet, bez jej zvolenia sa ani králi nemohli ženiť... Prečo to všetko píšem, pretože ako inak vysvetliť, že v podstate neznámeho Šafárika, "rytiera" maltézskych rytierov, vymenovali na post šéfa tak dôležitej inštitúcie ako je Slovenská informačná služba, keby nemal nejaké skúsenosti v oblasti tajnej služby, pripusťme vo Vatikáne...  Je to len moja konšpirácia, výmysel, alebo máme veriť, že sa jedná o amatéra, keď vedenie SNS sa o svojom nominantovi na post šéfa SIS nechce ani vyjadriť...??! Okolo vymenovania pána Šafárika je veľa "tajomna". Ak pripustíme, že zastával dôležitý post v cikvy, tak sa ani nečudujem, že je jeho vymenovanie obkolesené tajomstvom, veď katolícka cirkev má veľa "svätých tajomstiev"... 

Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…