Preskočiť na hlavný obsah

Translate

"Výpalné" pre bývalého šéfa najvyššieho súdu Harabina...

Generálna prokuratúra bude musieť zaplatiť bývalému šéfovi Najvyššieho súduŠtefanovi Harabinovi odškodné... Alebo je to "výpalné", aby Harabin držal "hubu" ??!  


Generálna prokuratúra bude musieť zaplatiť bývalému šéfovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabinovi odškodné za to, že v roku 2008 potvrdila, že prepis jeho telefonátu s drogovým dílerom Bakim Sadikim je pravý.
V Harabinov prospech už po druhý raz rozhodol Krajský súd v Bratislave. Výšku odškodného neurčil, sumu nariadil vyrátať okresnému súdu, ktorý ju pôvodne stanovil na 150-tisíc eur.

Teraz sa "odborníci" z okresného súdu musia poradiť, či suma, ktorú má dostať Harabin je primeraná (či pán Harabin bude spokojný natoľko, aby si už konečne zavrel hubu)... 
Toto sa fakt môže stať len na Slovensku. Za to, že pán Harabin ako šéf najvyššieho súdu mal kontakty so zločineckým podsvetím, dokonca je na to dôkaz, tak ešte pána Harabina odškodníme, čo si to vôbec dovolíme ho takto urážať, urážať jeho čistý a rýdzi charakter... !!!
Takto môže každý občan v tejto krajine nadávať, Harabin sa nám smeje do očí, súdnictvo je na lopatkách a politici dávajú hlavu do piesku...  Paradoxom je, že aj keď je dokázané, že Harabin udržiaval kontakt s drogovým dílerom Sadikim, existuje prepis jeho telefonátu, v ktorom je počuť ako sa Harabin pýta ako sa má jeho syn, tak tento fakt nie je predmetom sporu, dokonca ani policajného vyšetrovania, ale to že Dobroslav Trnka z Generálnej prokuratúry neudržal jazyk za zubami a potvrdil, že prepis telefonátu Harabina so Sadikim je autentický, čím porušil niekoľko zákonov o mlčanlivosti, či ochrane osobnosti... 
Čo nám Harabin týmto dokazuje? 
1. Jedno sa musí nechať, že pán Harabin je skvelý právnik, svojimi vysmievačnými krokmi nám ukazuje diery v zákonoch a právnom postavení nášho občana v tejto krajine. Kde je zločinec považovaný za ctihodného občana a ak mám bandu dobrých právnikov, ostane mu čas aj na úsmev do objektívov novinárov a občan ktorý nezaplatí napríklad pokutu, že išiel na čierno v električke, za najväčšieho darebáka...   
2. Je naivné si myslieť, zase aj napriek dieram v našom právnom systéme, že by Harabinovi len tak všetko prešlo... Ako bývalý šéf najvyššieho súdu mal množstvo kontaktov, známosti na tých najvyšších miestach a samozrejme o každom niečo vedel a to je aj dôvod, že sme svedkami tragikomických situácii s Harabinom, kedy raz dá úder Harabin naším predstaviteľom a inokedy "štát" dá úder Harabinovi. No pochybujem, že sa dočkáme v tomto ringu úderu K.O. spravodlivosti... A ako by sme to mohli aj čakať, keď na ministerskom kresle máme človeka, ktorému len tak na jeho účet prišlo cez 600 miliónov... :-)))  
Harabin sa vyjadril, že ani jeden spor doteraz neprehral...
No možno raz príde deň pán Harabin, kedy minimálne jeden spor určite prehráte, ale na toto musí v tomto štáte "dozrieť" spravodlivosť!

Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…