Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 24. októbra 2016

..."gestapácke praktiky"... sociálnu sieť valcuje video dievčatka, ktoré zásah kukláčov videlo na vlastné oči...

Brutálne útoky polície v Moldave a vo Vrbnici sú stále uložené ad acta, a nikto za tieto útoky nebol doposiaľ disciplinárne, či súdne riešený. Na sociálnej sieti sa objavilo video, ktoré natočil Radim Kupec z organizácie PresHranice z.s. Video zachytáva výpoveď rómskeho dievčatka, ktoré videlo ako zasahujúci policajti bijú jej rodičov. Hoci od razie "kukláčov" v osadách ubehlo už viac ako dva roky, nikto za neštandardný prístup polície nenesie zodpovednosť. Preto sa vynára otázka, ponesie niekto vôbec za tento neštandardný prístup polície v osadách aj osobnú zodpovednosť, alebo to ostane v rovine slov ministra vnútra Kaliňaka "Zásah v Moldave a vo Vrbnici bol štandardným postupom polície."
 

Skutočne môžeme hovoriť o štandardnom postupe polície v osadách Moldava Nad Bodvou a vo Vrbnici? Pýtam sa, sú aj spomienky dievčatka z videa na zásah "kukláčov" štandardné, alebo sú tieto spomienky vystrihnuté ako z filmu z čias druhej svetovej vojny, keď gestapo používalo podobné praktiky...?!

Minister Kaliňák aj premiér Fico sa za zásah polície v Moldave Nad Bodvou a neskôr vo Vrbnici postavili a hlavne nezabudli na svoje úsmevy do objektívov kamier a fotoaparátov. 


"Dobrá práca chlapci..." neskrýva spokojnosť Kaliňák 
"Aká to radosť" Fico a Kaliňák, nechýbalo aj pohostenie u veliteľa zásahu... 
Nikto predsa nehovorí, aby polícia nekonala v prípade porušenia zákona, či rázne nekonala pri hľadaní podozrivej osoby aj v rómskej osade ak indície hľadanej osoby k tomu smerovali. Každý deň sme svedkami takýchto akcií polície, žiaľ dnešná doba žičí zločinu ako nikdy pred tým a prostredníctvom médií sme takýmito správami zavalení každý deň. Ale ani pri jednej razii, ktorá sa netýkala priamo Rómov, som nevidel, že by "kukláči" bili hlava nehlava každého kto sa v blízkosti hľadanej osoby nachádzal a už vôbec nie, aby boli bité ženy, deti, či dokonca, aby sa dieťa muselo pozerať ako policajti bijú jeho rodičov... Tak prečo sa to stalo v tomto prípade?

Nalejme si čistého vína. V radoch polície pracujú aj príslušníci, ktorí majú v sebe hlboké predsudky voči rómskemu obyvateľstvu, dokonca ja osobne viem o minimálne dvoch, ktorí pred vstupom do radov policajného zboru boli aktívnymi členmi Kotlebových polovojenských hliadok, či zoskupenia "Bieleho odporu". Situácia na východe Slovenska je napätá, majoritné obyvateľstvo je už zúfalé z kriminálnej činnosti rómskeho obyvateľstva, no k tejto situácii prispieva zlá sociálna úroveň rómskeho obyvateľstva. Bolo tomu tak vždy od nepamäti ľudstva, tam kde bola zlá sociálna úroveň obyvateľstva, tam bola zvýšená aj kriminalita týchto ľudí...
Spomeňme si na romány Charles Dickensa ako verne vo svojich románoch opísal sociálne postavenie obyvateľov Londýna na prelome 18. a 19. storočia. V jeho románoch sa stretávame s obrovským bohatstvom a na opačnej strane s nepredstaviteľnou chudobou. Nijaký iný spisovateľ, dovolím si napísať, tak verne neopísal čo zo sebou prináša chudoba. Romány Charlesa Dickensa sú ako zrkadlo dnešnej doby a keď sa naša spoločnosť, ale aj tento svet nedokáže do takéhoto odrazu doby pozrieť, stále budeme svedkami prejavov chudoby nie len u nás, ale aj vo svete.

Neviem, či vôbec bude niekto za kontroverzný policajný zásah v Moldave Nad Bodvou a vo Vrbnici stíhaný, či aspoň disciplinárne riešený... Pravdu povediac ja tomu ani neverím. Veď odvtedy tu máme také kauzy, že i svet sa nám smeje a pred svetom sme dokázali aká sme krajina práva a spravodlivosti.
Ak je možné premlčať zločiny rôzneho typu, ťažko sa môžeme tváriť, že dokážeme mať právny štát... 

...Aáááá... Skoro som zabudol na partiu policajtov, ktorí si svoju mužnosť dokazovali na malých deťoch a ktorí sú stále činný v službe policajného zboru...Tom Nicholson, novinár, ktorý nahrávku pred rokmi zverejnil povedal : “Je to fraška a je to hanba štátu.”

Jozef Kmeťo 
Zdroj videa: Radim Kupec PresHranice z.s.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...