Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 28. októbra 2016

Kotlebovci spustili svoje hliadky aj na košickom Luníku VIII


Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd), "Nikto nemôže nahrádzať v tomto štáte políciu, ani sa tak tváriť," vyhlásila ministerka."
"Akúkoľvek aktivitu, ktorá má chrániť občanov, pokiaľ ide o ich majetok, život a zdravie, bude môcť vykonávať len polícia alebo subjekt, ktorý má príslušné poverenie"... Takto reagovala na príslušnú novelu zákona, ktorá má zakázať akúkoľvek formu samovzniknutej "domobrany", teda aj Kotlebových hliadok vo vlakoch.

Kotlebove hliadky vo vlakoch dostali červenú 
Napriek tomu sa neonacisti pod vedením Mariána Kotlebu vo vlakoch držia zubami nechtami, no ale už aj vlaky sú im zrejme málo. Aby demonštrovali svoju silu, tak začali hliadkovať na košickom Luníku VIII.  Predseda ĽSNS Marián Kotleba a jeho strana sa vyjadrila ku snahe zakázať jeho hliadky takto " Kotlebove hliadky nezastaví ani vláda. Budú pokračovať aj protizákonne."

Takto ĽSNS informuje na sociálnej sieti, že spúšťajú nové hliadky 
Nejedná sa o priame hliadkovanie na známom rómskom sídlisku Luník IX, ale o sídlisko v blízkosti Luníka IX, teda o Luník VIII. Ako dôvod neonacistických hliadok na Luníku VIII sa v médiách uvádza, že polícia v uplynulých týždňoch eviduje zvýšený počet krádeží a lúpežných prepadnutí. Tie sa mali stať podľa televízie TA3 práve zo strany Rómov... Ako sa v reportáži hovorí, tak predovšetkým mladiství páchatelia by mali prichádzať z Luníka IX a z osady Mašličkovo a zdržiavať sa na začiatku sídliska Luníka VIII, aby mali voľnú cestu na útek...

Hoci mestská aj štátna polícia oblasť pravidelne monitorujú, obyvatelia sídliska sa situáciu s kriminalitou rozhodli riešiť po svojom. Zriadili občianske hliadky, ktoré po večeroch kontrolujú problémové miesta, píše Košický korzár.

„Chceme byť videní, možno aj to odradí páchateľa. Keby chcel spáchať nejaký čin, tak uvidí, že niekto tam na ulici stojí,“ povedal zástupca starostu Mestskej časti Košice – Západ Andrej Sitkár.

Zástupca starostu Metskej časti Košice - Západ sa však už pre média nevyjadril, prečo obyvatelia svoju bezpečnosť vložili do rúk Kotlebovým neonacistickým  hliadkam a prečo  Metská časť Košice- Západ v tichosti toleruje neonacistické hliadky v uliciach Luníka VIII.

Osada Mašličkovo... bieda nikdy nebola nástrojom bezpečia...  

Bieda nikdy nebola nástrojom bezpečia...

Nesmierna bieda rómskych detí na Luníku IX, či v blízkej osade Mašličkovo, ktoré sa stalo známe aj tým, že na začiatku tohto roku tam zomreli deti, aj dôsledkom nevyhovujúcich, ak vôbec sa dá tak napísať, životných podmienkach v akých žijú tamojší Rómovia. Pretože ani slovo nevyhovujúce podmienky pre život v Mašličkove, nevyjadruje katastrofálny stav, v ktorom tam ľudia žijú, prispieva k tomu, že zo strany dorastajúcej mládeže sa eviduje zvýšená kriminalita. Hlad je zlý pán, to by si mali uvedomiť predovšetkým kompetentní a tento stav riešiť, ak ho však bude táto spoločnosť riešiť tým, že svoju bezpečnosť bude dávať do rúk neonacistickým hliadkam, nič to neprinesie, ako len napätie v tejto spoločnosti. Už sa za 20 rokov toho popísalo čo všetko by sa malo riešiť, vypracovali sa desiatky plánov, ktoré stáli štátnu pokladnicu nemalé finančné náklady a nikam to neviedlo. Plány medzičasom zapadli prachom, niektorí si cez riešenie "rómskeho problému" aj finančne prilepšili. Tie plány, ktoré sa za 20 rokov postupne realizovali, prispeli ešte k väčšej izolácii našich ľudí, rozrátaniu rómskych osád, v ktorých nenájdete nič čo patri do 21. storočia, ešte k väčšej biede, ktorá samozrejme vedie aj k zvýšenej kriminalite. A tak nakoniec z tých veľkolepých plánov ako pomôcť Rómom k integrácii či zamestnanosti sme sa akurát tak prepracovali, že v parlamente máme neonacistov, ktorí sociálne a zlé podmienky našich ľudí využívajú na svoju politickú propagandu okorenenú fašistickou ideológiou a táto spoločnosť to v tichosti toleruje, ich návnadu na vyriešenie všetkých "boľačiek" hlce a my postupne v uliciach viac a viac stretávame zelené tričká Kotlebových mužov a zrejme tomu bude aj tak naďalej...  

Neonacisti sa postupne stávajú súčasťou tejto spoločnosti, tolerovaní a podporovaní...  


Jozef Kmeťo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...