Preskočiť na hlavný obsah

Čo na facebook nepatrí... chráňte svoje súkromie, čert nikdy nespí...


Sociálne siete, či chceme alebo nie, sa stali našou súčasťou života a priznajme si nie je deň, aby sme jedným očkom nepozreli čo nové... Každý z nás si mal možnosť vyskúšať ako dokážu sociálne siete ovplyvniť verejnú mienku, ako facebook dokáže zmeniť náš pohľad na človeka a hoci často toho človeka osobne nepoznáme, dokážeme ho pošpiniť či odsúdiť a často ani nevieme prečo... Preto podceňovať sociálne siete je dnes naozaj nerozumné, nikdy neviete kto si Váš profil pozerá a preto by ste si mali vedieť chrániť svoje súkromie, pretože tým ochránite aj seba...Fotografie vašich detí


Ako bloger som napísal pár článkov, ktoré sa venovali detskej pedofílii, ani by ste neverili čo všetko sa dá prostredníctvom sociálnej siete získať. Preto je doslova nerozumné, a žiaľ videl som to na mnohých profiloch, že na svoju časovú os zavesíte svoje nahé deti, alebo ako sa kúpu a podobne. Ak už sa chcete pochváliť svojimi ratolesťami, mali by to byť predovšetkým normálne fotky. Nezabudnite, že sociálna sieť je otvorené médium a preto by určite vo Vašom profile nemali byť informácie akú školu Vaše dieťa navštevuje. Tak isto by ste mali mať pod kontrolou aj profily svojich detí, ak už majú založený účet na facebooku. Skontrolujte aké informácie o sebe napísali, aké fotky na svoju časovú os dávajú a koho majú v priateľoch. 

 

Telefónne číslo


V najlepšom prípade by ste zverejnením telefónneho čísla získali milého obdivovateľa. V tom horšom prípade Vás niekto môže začať telefonicky obťažovať. 


Adresa

Dali by ste svoju adresu cudziemu človeku? Pravdepodobne nie. Nerobte tak teda ani na sociálnych sieťach. Pozor aj na to, keď organizujete oslavu doma a v „udalostiach“ adresu zadáte. Bezpečnejšie je poslať neskôr adresu všetkým priateľom, ktorí sa chcú zúčastniť.
Zverejnením svojej adresy riskujete veľa problémov... od krádeží až po nebezpečné prenasledovanie, či vandalizmus na Vašom majetku.


Verte mi milí priatelia, pokiaľ svoj facebook nevyužívate na obchodné, či iné prezentačné účely, nedávajte o sebe viac informácii ako je treba, nikdy neviete kto si tie informácie prečíta. Svoje súkromie je najlepšie nastaviť tak, aby Váš profil videli len Vaši priatelia nanajvýš priatelia priateľov, pred ostatným svetom uzamknite svoj profil na facebooku. 
Môj profil mám ja osobne otvorený pred celým svetom, pretože som bloger. Priznám sa, som neopatrný, ale pre mňa je dôležité aby bolo prácu nie len mňa, ale aj iných blogerov vidieť a preto som pred celým svetom videný aj ja. No ako som napísal, pokiaľ nevyužívate svoj facebook na obchodné, či prezentačné účely, uzamknite si ho, svet je totiž naozaj zlý... Je na každom z Vás aké informácie o sebe napíšte na svoj profil, tak isto aké fotky zavesíte na svoju časovú os, no ako som raz napísal, sociálne siete sú tu pre našu zábavu, informácie, či pobavenie, je len na nás či to tak aj ostane, alebo sa to raz zmení na horor zo zlého filmu... Čert nikdy nespí...Na čo by ste nemali zabudnúť 

Vás profil, či je to už na facebooku, či inej sociálnej sieti Vás reprezentuje, reprezentuje Vás ako osobu, reprezentuje Váš pohľad na svet, preto vždy premýšľajte čo zavesíte na svoju časovú os. Dnes je už samozrejmé, že keď si hľadáte nové pracovné miesto, potencionálny zamestnávateľ si Vás preverí a často zamieri aj na Váš napríklad facebook a neraz sa stalo, že človek nebol prijatý do zamestnania preto, lebo sa nevhodne správal na sociálnej sieti... My Rómovia to už aj tak máme dosť ťažké a preto dbajte na to aby ste sa pred svetom dobre odprezentovali aj prostredníctvom sociálnej siete, nikdy totiž neviete, či práve Váš profil Vám nepomôže získať dobrú prácu. Ak už máte prácu, vyvarujte sa klebetiť o svojom šéfovi či kolegovi s inými kolegami prostredníctvom sociálnej siete, verte nevypláca sa to a môže Vás to dokonca stáť aj miesto... To by bolo asi tak všetko čo som Vám chcel dnes v mojom blogu napísať, tak sa vidíme na mojom profile priatelia :-))) Jozef Kmeťo 
Iveta Kmeťová

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…