Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 7. novembra 2016

Extrémista dostal 40 mesiacov nepodmienečne za svoje nenávistné statusy na facebooku

Člena Slovenskej ľudovej strany (SĽS) Rudolfa Steigaufa odsúdil Okresný súd v Revúcej za jeho statusy na sociálnej sieti Facebook na 40 mesiacov nepodmienečne. Avšak názor právnika na trest je úplne odlišný od názoru prokurátora a najmä samosudcu okresného súdu v Revúcej Mariána Töröka.

Dňa 5. októbra si Rudolf Steigauf vypočul rozsudok, ktorým ho sudca revúckeho okresného súdu Marián Török odsúdil na 40 mesiacov nepodmienečne. V rozhlasovej relácii „Bez cenzúry“ rádia Slobodný vysielač ozrejmili Steigauf a právnik Roman Ruhig dôvod trestného stíhania. Samotnému pojednávaniu predchádzal trestný rozkaz sudcu, v ktorom bola stanovená podmienka dva roky. Steigauf však podal voči trestnému rozkazu odpor, čo následne viedlo k nepodmienečnému trestu.Rudolf Steigauf a právnik Roman Ruhing (foto Slobodný vysielač) 

Ako bloger som už dlhší čas upozorňoval na jeho profil na facebooku. Náš blog Redakcia 1 na Rudolfa Steigaufa upozorňoval aj políciu, dokonca sme upozornili na jeho profil spravodajskú televíziu TA 3. Konkrétne ja osobne som kontaktoval rómskeho redaktora Joža Šiváka, naivne som si myslel, že práve jemu bude záležať na tom, aby za výroky, ktoré prezentuje Rudolf Steigauf na facebooku bol postavený pred súd, alebo aspoň minimálne by sa začala o neho zaujímať polícia. Jozef Šivák z TA 3, mimochodom aj riaditeľ Gipsytv.eu, na tento môj podnet nereagoval, vypočul si ma a to bolo asi tak všetko... Vyše dva roky sme sa snažili na osobu Ruda Steigaufa upozorniť, ale bez výsledkov. Až posledné dni sa o jeho výroky začala zaujímať polícia a prokuratúra... No a za čo to vlastne Rudolf Steigauf 40 mesiacov nepodmienečne dostal?


Obžaloba:

Podnecovanie k obmedzovaniu pasívneho volebného práva

Steigauf ešte v auguste 2015 uverejnil na sociálnej sieti status: „Zákaz činnosti maďarských politických strán na Slovensku! Je nemysliteľné, aby v slovenskom parlamente rozhodovali o Slovákoch príslušníci maďarskej menšiny. Vari Slováci sedia v maďarskom parlamente? Ústavným zákonom zastaviť činnosť maďarských politických strán a odstrániť krivdy páchané na Slovákoch v južnej časti Slovenska. Na stráž!“ Status zdieľalo podľa zverejnených informácií 42 ľudí. Následne v septembri sa status objavil aj na facebookovom profile Nezávislé Slovensko, kde ho zdieľalo 44 užívateľov. Či išlo o rovnakých ľudí, ktorí status zdieľali alebo iných, zápisnica z hlavného pojednávania už nešpecifikuje.

Sudca teda rozhodol, že Steigauf je na základe uvedeného statusu vinný z podnecovania k obmedzovaniu pasívneho volebného práva občanov SR pre ich príslušnosť k maďarskej národnostnej menšine návrhom na prijatie ústavného zákona.


Podnecovanie k obmedzovaniu práva na súkromie, práva na nedotknuteľnosť obydlia…
Druhým bodom pojednávania bol status z marca 2015, ktorý uvádzal: „Cigáni sú nadpočet pre slovenský rozpočet. Mylne sa domnievajú niektoré jedince, že chcem vyvraždiť cigánske etnikum! Celkom postačí legislatívne upraviť niekoľko zákonov, aby neboli financovaní za nič a za príslušnosť k cigánskemu etniku. Cigánska reforma? Ani cent zadarmo! Zrušiť funkciu splnomocnenca vlády pre cigánsku menšinu, okamžite pozastaviť vyplácanie dávok a všetkých ďalších „humánnych“ príspevkov, nedať ani cent osobám, ktoré neprispievajú do štátnej pokladne, nedať ani cent osobám, ktoré neplatia dane a odvody, neplatiť na nezodpovedné rozmnožovanie, neplatiť na plodenie detí deťmi a príbuznými, naplatiť za príslušnosť k cigánskemu etniku, neplatiť za chodenie do školy, odobrať právo voliť a byť volený analfabetom, neplatičom daní a odvodov, žiadne stavanie domov zadarmo, odstránenie cigánskych osád a na cudzích pozemkoch a obydlí bez stavebného povolenia, segregácia detí od mentálne zaostalých, špinavých a chorých, ochrana životov, zdravia a majetku Slovákov oddelením agresívnych, zaostalých a primitívnych tlúp, eliminovať činnosť pseudohumánnych organizácii a zastaviť ich činnosť v súvislosti so spravovaním štátu ohľadne cigánskeho etnika, tvrdé trestné postihy a zamedzenie plodeniu detí deťmi a príbuznými. Nulová tolerancia! Nulová falošná humanita! Nulová diskriminácia Slovákov! Pravda! Rovnoprávnosť! Spravodlivosť! Stop Slovensku ako výchovnému ústavu cigánskemu.“


Rudo Steigauf sa cíti byť politická obeť

„Súčasná ministerka sa snaží nejakým spôsobom extrémizmus pomenovať. A snažia sa, možno práve pri Rudovi, vytvoriť taký precedens, že aha ľudia bojte sa. Kto bude písať to, čo sa nám nepáči, tak budete sedieť,“ vysvetlil.

Samotný Steigauf tiež tvrdí, že ide rozsudok je politickou perzekúciou keďže je členom Slovenskej ľudovej strany.

Výsledkom vyjadrenia názoru na sociálnej sieti je teda rozsudok 40 mesiacov odňatia slobody. Pre výkon trestu je Steigaufen zaradený do ústavu na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Voči rozhodnutiu súdu však bolo podané odvolanie.


Za tieto dva výroky na facebooku dostal Rudolf Steigauf 40 mesiacov nepodmienečne. Sám Rudolf Steigauf sa pre rádio Slobodný vysielač vyjadril, že nikdy na facebooku nepodnecoval a nikoho nenavádzal na násilie a ani násilie neprezentoval na sociálnej sieti. Jeho priateľ a zároveň jeho právnik Roman Ruhing povedal, že "čo lajk, to jeden mesiac, teda 40 lajkov 40 mesiacov", čím sa snaží vniesť domnelú predstavu, že statusy Ruda Steigaufa čítalo málo ľudí, čo však nie je pravda, Rudo Steigauf roznášal svoje statusy aj po iným skupinách na sociálnej sieti.Okrem iného Rudo Steigauf zabudol aj na tento status, ktorý nevidelo "len" 40 ľudí... Takýchto statusov však bolo viac ako by si niekto mohol myslieť. Ja len verím, že tento prípad neskončí fraškou ako mnohé prípady a Rudo Steigauf sa za svoje výroky plné nenávisti, a v podtexte nabádaniu k násiliu a propagácie fašistickej ideológie a mnohí sa tak dočkajú spravodlivého trestu pre človeka akým je... Jozef Kmeťo

1 komentár:

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...