Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 1. novembra 2016

Lekár z FNsP v Banskej Bystrici neodborne viedol pôrod, mladá mamička bojuje s infekciou krvi a s vysokými teplotami...

Zdravý chlapec Marcelko 
Mladé 17 ročné rómske dievča Romana bojuje po pôrode s infekciou krvi a vysokými teplotami, zanedbali lekári na pôrodníckom oddelení primára Doc. Mudr. Tibora Bielika Phd. pôrod?! Na to už odpovie Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Náš blog Redakcia 1 kontaktovala mama Romany Iveta, aby nám povedala čo sa stalo. 
23.10.2016 v nedeľu Romanke odtiekla plodová voda a dostala pôrodné kontrakcie, preto bola prevezená do nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde bola prijatá na gynekologicko-pôrodnické oddelenie, kde je primárom Doc. Mudr. Tibora Bielika. Phd.  Celé dva dni mala Romana silné pôrodné bolesti. Dostala infúzie, ktoré mali tieto bolesti zmierniť, ako aj utišujúci liek, po ktorom Romana aj na chvíľku zaspala. Ako nám povedala mama Iveta "volala som jednému známemu lekárovi u ktorého som rodila staršiu dcéru, aby zavolala do nemocnice a aby Romanke dali niečo proti bolestiam..."  
25.10.2016 v utorok o 11. hod. dopoludnia Romana začala rodiť. Pri pôrode spočiatku bola iba pôrodná asistentka, ktorá volala na službukonajúceho lekára až po tom, čo už v rukách držala hlavičku dieťaťa. Mudr. Kurasov, mladý lekár po chvíli začal volať na primára pôrodného oddelenia, pretože zrejme nastali komplikácie, s ktorými si nevedel rady. Primár Doc. Mudr. Bielik. Phd. pribehol a podľa slov mamy Romany vynadal lekárovi "že keby tam nebol, ako by si poradil?" Okolo 16:00 hod. Romana porodila zdravého syna Marcelka, dieťatko malo 4 kg a 58 cm, teda taký malý "valibuk". 
Romana pri pôrode stratila veľa krvi, pôrod bol pre 17 ročné dievča namáhavý a vyčerpávajúci, prečo nebol použitý iný spôsob pôrodu, lekári predsa museli na ultrazvuku vidieť že ide o dosť veľké dieťatko a pre útle 17 ročné dievča môže byť pôrod namáhavý, napríklad cisársky rez , na to by už mal dať odpoveď Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Po samotnom pôrode podľa slov mamy Ivety, primár Bielik poveril mladého lekára Mudr. Kurasova aby pôrod dokončil, pacientku vyčistil a zašil... Napriek tomu, že Romana sa po pôrode cítila veľmi slabá a dvakrát im na oddelení aj odpadla, jej stav lekári pripisovali k tomu, že mala ťažký pôrod a stratila veľa krvi, ju 29. 10.2016 v sobotu pustili domov. 

Romana vytlačila doma do záchodovej misy, kus zrejme placenty... 
Doma Romana dostala štyridsiatky teploty, utorok 1.11.2016 išla na WC a do záchodovej misy vytlačila zostávajúci kus, zrejme placenty... S teplotami bola prevezená opäť do nemocine F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde si ju okamžite nechali so zaujímavými závermi ako aj slovami službukonajúceho lekára Mudr. Počarovského. Romana dostala silnú infekciu krvi, bola jej nasadená transfúzia krvi, ktorá však kvôli pretrvávajúcim vysokým teplotám bola prerušená. Mudr. Počarovský pri príjmaní Romany na gynekologicko-pôrodnické oddelenie Romane povedal, že infekciu krvi dostala preto, lebo nedodržala osobnú hygienu, a "štichy" sa jej potrhali preto, lebo údajne chcela pohlavný styk, čo samozrejme nebola pravda. Matka Romany začala voči takémuto jednaniu protestovať, lekár nezabudol ešte dodať, že nie "keď ju teraz prijmeme tak o dva dni utečie domov..."  O tento prípad sa už začali zaujímať aj iné média a tak záver je už len na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou kam sa chcú rodičia mladej mamičky Romany obrátiť. 


Jozef Kmeťo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...