Preskočiť na hlavný obsah

Lekár z FNsP v Banskej Bystrici neodborne viedol pôrod, mladá mamička bojuje s infekciou krvi a s vysokými teplotami...

Zdravý chlapec Marcelko 
Mladé 17 ročné rómske dievča Romana bojuje po pôrode s infekciou krvi a vysokými teplotami, zanedbali lekári na pôrodníckom oddelení primára Doc. Mudr. Tibora Bielika Phd. pôrod?! Na to už odpovie Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Náš blog Redakcia 1 kontaktovala mama Romany Iveta, aby nám povedala čo sa stalo. 
23.10.2016 v nedeľu Romanke odtiekla plodová voda a dostala pôrodné kontrakcie, preto bola prevezená do nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde bola prijatá na gynekologicko-pôrodnické oddelenie, kde je primárom Doc. Mudr. Tibora Bielika. Phd.  Celé dva dni mala Romana silné pôrodné bolesti. Dostala infúzie, ktoré mali tieto bolesti zmierniť, ako aj utišujúci liek, po ktorom Romana aj na chvíľku zaspala. Ako nám povedala mama Iveta "volala som jednému známemu lekárovi u ktorého som rodila staršiu dcéru, aby zavolala do nemocnice a aby Romanke dali niečo proti bolestiam..."  
25.10.2016 v utorok o 11. hod. dopoludnia Romana začala rodiť. Pri pôrode spočiatku bola iba pôrodná asistentka, ktorá volala na službukonajúceho lekára až po tom, čo už v rukách držala hlavičku dieťaťa. Mudr. Kurasov, mladý lekár po chvíli začal volať na primára pôrodného oddelenia, pretože zrejme nastali komplikácie, s ktorými si nevedel rady. Primár Doc. Mudr. Bielik. Phd. pribehol a podľa slov mamy Romany vynadal lekárovi "že keby tam nebol, ako by si poradil?" Okolo 16:00 hod. Romana porodila zdravého syna Marcelka, dieťatko malo 4 kg a 58 cm, teda taký malý "valibuk". 
Romana pri pôrode stratila veľa krvi, pôrod bol pre 17 ročné dievča namáhavý a vyčerpávajúci, prečo nebol použitý iný spôsob pôrodu, lekári predsa museli na ultrazvuku vidieť že ide o dosť veľké dieťatko a pre útle 17 ročné dievča môže byť pôrod namáhavý, napríklad cisársky rez , na to by už mal dať odpoveď Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Po samotnom pôrode podľa slov mamy Ivety, primár Bielik poveril mladého lekára Mudr. Kurasova aby pôrod dokončil, pacientku vyčistil a zašil... Napriek tomu, že Romana sa po pôrode cítila veľmi slabá a dvakrát im na oddelení aj odpadla, jej stav lekári pripisovali k tomu, že mala ťažký pôrod a stratila veľa krvi, ju 29. 10.2016 v sobotu pustili domov. 

Romana vytlačila doma do záchodovej misy, kus zrejme placenty... 
Doma Romana dostala štyridsiatky teploty, utorok 1.11.2016 išla na WC a do záchodovej misy vytlačila zostávajúci kus, zrejme placenty... S teplotami bola prevezená opäť do nemocine F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici, kde si ju okamžite nechali so zaujímavými závermi ako aj slovami službukonajúceho lekára Mudr. Počarovského. Romana dostala silnú infekciu krvi, bola jej nasadená transfúzia krvi, ktorá však kvôli pretrvávajúcim vysokým teplotám bola prerušená. Mudr. Počarovský pri príjmaní Romany na gynekologicko-pôrodnické oddelenie Romane povedal, že infekciu krvi dostala preto, lebo nedodržala osobnú hygienu, a "štichy" sa jej potrhali preto, lebo údajne chcela pohlavný styk, čo samozrejme nebola pravda. Matka Romany začala voči takémuto jednaniu protestovať, lekár nezabudol ešte dodať, že nie "keď ju teraz prijmeme tak o dva dni utečie domov..."  O tento prípad sa už začali zaujímať aj iné média a tak záver je už len na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou kam sa chcú rodičia mladej mamičky Romany obrátiť. 


Jozef Kmeťo

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…

Ivan Hriczko: Prečo som sa rozhodol odstúpiť z kandidatúry strany Vlasť

"Do parlamentných volieb som vstupoval s čistými úmyslami. Mojou ambíciou bolo, aby Rómovia na Slovensku mali svoje zastúpenie v parlamente. Chcel som stáť na strane pravdy a pomáhať občanom v mnohých dôležitých oblastiach nášho života, upozorniť na problémy nás Rómov. Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne, a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo ľuďom, ktorí mi verili a ich dôveru som nechcel nikdy sklamať. Urobil som maximum pre tieto parlamentné voľby a bol som ochotný urobiť všetko, aby som Rómov do parlamentu dostal. pretože moje predstavy o riešení rómskej problematiky a postavení rómskej menšiny na Slovensku sú očividne rozdielne so stranou Vlasť. Rozhodol som sa odstúpiť z kandidatúry. Chcem sa poďakovať za podporu všetkým priaznivcom a podporovateľom. V prvom rade svojej manželke a môjmu synovi. Vyjadrujem nahlas, verejne a jednoznačne, že nesúhlasím aby mňa a vás označovali za parazita tejto spoločnosti, nechcem aby nás označovali…