Preskočiť na hlavný obsah

Otec ukázal bolesť svojej dcéry. Toto je pravá tvár rakoviny...

Otec ukázal bolesť svojej dcéry. Toto je pravá tvár rakoviny, toto je bolesť iba 4 ročného dievčatka
Z Andyho Whelana, elektrikára z Oswaldwistle v Lancashire, sa po krutom oznámení lekárov, stal zlomený muž. Povedali mu, že jeho dcérka Jessica má len niekoľko týždňov života. Má totiž rakovinu. Andy sa rozhodol jej boj so zákernou chorobou zachytiť na fotoaparát a niektoré snímky zverejnil na stránke Jessica Whelan - A fight against neuroblastoma. Andy a jeho partnerka Nicki sa rozhodli ukončiť liečbu svojej dcérky potom, ako im lekári povedali, že už jej ostáva len niekoľko týždňov života. "Neposkytli nám žiadnu útechu a naša dcéra nás od seba odháňa, aby prežila ťažké chvíle plné bolesti osamote," prezradil nešťastný otec. 


Rakovinu Jesicce diagnostikovali v septembri tohto roku
Jesiccu  zo začiatku boleli len ručičky a ramena, neskôr sa bolesť zhoršovala."Toto je pravá tvár rakoviny. Môjmu dieťatku vystupujú žily spod kože, osamelá slza mu steká po tvári a telo má stuhnuté a tvár skrivenú bolesťou," opísal najsmutnejšiu snímku na sociálnej sieti.
V čase, keď dievčatko bolo zdravé a otec šťastný... čo dokáže choroba....V októbri sa rakovina rozšírila do celého tela. Jessica už nemala žiadnu šancu. Hoci by mohla brať množstvo liekov, jej rodičia sa rozhodli, že ukončia liečbu. "Nechceli sme ju udržiavať pri živote len kvôli nám. Len by sme ju napchávali chemikáliami. Chceli sme, aby si vychutnala to, čo jej zo života ostáva nie pod vplyvom liekov," hovorí Andy. 
"Chápem, že na moju fotografiu sa pozerá ťažko, ale je to to, čo robí rakovina s dieťaťom v posledných týždňoch či dňoch života. Predtým, ako Jessice diagnostikovali rakovinu, som sa o túto chorobu u detí nezaujímal. Teraz mám pred ňou rešpekt. Videl som príliš veľa trpiacich detí s rovnakým osudom, spoznal som rodiny, ktoré choroba roztrhala na kusy. Ak táto snímka prinúti ľudí aspoň dvakrát sa zamyslieť na týmto zlom, tak splnila účel. Výskum je potrebný, aby sa konečne našli lieky," dodal zlomený otec. 

Po celom svete deti trpia a denne ich do večnosti odíde niekoľko stoviek. Vojny, hľaď, choroba sa sa podpísali že svet je ponorený do detských slz. 

ČERVENÝ NOS Clowndoctors je občianske združenie uznávané pre svoju odbornosť v oblasti využívania humoru v zdravotníctve.
Našim poslaním je podporovať psychickú pohodu hospitalizovaných detí, geriatrických pacientov, seniorov, a tým pomáhať k zlepšeniu ich celkového zdravotného stavu, pretože smiech pomáha. Zdravotní klauni formou humoru pacientov odpútajú od strachu, napätia a od úzkosti spojenej nielen s liečbou, ale aj z neznámeho prostredia, kde im chýbajú ich najbližší.


Niekdy sa zamýšľam nad životom, keby som mohol, Boha by som sa opýtal, prečo ja hriešny človek chodím po tejto zemi a deti zo sveta v slzách a bolestiach odchádzajú. Neviem, nemám ani silu zmeniť svet, snáď týmto článkom som Vás však prinútil aspoň  sa na chvíľku zamyslieť nad životom a vážiť si čo máme...

Jozef Kmeťo
Zdroj: Zahraničné denníky
http://cervenynos.sk/

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…