Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 2. novembra 2016

Otec ukázal bolesť svojej dcéry. Toto je pravá tvár rakoviny...

Otec ukázal bolesť svojej dcéry. Toto je pravá tvár rakoviny, toto je bolesť iba 4 ročného dievčatka
Z Andyho Whelana, elektrikára z Oswaldwistle v Lancashire, sa po krutom oznámení lekárov, stal zlomený muž. Povedali mu, že jeho dcérka Jessica má len niekoľko týždňov života. Má totiž rakovinu. Andy sa rozhodol jej boj so zákernou chorobou zachytiť na fotoaparát a niektoré snímky zverejnil na stránke Jessica Whelan - A fight against neuroblastoma. Andy a jeho partnerka Nicki sa rozhodli ukončiť liečbu svojej dcérky potom, ako im lekári povedali, že už jej ostáva len niekoľko týždňov života. "Neposkytli nám žiadnu útechu a naša dcéra nás od seba odháňa, aby prežila ťažké chvíle plné bolesti osamote," prezradil nešťastný otec. 


Rakovinu Jesicce diagnostikovali v septembri tohto roku
Jesiccu  zo začiatku boleli len ručičky a ramena, neskôr sa bolesť zhoršovala."Toto je pravá tvár rakoviny. Môjmu dieťatku vystupujú žily spod kože, osamelá slza mu steká po tvári a telo má stuhnuté a tvár skrivenú bolesťou," opísal najsmutnejšiu snímku na sociálnej sieti.
V čase, keď dievčatko bolo zdravé a otec šťastný... čo dokáže choroba....V októbri sa rakovina rozšírila do celého tela. Jessica už nemala žiadnu šancu. Hoci by mohla brať množstvo liekov, jej rodičia sa rozhodli, že ukončia liečbu. "Nechceli sme ju udržiavať pri živote len kvôli nám. Len by sme ju napchávali chemikáliami. Chceli sme, aby si vychutnala to, čo jej zo života ostáva nie pod vplyvom liekov," hovorí Andy. 
"Chápem, že na moju fotografiu sa pozerá ťažko, ale je to to, čo robí rakovina s dieťaťom v posledných týždňoch či dňoch života. Predtým, ako Jessice diagnostikovali rakovinu, som sa o túto chorobu u detí nezaujímal. Teraz mám pred ňou rešpekt. Videl som príliš veľa trpiacich detí s rovnakým osudom, spoznal som rodiny, ktoré choroba roztrhala na kusy. Ak táto snímka prinúti ľudí aspoň dvakrát sa zamyslieť na týmto zlom, tak splnila účel. Výskum je potrebný, aby sa konečne našli lieky," dodal zlomený otec. 

Po celom svete deti trpia a denne ich do večnosti odíde niekoľko stoviek. Vojny, hľaď, choroba sa sa podpísali že svet je ponorený do detských slz. 

ČERVENÝ NOS Clowndoctors je občianske združenie uznávané pre svoju odbornosť v oblasti využívania humoru v zdravotníctve.
Našim poslaním je podporovať psychickú pohodu hospitalizovaných detí, geriatrických pacientov, seniorov, a tým pomáhať k zlepšeniu ich celkového zdravotného stavu, pretože smiech pomáha. Zdravotní klauni formou humoru pacientov odpútajú od strachu, napätia a od úzkosti spojenej nielen s liečbou, ale aj z neznámeho prostredia, kde im chýbajú ich najbližší.


Niekdy sa zamýšľam nad životom, keby som mohol, Boha by som sa opýtal, prečo ja hriešny človek chodím po tejto zemi a deti zo sveta v slzách a bolestiach odchádzajú. Neviem, nemám ani silu zmeniť svet, snáď týmto článkom som Vás však prinútil aspoň  sa na chvíľku zamyslieť nad životom a vážiť si čo máme...

Jozef Kmeťo
Zdroj: Zahraničné denníky
http://cervenynos.sk/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...