Preskočiť na hlavný obsah

Keď matkino srdce nevie prestať plakať


Žijeme vo zvláštnej dobe, kedy ešte byť chorý znamená luxus, a o to ťažšie keď je to choré dieťa. Mama sa môže v duchu stokrát opýtať, prečo ja, prečo moje dieťa??! Odpoveď nikto nepozná... Samko sa narodil predčasne, vážil len 1,5 kila a do života si priniesol vážnu diagnózu a metabolickú poruchu. Pár dní po narodení ho museli operovať. Časté návštevy v nemocnici, špeciálna strava a nákladné lieky stoja rodinu nemalé financie. Pomôžme Samkovi a jeho mamke, ktorá je sama v ťažkej chvíli. Ďakujeme!

"07.06.2012 sa mi narodil synček menom Samko v Starej Ľubovnianskej nemocnici. Vážil 1500g, preto ho museli previesť do Popradu kde bol v inkubátori asi 3 týždne. V Poprade zaznel aj verdikt od lekárky - Samkova choroba, diagnóza, ktorá sa odborne nazýva deficit atp syntázi mutácia čo znamená - metabolická porucha. Nevedela som, čo to znamená, a tak som sa pýtala čo to vlastne je... Je to choroba nevyliečiteľná, detičky s takou diagnózou umierajú... Niekto hneď po narodení, niekto sa dožije vyšieho veku.Z Popradu ho tak previezli do Bratislavy, kde bol hospitalizovaný v detskej fakultnej nemocnici - Kramáre. Prišlo rozhodnutie - ak chceme, aby Samko žil, musíme súhlasiť s operáciou, kde mu spravia peg v žalúdku, to je sonda cez ktorú ho budeme môcť kŕmiť. S operáciou som súhlasila. Bolo to veľmi ťažké zo začiatku prijať, no musela som sa s tým zmieriť, pretože som chcela, aby Samko žil. Samko má spravený peg v žalúdku, kde mu púšťam mixovanú stravu. Presne na veľký piatok veľkonočný nám Samko ochorel tak, že bol v kóme 6 dní. Prestala som dúfať, že sa mi preberie. Ale zázrakom sa prebral, bojoval o život a doteraz bojujeme. Samko je veľký bojovník a vždy keď ochorie tak bojujeme zo všetkých síl. Napriek Samkovej chorobe som veľmi šťastná, že ho mám. Samko je moje všetko. Som vďačná Bohu za každý úsmev Samka. Niekedy Samko spraví niečo nečakané čo ani nečakám, pretože od zdravého dieťaťa čakáte že príde, objíme vás, ale keď to spraví takéto dieťa, tak tá radosť je neskutočná a nezabudnuteľná. Keďže som z ďaleka, a do Bratislavy mám ďaleko, stojí ma to aj nejaké financie. Nakoľko dostávam len materskú a Samko užíva veľa liekov, ktoré nie sú lacnou záležitosťou, z celého srdca Vás prosíme o pomoc. Som rada, že pri mne stoja moji rodičia, a pomáhajú mi ako sa dá. Keďže Samka vychovávam sama s mojimi rodičmi, bola by som vďačná za Vašu pomoc, a vopred vám zo srdca ďakujem aj za Samka."

Z celého srdiečka Vás prosím, pomôžte mi prežiť krásne chvíle s mojou maminou. Vy ste moja nádej...


Včera som dostal na facebooku následujúcu správu, "prosím pomôžte ak viete". Ja som sa opýtal kto ste? "Som Laco brat moje sestry Darinky, ktorá žije sama s chorým synom Samkom. Ja študujem na vysokej škole, po skončení školy by som sa chcel zamestnať, aby som mohol finančne pomôcť, pretože lieky, špeciálna strava, ktorú Samko potrebuje nie je zrovna najlacnejšia. No nejde len o to, choroba malého Samka je po všetkých stranách finančne náročná a tak mojej sestre častokrát už neostane ani na malé drobné radosti, ktoré by Samkovi vyčarili úsmev a mojej sestre na srdci aspoň na chvíľku uľavili. Cez portál ľudiaľudom.sk sme požiadali o verejnú zbierku, zatiaľ sa nám podarilo vyzbierať od 3 novembra 483 €, viem že mnohí ľudia nemajú nazvyš peniaze, no pomôže aj ten najmenší finančný dar pomôže. Kto, koľko môže, prosím ľudia pomôžte, aby Vianoce boli Vianocami aj pre chorého chlapčeka, ktorému zatiaľ svet bol krutý, no láska mojej sestry a našej rodiny je to čo nám všetkým dáva silu prežiť a malému Samkovi prekonať bolesť, ktorou by deti nemali trpieť.
"Ak by ste sa rozhodli priatelia predsa len pomôcť, tu je link pomoci... Ďakujem Laco" 


Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…