Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Keď matkino srdce nevie prestať plakať


Žijeme vo zvláštnej dobe, kedy ešte byť chorý znamená luxus, a o to ťažšie keď je to choré dieťa. Mama sa môže v duchu stokrát opýtať, prečo ja, prečo moje dieťa??! Odpoveď nikto nepozná... Samko sa narodil predčasne, vážil len 1,5 kila a do života si priniesol vážnu diagnózu a metabolickú poruchu. Pár dní po narodení ho museli operovať. Časté návštevy v nemocnici, špeciálna strava a nákladné lieky stoja rodinu nemalé financie. Pomôžme Samkovi a jeho mamke, ktorá je sama v ťažkej chvíli. Ďakujeme!

"07.06.2012 sa mi narodil synček menom Samko v Starej Ľubovnianskej nemocnici. Vážil 1500g, preto ho museli previesť do Popradu kde bol v inkubátori asi 3 týždne. V Poprade zaznel aj verdikt od lekárky - Samkova choroba, diagnóza, ktorá sa odborne nazýva deficit atp syntázi mutácia čo znamená - metabolická porucha. Nevedela som, čo to znamená, a tak som sa pýtala čo to vlastne je... Je to choroba nevyliečiteľná, detičky s takou diagnózou umierajú... Niekto hneď po narodení, niekto sa dožije vyšieho veku.Z Popradu ho tak previezli do Bratislavy, kde bol hospitalizovaný v detskej fakultnej nemocnici - Kramáre. Prišlo rozhodnutie - ak chceme, aby Samko žil, musíme súhlasiť s operáciou, kde mu spravia peg v žalúdku, to je sonda cez ktorú ho budeme môcť kŕmiť. S operáciou som súhlasila. Bolo to veľmi ťažké zo začiatku prijať, no musela som sa s tým zmieriť, pretože som chcela, aby Samko žil. Samko má spravený peg v žalúdku, kde mu púšťam mixovanú stravu. Presne na veľký piatok veľkonočný nám Samko ochorel tak, že bol v kóme 6 dní. Prestala som dúfať, že sa mi preberie. Ale zázrakom sa prebral, bojoval o život a doteraz bojujeme. Samko je veľký bojovník a vždy keď ochorie tak bojujeme zo všetkých síl. Napriek Samkovej chorobe som veľmi šťastná, že ho mám. Samko je moje všetko. Som vďačná Bohu za každý úsmev Samka. Niekedy Samko spraví niečo nečakané čo ani nečakám, pretože od zdravého dieťaťa čakáte že príde, objíme vás, ale keď to spraví takéto dieťa, tak tá radosť je neskutočná a nezabudnuteľná. Keďže som z ďaleka, a do Bratislavy mám ďaleko, stojí ma to aj nejaké financie. Nakoľko dostávam len materskú a Samko užíva veľa liekov, ktoré nie sú lacnou záležitosťou, z celého srdca Vás prosíme o pomoc. Som rada, že pri mne stoja moji rodičia, a pomáhajú mi ako sa dá. Keďže Samka vychovávam sama s mojimi rodičmi, bola by som vďačná za Vašu pomoc, a vopred vám zo srdca ďakujem aj za Samka."

Z celého srdiečka Vás prosím, pomôžte mi prežiť krásne chvíle s mojou maminou. Vy ste moja nádej...


Včera som dostal na facebooku následujúcu správu, "prosím pomôžte ak viete". Ja som sa opýtal kto ste? "Som Laco brat moje sestry Darinky, ktorá žije sama s chorým synom Samkom. Ja študujem na vysokej škole, po skončení školy by som sa chcel zamestnať, aby som mohol finančne pomôcť, pretože lieky, špeciálna strava, ktorú Samko potrebuje nie je zrovna najlacnejšia. No nejde len o to, choroba malého Samka je po všetkých stranách finančne náročná a tak mojej sestre častokrát už neostane ani na malé drobné radosti, ktoré by Samkovi vyčarili úsmev a mojej sestre na srdci aspoň na chvíľku uľavili. Cez portál ľudiaľudom.sk sme požiadali o verejnú zbierku, zatiaľ sa nám podarilo vyzbierať od 3 novembra 483 €, viem že mnohí ľudia nemajú nazvyš peniaze, no pomôže aj ten najmenší finančný dar pomôže. Kto, koľko môže, prosím ľudia pomôžte, aby Vianoce boli Vianocami aj pre chorého chlapčeka, ktorému zatiaľ svet bol krutý, no láska mojej sestry a našej rodiny je to čo nám všetkým dáva silu prežiť a malému Samkovi prekonať bolesť, ktorou by deti nemali trpieť.
"Ak by ste sa rozhodli priatelia predsa len pomôcť, tu je link pomoci... Ďakujem Laco" 


Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…