Preskočiť na hlavný obsah

Novodobí kati sa už zhlukujú...


Nemôžem si pomôcť, ale táto doba mi strašne pripomína dobu krátko predtým než sa v roku 1934 dostal k moci Adolf Hitler. Určite Vám teraz preletelo hlavou, Jožko zase... Áno, zase!!! Poviete si ale prečo a čím? Takže pekne poporiadku... 
Nacionalizmus prudko stúpa po celej Európe a nie je tomu inak ani u nás. Rétorika našich politikov sa síce vždy pred voľbami opakuje a už nejak by sme si na to mali zvyknúť. Píšem pred voľbami? A prečo nie?! Je evidentné, že sa niečo v slovenskej politickej kuchyni "varí", no či to bude aj na zjedenie ukáže čas. Prečo si myslíte, že premiér Fico je v poslednej dobe tak podráždený? Že by ho otázky novinárov tak vyvádzali z miery, že už zabudol ako sa má chovať človek v jeho postavení? Nie, bez vánku sa ani lístok na strome nepohne... Takže meno pána prezidenta Adreja Kisku sa spomína v súvislosti zo vstupom do politiky, no už nie ako nezávislý prezident... Líder opozičnej strany Sloboda a solidarita Richard Sulík sa nedávno stretol s predsedom parlamentu a koaličnej strany SNS Andrejom Dankom, aby hovorili o možnosti predčasných volieb, ako aj o možnosti vzniku nového politického subjektu pod vedením súčasného prezidenta Andreja Kisku. Sulík to prezradil s tým, že ide o plány založiť stranu Progresívne Slovensko. No na založenie nového politického subjektu treba vôľu a tú zatiaľ nevidím na strane predsedu NR SR Danka, Danko má zrejme svoje politické ambície a jeho ambície mieria rovno na premiérske kreslo. Otázkou je, či Danka a jeho stranu v prípade predčasných volieb ľudia podporia, pretože strana SNS v podstate s tým, že išla do koalície so Smerom spáchala podvod na svojich voličoch, a preto som ostal prekvapený, že Sulík opätovne po tom čo sa Danko aj voči nemu prakticky zachoval ako politický podvodník, ho znovu oslovil. Veľmi dobre si pamätám slová pána Sulíka, ktoré smerovali tesne po voľbách a oznámení Danka, že ide do politiky so Smerom, že týmto krokom spáchal politickú sebevraždu. Ale to ukáže čas kto bude "odstrel" a kto naopak zamieša kartami... Ja osobne by som zrejme taký Sulíkov politický subjekt podporil, jeho politika je mi sympatická ako osobnosť pána prezidenta Kisku. Mám taký dojem že sa tu stratila politická kultúra a slušnosť a je potrebné ju vrátiť do parlamentu aj vlády.


No novodobí kati sa zhlukujú a tým myslím doslova. Mladí ľudia do 35 rokov sú otrávení súčasnou politikou, ktorá je plná korupčných škandálov a tak do hry ako nikdy pred tým sa dostavajú nacionalistické strany, ktoré sa netaja sympatiami zašlej "slávy" prvého fašistického Slovenska. Marián Kotleba a jeho ľudová strana Naše Slovensko stúpa v očiach mladých ľudí a prvovoličov. Nie je verejným tajomstvom, že strana Mariána Kotlebu spolupracuje aj s inými nacionalistickými stranami ako je napríklad Slovenská ľudová strana, ktorej sympatizanti boli v takzvaných Kotlebových hliadkach, no nie len tam, žiaľ z tohoto kruhu sympatizantov prevažne mladých ľudí do 25 rokov, sa zúčastnili v lesoch v okolí Banskej Bystrici bojového výcviku hnutia odporu.

Populistický Smer Róberta Fica, k tejto strane nie je čo dodať. Je to strana, ktorá mi silno pripomína časy "mečiarizmu". Najnovšou jeho rétorikou, aby zrejme tak zakryl tie hrubé politické prešľapy, je téma Rómovia, v podstate ako som nedávno čítal veľmi trefný článok "Rómovia môžu za všetko". Jeho politika, korupčné škandály, a nemiestne správanie otvára dvere nacionalistickým stranám.

Martin Jakubec 
Na scénu prichádza aj "trápny šašo", aspoň zatiaľ takto verejnosť vníma Martina Jakubca z Národnej koalície. No títo šašovia, ktorým sa celá spoločnosť vysmievala, boli neskôr najväčší tyrani a diktátori a neraz nám to aj história potvrdila, či už tá z dávno zabudnutých čias, alebo tá nedávna.. Väčšina z nás hovorí, bože to je trapko a to jeho vystupovanie na verejnosti, no už trápnejšie vystupovanie som nevidel... No tento "riťkolezec" sa cez svoje neuveriteľné trápnosti dokázal strčiť v pravej chvíli tam kde potreboval. A teraz kto je trápnejší?! My, ktorí sme ho takto ponižovali, alebo Martin Jakubec, ktorý sa evidentne niekam strčil. V koho rukách bude dobrá bábka, ak sa nechajú ľudia jeho trápnosťami oklamať... Aby som nezabudol, Jakubec nevylučuje politickú spoluprácu s Kotlebom, je mu sympatická zašlá politická sláva Mečiara s tým, že malé odchýlky jeho vlády ospravedlňuje tým, že sa obklopil zlými ľuďmi. Poznáte to príslovie "psy, ktorí štekajú nehryzú"? Martin Jakubec, ale nešteká a preto sa z neho môže stať väčšia šelma ako z tých, na ktorých upozorňujem. Smutné je, že médiá mu dávajú až príliš veľa priestoru a prečo, pretože jeho politické ambície nikto neberie vážne a v tom je to nebezpečenstvo... 

Sulíkov politický subjekt. Ak pán Sulík nedokáže vytvoriť stabilný politický subjekt, dvere v prípadných predčasných voľbách má otvorené populizmus, nacionalizmus s fašistickým nádychom. 

Nejak by som mal článok zakončiť a nič iné po tom čo sa v poslednej dobe deje v našej spoločnosti a po vyhlásení Róberta Fica nenapadá, ako slová rómskej novinárky, ktoré uverejnila vo svojom statuse: "Milí moji gadžovskí -majoritní priatelia. Viem, že mnohí ste vzácni ľudia, vážim si vaše postoje a názory. Som vďačná za mnohých z vás, ktorí ste mi či už osobne alebo virtuálne vstúpili do života. Po vyjadreniach politikov zo strany Smer na Rómov - ktoré sú zavádzajúce a jediným cieľom je odpútať pozornosť od iných veľkých problémov, či dvihnúť strane klesajúce preferencie, verím, že vy to dvíhať nijako teda nebudete, pretože priateľov si nevyberám podľa farby pleti, ale podľa toho, čo kto má v hlave a čo nás ako ľudí spája..neverte, že my sme na vine, neverte, že my sme zlí ako celok, pretože ani vy nie ste všetci inklinujúci k fašizmu...za to vám ďakujem" Jozef Kmeťo 
           

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…