Preskočiť na hlavný obsah

Translate

V Bardejove še konalo konkláve, ta ja myšlel že pápeža volili...

Pápeža nezvolil no čo už.... zdroj: ONline Bardejov
Podľa informacijach ONline Bardjov ktoré uverejnilo  fotografie na fejzbuku išol čarni dim z komina.

Bardejove še konalo konklave ale nezvoľili noveho papeža. Čudujece še co pišem podumaľi sce sebe že reku co tebe to slunko pripika na mozek? Ľube bardijovčane ňebujce še nepripika mi na mozek od slunka konklave še konal ale prestavce sebe že papeža nezvoľili ale ujiiscic vás možem furt je Fero :)

aľe na mesco i bardijovske poslanci sebe zvoľiľi lepšu drahu odsuhlašili že pozemek odpredaju  za lacne peneži za jedno evro na štiracec roky aby še mohla postavic hokejova hala na mesce kdze je atleticke hihrisko pri peršej zš Komenskeho odsuhlašja  jak še patri .
Hneška sce se mohli dočitac v Bardijovskom Reporterovi co še tu robi jak pocichučki a pomaľučky odžubavaju ľudze.
Pre Bardijovskeho Reportera povedzel Veduci oddelenia kulturi i šlostva Rene Semaniščin 
„Netreba robiť paniku, pretože sa zatiaľ nič nedeje a tento projekt vôbec nemusí vyjsť. Aby sme sa mohli zúčastniť výzvy, musíme totiž splniť podmienky zväzu. To znamená prenájom pozemku na štyridsať rokov a privedenie sietí k pozemku. Prípadná stavba v žiadnom prípade neohrozí športové vyžitie žiakov, ani hodiny telesnej výchovy, pretože sa aktuálne rieši odpredaj pozemkov a vytvorenie atletického školského športoviska v blízkom areáli Strednej priemyselnej školy,“ odpovedal Semanišin na otázku, prečo mesto so svojou vlastnou školou projekt vopred nekonzultovalo.

No teraz preložime tak jak hutorime mi " Ludze nerubce paniku šak eščik nič še nestalo ňehori plaminek ešči malučky a uhašice i to co by priňešlo dajake  evra"
Ľudze nemaju robec nič maju ľem čekac! jak keby še im mala zjavec šidzemboľesna marija ale marija. Ta tote ľudze še načekaju teľo budu čekac že na koncu Marija še nezjavi ale na hokejovej haľe budze i strecha stac.Ja tak dumal a dumal ta ja sebe vyšvetľil tak jak vam tu pišem. 

Raditeľ i učiteľe by še i pobili ľen aby ostalo toto jedno atleticke ihrisko v Bardijove no co s teho i kec toto chu predac za lacne peňeži ale daco še pritrafi do kišeňi i našim ľudzom.
Mesco še vyhutorelo šak pisaľi sme na verejnej tabuľi,pisali o tim na internece i v novinkoch ňichto še neozval aňi še ňediškurovalo žadna  podžupka že daco plano.
Poslanic teho obvodu v ancugu ňeznaľi ani ľen z ludzami podiškurovac co še verbuje. No ale znace u nás šicko pomalučky,pocichučky bereme šicko jak  straky co  še blišči  to mojo 
vás  ľubi  cigan.
A žeby som nezapomnul ľem place tote daňe naj  na tim  vybore še maju tiš ľpši.
Štefan Drevenák  
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…