Odmena za nákup na ZľavaDňa

sobota 23. septembra 2017

Znížime pôrodnosť Rómov aj takýmto heslom do blížiacich sa volieb do (VUC) sa Sulikovci snažia získať hlasy od občanov...

Richard Sulik - Nicholsonová
Richard Sulik a Lucia Ďuriš Nicholsonová  vytiahli skvelú predvolebnú kartu ako získať hlasy do blížiacich sa volieb do Vyššieho územného celku (VUC).  To kartou sme my Rómovia, veď gadžov tak neserie rozkradnutá ekonomika Slovenska v podobe daňových podvodov či obohacovanie sa oligarchov na štátnych zákazkách, ako to že citujem pána Sulika " VEĽKÁ LOMNICA, 4550 OBYVATEĽOV, Z TOHO 2150 RÓMOV Tento rok sa vo Veľkej Lomnici narodilo 85 deti, z toho 76 rómskych. Neviem, či si uvedomujeme, čo sa na nás valí, ale je najvyšší čas konať.

Mám rád pána Sulika a Nicholsonovú, pretože vždy pred voľbami vytiahnú svoju horúcu rómsku kartu. Lucia Nicholsonová už dávnejšie sa vyjadrila, že treba pracovať na znížení pôrodnosti rómskej populácie a pamätám si aj snahu Richarda Sulika aby rómske deti boli rodičom odoberané a dané do internátnych škôl... No hlavnou témou Sulikovcov bola aj v minulosti snaha znížiť pôrodnosť rómskej populácie.

SaS čoskoro predloží návrh komplexného riešenia rómskej problematiky, postavený na princípe "vzdelanie deťom, prácu dospelým" a hneď ako budeme súčasťou vlády, začneme sa tomuto obrovskému problému intenzívne venovať.

Ja sám by som bolo zvedavý na ten navrch komplexného riešenia rómskej problematiky. Budem hádať, ale možno gro a hlavné ťažisko komplexného riešenia rómskej problematiky aj dnes bude snaha znížiť rómsku pôrodnosť v našej krajine... 

Richarda Sulika a Luciu Nicholsonovú som vždy považoval za čistého vola a nepetičnú kravu a vidím že som sa nemýlil. Lucia Nicholsonová je človek ktorý má problém, a tým problémom je čistý rasizmus ktorý táto Hitlerová dáma v sebe má, mám stále v živej pamäti jej vyjadrenia k smerom rómskej komunite o Richardovi Sulikovi sa nebudem ani vyjadrovať, je to kus hovädzieho ktorý sa už niekoľko rokov snaží dostať do premierského kresla zo slovami " My máme tím odborníkov"  

Je neuveriteľne že nielen Sulikovci ale aj iné politické subjekty si svoje kampane do volieb do (VUC) založili na takzvanom riešení rómskej problematiky. Po celé tie dlhé roky ani nepáchnu do rómskej osady, po celé tie roky ich nezaujíma vzdelávanie rómskych deti ani to, že tieto deti a nie len deti žijú v osadách bez elektriny, vody či základných ľudských potrieb ako takých pre život človeka. Ale ako náhle sa blížia voľby či sú to voľby do /VUC/ či parlamentu, okamžite všetci politici svoju kampaň založia na riešení takzvanej rómskej problematiky, a po voľbách zase všetko ostane tak ako aj teraz a minimálne 20 rokov je... Rómske deti budú chodiť hladné spať, budú na základe sociálneho aspektu, nie mentálneho preraďované do osobitných škôl a ostatné segregované do tried určených pre rómske deti. Zamestnávatelia sa ďalej budú obracať chrbtom rómom ktorí si hľadajú prácu a fašisti budú chodiť po našich uliciach, hajlovať a naháňať strach ľudom len preto že sú inej farby pleti...   


Ale teraz ako píšem tento článok si uvedomujem, že ja už aj viem prečo sa fašistom od Kotlebu tak dobre dari v našej krajine. Pretože máme takých politikov ako je Sulik, Fico, Danko či iných debilov ktorí dlabu na človeka ako takého a svojimi ekonomickými zlodejstvami a kriminalizovaním  našich ľudí dávajú zelenú Kotlebovcom, a tak sa mi logicky vynára otázka. Nemáme my tých fašistov už dávno v parlamente a vo vláde?  Veď si len spomeňme na vyjadrenia Fica, Kaliňaka či už aj zabudnutých politikov akými boli Slota, Cuper, Anna Maliková  a iných pohlavárov z 90 rokov. 

My tu už dávno máme fašistov a našou chybou, nás rómov je, že nevieme podporiť našich ľudí aby sa dostali do či už vyššieho územného celku alebo do parlamentu ako poslanci či aj župani a to už nehovorím o starostovských či primátorských kresiel. Je nás tu vyše pol milióna, a stále sa nevieme zjednotiť, a za propagačné predmety sa niektorí z nás vedia predať aj fašistom... 

Jozef Kmeťo

Počúvajte rómske internetové rádio www.radior1.eu

15 komentárov:

 1. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Čo ešte nenaslubujú! Opäť sa blíži obdobie kedy sa aj vlasna mať predáva za pár deravých grošov. A skutek utek. He he he.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nepetičná krava je čo? Ak to má byť Nicholsonová, tak to je nebotyčná krava.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Možno by pánovi blogerovi neškodilo priučiť sa trochu slovenskému jazyku...

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Rómska otázka vznikla už v 1990, aby mala hlúpa Slovač na čo nadávať. Dnes vidíme, čo to prinieslo. Nikto ich nechce zamestnať, takže páchajú trestnú činnosť, lebo 62€ je na mesiac dávka a treba ju ešte odpracovať.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Takže... Čo sa teda autorovi článku nepáči? Že SaS prináša konkrétne riešenia na konkrétne problémy, ktoré tu sú? To je zle? Čo by autor teda rád, okrem šírenia hejtu?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kde sa v tomto smetiarovi berie toľko inteligentných nápadov?

   Odstrániť
 7. Vašou chybou, Vás Romov či Cigáňov (väčšiny) je to, že sa neviete sami o seba postarať. Celé stáročia sa len priživujete a žijete na úkor iných ľudí, ktorí pracujú, tvoria hodnoty a starajú sa o svoje potomstvo. Keď to budete robiť aj vy, tak sa nikto nebude starať o to, že nezodpovedne plodíte detí. Pokiaľ je to ale tak, ako to je, že sa vo svojej primitívnosti neviete postarať o svoju antikoncepciu, tak sa o to musí postarať spoločnosť, na úkor ktorej žijete. Nie je to žiadna xenofóbia ani rasizmus od politikov, ktorí to chcú riešiť, ale je to ich povinnosť, pretože sme ich volili a budeme voliť, aby takéto problémy riešili.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pán Vaňo až teraz som si všimol Váš komentár a žasnem že človek s priezviskom ktoré má pôvod v rómskom rode sa tu tak vyjadruje na našu adresu, možno by ste sa mali začať zaujímať kto boli vaši predkovia, ale to by ste mali najprv prijať fakt o histórii rómskych priezvisk a mien... No a teraz k tomu čo ste napísal, celé stáročia sa priživujeme, ja neviem ako vy ale ja mám odrobených 25 rokov a poznám XY Rómov ktorí pracovali v baniach v továrňach ťažkého strojárstva či na stavbách... už ste zabudol, koho ste videli na stavbách, na cestách a podobne... Možno nie možno aj Vaším kolegom bol Róm a vy tu píšete ako píšete, no čo je to Váš názor, hlupy ale názor....

   Odstrániť
 8. Je škoda, že reakcia na vyslovene hlúpe a rasistické vyjadrenie predných postáv strany SaS sa dočkalo tak rozhorčenej, vulgárnej a rasistickej odpovede. Rómska otázka, či lepšie povedané problematika vyčlenených komunít (rómske etnikum je zrovna na Slovensku majoritné), sa rozhodne nedá riešiť „sterilizáciou“, či vytrhnutím detí od ich rodín. Je zrejmé, že jediné kultúrne riešenie, čo môže zafungovať je začlenenie a nie segregácia, či dokonca odsun. Zlučovanie je beh na dlhú trať a môže prebiehať len veľmi pomaly. Je potrebné však pri ňom zotrvať. Zaoberať sa vyčlenenými komunitami s cieľom priniesť zaručené rýchle riešenie je holý nezmysel. Predsudky sa tak ako tak nedajú odbúrať šmahom ruky. Ide o rozpätie generácií. Keď sa prestaneme nazývať bielymi a čiernymi, cigáňmi a gadžami a poukazovanie na etnický pôvod sa presunie do roviny žartu, môžeme dôjsť k zmieru.

  Autor sa tiež pohoršuje nad nefungujúcou mobilizáciou. Tá však nemôže fungovať len na základe etnického pôvodu. Vyčlenené komunity sa občiansky naozaj veľmi ťažko aktivizujú, keďže neboli schopné sa začleniť do väčšinovej spoločnosti. Krásnym príkladom je maďarské etnikum, ktoré sa napriek občasným narážkam na historické krivdy od niektorých menej liberálnych občanov dokázalo zjednotiť a vytvoriť tlak, s ktorým sa jednoducho musí počítať.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. ..sranda..dcera v skole maju teraz take nieco ako "citanie s porozumenim".. ved mozno ste to aj vy (nielen autor) uz zapoculi, ze vela nasich deti v medzinarodnych testoch pohorelo, pretoze nerozumeju precitanemu textu.. vyvodzuju nespravne zavery z precitaneho textu.. a ja mam pocit, ze to nie je problem len deti v skolach, ale aj vela dospelych ludi... tato zbytocna hysteria, co sa tu teraz deje - nenavistne, az vulgarne reakcie na navrh, ktory z SaS prisiel.. tak skusme este raz.. nikto nechce ist hromadne a nutene sterilizovat romske zeny.. romske zeny sami spominaju, ze oni by do tej chudoby ani nechceli priviest dalsie dieta, len sa proste nevedia ubranit nezodpovednym romskym muzom - na antikoncepciu a ani sterilizaciu z vlastnej iniciativy nemaju peniaze.. navrhom teda je, ze ak niekto ma 4 a viac deti a nad 35 rokov, moze podstupit dobrovolnu bezplatnu sterilizaciu (a to sa netyka len romskych zien, ale kazdej zeny ak ma o to zaujem)..
  nuz, ak sa nad tym zamyslim, nevidim tam ziadne nutenie do niecoho, netyka sa to len romskych zien.. nerozumiem teda v com je problem, jedine asi to, ze to Sulik dal do zleho kontextu..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. presne tak čítanie s porozumením. Ak nechápete, že:
   - vytiahnúť ako headline celého projektu "komplexného návrhu riešenia rómskych osád" len a práve sterilizáciu,
   - a zdupľovať to ešte tvrdením, že nie je v poriadku keď nejaké ETNIKUM má veľa detí
   je rasizmus ako vyšitý, tak naozaj - neviete čítať s porozumením...

   Sulík je rasista.

   Odstrániť
 10. A kde je problém? To sa má pán Sulík tváriť, že hovno vonia, napriek tomu, že smrdí? Jasné... Cigánsky "bloger" sa ide oháňať rasizmom... Nie je skôr rasistické to, že na tejto spoločnosti parazitujú neprispôsobiví ľudia, ktorí v živote nič neurobili pre spoločnosť, od ktorej dostávajú viac, než slušný produktívny človek? To už nie je hanba, ale vyslovená drzosť zo strany "blogera", ktorému došli argumenty a tak vytiahne to, čo vedia všetci jeho súkmeňovci... Rasizmus. Aké úbohé...

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Akože slovenčina tu už nikomu nič nehovorí. Ja chcem len nech má každý rovnakú šancu. Nehrajme sa tu na diskrimináciu. Ale kto je chudobný potrebuje pomoc. Nielen Rómovia a riešenie rómskej otázky. Prečo nedostanú bývanie všetci čo žijú v takých podmienkach, prečo len "diskriminovaný" rómovia. Prečo sa to takto segreguje

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ja toto už nechápem prečo furt musia jebať do tych romákov. Ja som síce biely. Ale cigánov berem od detstva ako kamarátov. Dokonca moj najlepší kamarát od detstva je cigán je čierny ako asfalt ale je to moj brat. Vždycky som pracoval s romákmi dokonca som mal aj 9 romskych spolužiakov a vždy sme sa rešpektovali nikdy som nerobil rozdiely. A že niektore romske rodiny beru dávky to vam vadí? a naši krásny politici čo rozkrádajú štát a a jebú si do vrecka miliony to je ok? Tak čo je lepšie ciganska matka čo bere cca 300€ alebo biely politik čo kradne miliony? Treba riešiť vážne veci a nie tieto sračky čo vám tlačia do hlavy politici. Ale toto je slovensko. Rasisticky skurvený štát plný ojebávačov idiotov bez názoru taký čo žijú s tým čo mu natlačí Luboš Sarnovský a Janko Mečiar do hlavy večer o 19:00 v správach.

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...