Preskočiť na hlavný obsah

Mestská poslankyňa, ktorá nazvala Rómov potkanmi bude volená za sudcu z ľudu...


Mestský úrad Bardejov v pondelok 12.03.2018 si na XXX. zasadnutí mestského zastupiteľstva si zvolia prísediacich na okresnom súde na rok 2018 až 2022.

Kto vlastne je prísediaci na súde?
Prísediaci na súde je človek z ľudu, nie sudca, ktorý rozhoduje o vine či nevine, pričom nie je rozhodujúca ich odborná znalosť, ale ,,štátna spoľahlivosť a oddanosť myšlienke ľudovodemokratického zriadenia".

Každý vie aké sú predpoklady na voľbu prísediaceho, alebo "sudca z ľudu". Jednou z podmienok je dovŕšiť vek 30 rokov a ďalšou pre mňa dôležitou podmienkou je, že je bezúhonný a jeho morálne vlastnosti dávajú záruku, že funkciu prísediaceho bude riadne vykonávať.     


Poďme z oficiality trošku na fakty...
Okresný súd v Bardejove bude mať desiatich nesudcov a tými sú: 
1. Gabriela Hudáková 2. Galina Lacová Ščerbaková 3. Darina Soroková 4. Maria Dubovecká 5. Irena Pastirčáková 
6. Nadežda Maňková 7. Vasil Hudák 8. Brigita Hudyová 9. Anna Dinišová 10. Eva Kučová /poslanec mestského zastupiteľstva/ 
  

Možno si kladiete otázku, prečo som zvýraznil meno práve poslankyne E. Kučovej, tak vám to samozrejme prezradím. Pre Bardejovčanov je to známa dáma, no ja žiaľ s touto dámou mám aj iné skúsenosti, keď som sa dostal do konfrontácie na sociálnej sieti. Nič som jej neostal dlžný, všetko som "vrátil". 
Keď som zistil, že pani Eva Kučová má byť prísediaca na Okresnom súde v Bardejove, tak mi to nedalo, aby som nenapísal o mojej skúsenosti s touto dámou nie len na sociálnej sieti, ale aj osobne, keď mi na mestskom zastupiteľstve prizvukovala, že sa nemám starať do "nich" ale aj že si mám upratať pred bytom a podobne. Túto "skvelú" dámu si neviem predstaviť ako nezávislého človeka, nie prísediaceho sudcu, ktorý by mal rozhodovať o vine či nevine nejakého Róma, nebodaj mňa po výmene názorov na sociálnej sieti z pred dvoch rokov. Dnes nepochybujem o jej latentnom rasizme, silných predsudkoch, xenofóbii a zaujatosti voči Rómom. Ako iste viete bol to známy prípad, moja výmena názorov na sociálnej sieti, ktorá samozrejme neostala bez povšimnutia, lebo sa o tom zmienili aj média ako je Aktuality.sk, SME, prešovský Korzár, či Parlamentné listy...

Prečo sa vlastne zmienili média o tejto "ctenej" dáme? Zmienili sa najmä preto, lebo ako poslanec mestského zastupiteľstva Rómov nazvala potkanmi... A vyvodenie dôsledkov z mestského úradu? Žiadne... 

Tu máme jasný zákon:

  § 147Základné práva a povinnosti prísediacich
(2) Prísediaci sú povinní vykonávať svoje povinnosti svedomito a pri výkone funkcie aj v občianskom živote zdržať sa všetkého, čo by mohlo narušiť dôstojnosť funkcie prísediaceho alebo ohroziť dôveru v nezávislé, nestranné a spravodlivé rozhodovanie súdov. 


Ja sa teda pýtam, je pani Eva Kučová vhodným nominantom keďže má predsudky a xenofóbne prejavy voči Rómom??!
Dá sa takejto prísediacej veriť, že nebude voči iným zaujatá proti tomu kto nie je  "na svätý" obraz  pani Kučovej??! 

Pýtam sa Vás milí bardejovčania má morálny kredit páni Kučová, keďže Rómovia sú pre ňu potkany??!!! 
Viete si pani Kučovú predstaviť ako prísediaceho nominanta strany SMER-SD??! Podľa môjho názoru v Bardejove  je premostené všetko s touto stranou ako chápadlá chobotnice...

Týmto článkom chcem vyzvať všetkých poslancov Mestského zastupiteľstva v Bardejove, aby brali na vedomie aj tieto fakty... 


Štefan Dreveňák


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…