Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Mestská poslankyňa, ktorá nazvala Rómov potkanmi bude volená za sudcu z ľudu...


Mestský úrad Bardejov v pondelok 12.03.2018 si na XXX. zasadnutí mestského zastupiteľstva si zvolia prísediacich na okresnom súde na rok 2018 až 2022.

Kto vlastne je prísediaci na súde?
Prísediaci na súde je človek z ľudu, nie sudca, ktorý rozhoduje o vine či nevine, pričom nie je rozhodujúca ich odborná znalosť, ale ,,štátna spoľahlivosť a oddanosť myšlienke ľudovodemokratického zriadenia".

Každý vie aké sú predpoklady na voľbu prísediaceho, alebo "sudca z ľudu". Jednou z podmienok je dovŕšiť vek 30 rokov a ďalšou pre mňa dôležitou podmienkou je, že je bezúhonný a jeho morálne vlastnosti dávajú záruku, že funkciu prísediaceho bude riadne vykonávať.     


Poďme z oficiality trošku na fakty...
Okresný súd v Bardejove bude mať desiatich nesudcov a tými sú: 
1. Gabriela Hudáková 2. Galina Lacová Ščerbaková 3. Darina Soroková 4. Maria Dubovecká 5. Irena Pastirčáková 
6. Nadežda Maňková 7. Vasil Hudák 8. Brigita Hudyová 9. Anna Dinišová 10. Eva Kučová /poslanec mestského zastupiteľstva/ 
  

Možno si kladiete otázku, prečo som zvýraznil meno práve poslankyne E. Kučovej, tak vám to samozrejme prezradím. Pre Bardejovčanov je to známa dáma, no ja žiaľ s touto dámou mám aj iné skúsenosti, keď som sa dostal do konfrontácie na sociálnej sieti. Nič som jej neostal dlžný, všetko som "vrátil". 
Keď som zistil, že pani Eva Kučová má byť prísediaca na Okresnom súde v Bardejove, tak mi to nedalo, aby som nenapísal o mojej skúsenosti s touto dámou nie len na sociálnej sieti, ale aj osobne, keď mi na mestskom zastupiteľstve prizvukovala, že sa nemám starať do "nich" ale aj že si mám upratať pred bytom a podobne. Túto "skvelú" dámu si neviem predstaviť ako nezávislého človeka, nie prísediaceho sudcu, ktorý by mal rozhodovať o vine či nevine nejakého Róma, nebodaj mňa po výmene názorov na sociálnej sieti z pred dvoch rokov. Dnes nepochybujem o jej latentnom rasizme, silných predsudkoch, xenofóbii a zaujatosti voči Rómom. Ako iste viete bol to známy prípad, moja výmena názorov na sociálnej sieti, ktorá samozrejme neostala bez povšimnutia, lebo sa o tom zmienili aj média ako je Aktuality.sk, SME, prešovský Korzár, či Parlamentné listy...

Prečo sa vlastne zmienili média o tejto "ctenej" dáme? Zmienili sa najmä preto, lebo ako poslanec mestského zastupiteľstva Rómov nazvala potkanmi... A vyvodenie dôsledkov z mestského úradu? Žiadne... 

Tu máme jasný zákon:

  § 147Základné práva a povinnosti prísediacich
(2) Prísediaci sú povinní vykonávať svoje povinnosti svedomito a pri výkone funkcie aj v občianskom živote zdržať sa všetkého, čo by mohlo narušiť dôstojnosť funkcie prísediaceho alebo ohroziť dôveru v nezávislé, nestranné a spravodlivé rozhodovanie súdov. 


Ja sa teda pýtam, je pani Eva Kučová vhodným nominantom keďže má predsudky a xenofóbne prejavy voči Rómom??!
Dá sa takejto prísediacej veriť, že nebude voči iným zaujatá proti tomu kto nie je  "na svätý" obraz  pani Kučovej??! 

Pýtam sa Vás milí bardejovčania má morálny kredit páni Kučová, keďže Rómovia sú pre ňu potkany??!!! 
Viete si pani Kučovú predstaviť ako prísediaceho nominanta strany SMER-SD??! Podľa môjho názoru v Bardejove  je premostené všetko s touto stranou ako chápadlá chobotnice...

Týmto článkom chcem vyzvať všetkých poslancov Mestského zastupiteľstva v Bardejove, aby brali na vedomie aj tieto fakty... 


Štefan Dreveňák


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…