Odmena za nákup na ZľavaDňa

nedeľa 11. marca 2018

Peter Pollák si išiel do Británie pre politické body...


Úkladná vražda investigativního novinára Jána Kuciaka, už dávno nieje o Jánovi Kuciakovi, je to už o získavanie si sympatií ľudí pred možnými predčasnými voľbami. Na Slovensku to vrie, ľudia žiadajú odchod Róberta Fica a jeho kabinetu z vlády. Korupcia spolu ruka s rukou najvyšších špičiek vlády s organizovaným zločinom prebudila ľudí ktorí vyšli do ulíc vyjadriť svoje jasné nie korupcii, organizovanému zločinu a vraždeniu nevinných ľudí...  Koalícia a opozícia si cez média odovzdávajú odkazy a jeden na druhého hádžu tu najväčšiu špinu, nikto nevie ako tento cirkus dopadne...
Ján Kuciak novinára, svojim životom a prácou veril že snáď môže zmeniť zmýšľanie ľudí, nepatril medzi novinárov ktorí sa nechajú kúpiť za dve eura a tak najväčšej viere písal o korupcii, zneužívaní moci, organizovanom zločine mysliac si pritom že tak prispeje k demokratickým hodnotám ktorým sa Slovensko hlási, ale ako som napísal, nebol to novinár ktorí by sa nechal kúpiť za dve eurá, nekompromisne išiel za pravdou a tá ho stála život..  Ľudia v uliciach to vedia, no politici už nie, oni totiž už kalkulujú z možným scenárom predčasných volieb a ako vidím kalkuluje aj Peter Polák, ktorý sa do Británie vybral zbierať politické body, ktoré by ho vrátili späť do parlamentu....  V Británii sa mu dostalo srdečného privítania zo strany Rómov, ktorí tam išli za "lepším životom". Nie je mojou vecou tu riešiť či naozaj tam našli lepší život, to už nech posúdia iní, nebudem ani riešiť či tam naozaj pracujú, alebo sú na sociálnych dávkách alebo inak si zarábajú, no minimálne z tých ktorí vystupujú na videu, ktoré som si pozrel, nemám pocit že by patrili k tým ktorí sa idú od práce v Británii zodrať... To je môj subjektívny pocit, taký dojem mám z videa a vystupujúcich Rómov. Možno sa mýlim, no jedno viem, polovica Rómov ktorí odišli do Británie sú po uši v obavách z možného naplnenia Brexitu, pretože sa nevie či ich Británia nechá u seba, alebo im britské úrady zbalia kufre a traaadáááááá domov...  Dnes už vieme, že minimálne britské úrady budú preverovať ako dlho tam jednotlivé rodiny bývajú a z toho koľko odrobili priamo na pracovnom trhu a boli tak prínosom pre britskú ekonomiku, alebo naopak, jej záťažou...  Aby som bol absolútne objektívny , je veľa Rómov ktorí tam išli skutočne za prácou a dokázali sa tak postaviť na vlastné nohy a pred nimi sa skláňam, pretože ich deti chodia do školy, oni sami sa naučili plynule anglicky a sú skutočným vzorom nám všetkým, no z vystupujúcich Rómov na videu  tento pocit nemám...  

Peter Polák prišiel do Británie nahlas povedať, kto za to môže, že veľa Rómov muselo odísť zo Slovenska preč. Je to Fico a jeho politika!!! To, že on sám prispel k tomu, že veľa Rómov ostalo na na "žobračenke" dnes nie je pravda. Tak si teda poďme osviežiť jeho niektoré reformy a možno sa z toho marazmu zobudíte... 

Zákon o hmotnej núdzi potešil Polláka. Bez práce nebude na koláč...

Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák vytvoril desať pilierov rómskej reformy. Tri z nich sa dostali aj do zákona o hmotnej núdzi.

Zákon o hmotnej núdzi obsahuje podľa splnomocnenca vlády pre rómske komunity Petra Polláka prvé tri opatrenia z desiatich pilierov rómskej reformy, ktorú predstavil pred rokom.
Ako povedal na tlačovej besede, tieto tri body sú najtvrdšími opatreniami z rómskej reformy, ale bez nich nie je možné vyčistiť stôl a napraviť krivdy medzi pracujúcimi a sociálne odkázanými.
Prvým opatrením je podľa Polláka návrh, ktorý zabezpečí, že bez práce nie je možné dostať koláč.
„Ľudia v hmotnej núdzi nedostanú základnú sociálnu dávku bez práce verejnoprospešného charakteru osem hodín týždenne. Ľudia nemôžu dostávať peniaze zadarmo. Zavádzame spravodlivejší systém, ktorý bude viesť ľudí, aby si našli prácu,“ konštatoval.
Zákon podľa Polláka zavádza ustanovenia, podľa ktorých ľudia v sociálnom systéme nebudú páchať priestupky beztrestne.
„Rušíme priestupkovú imunitu, ktorú požívajú sociálne odkázaní. Pokuty budú vymožiteľné z ich príjmu. Ak nezaplatia pokutu, zo sociálnych dávok ju budú musieť zaplatiť,“ uviedol.
Tretie opatrenie sa týka detí. „Ak dieťa bude mať viac ako 15 vymeškaných hodín v škole, alebo bude porušovať školský poriadok, nebude mať nárok na príspevok za dochádzku. Robíme poriadok, aby deti nemohli dostávať príspevok na základe ich správania,“ povedal Pollák.
Dávku cez 60 eur si treba odpracovať

Problémy sa vyskytovali aj v rómskych komunitách, a tak splnomocnenec pre rómske komunity Peter Polák našiel riešenie. Chce naučiť Rómov pracovať tak, že im siahne na peniaze. Parlament tento návrh v tomto týždni odklepol, a tak štát siahne na dávku v hmotnej núdzi tým, ktorí odmietnu pracovať na aktivitačných prácach. Ak teda napríklad teraz štát automaticky platí slobodnému nezamestnanému sociálnu dávku 61,60 eura mesačne, po novom občan dávku dostane až po odpracovaní 8 hodín týždenne pre obec či štát. Mesačne teda musí odpracovať 32 hodín v rámci menších obecných služieb alebo dobrovoľníckych činností. Pokiaľ sa nezamestnaný rozhodne neodpracovať niekoľko hodín týždenne, zostane bez peňazí od štátu.


Takéto opatrenia majú svoj význam ak je dostatok pracovných príležitosti na pracovnom trhu, a skutočne by sa ľuďom nechcelo pracovať... V dobe kedy Peter Pollák tieto zmeny nastolil bolo bez práce takmer 400 tisíc ľudí, no najviac sa tieto zmeny dotkli ľudí z chudobných regiónoch Slovenska. Ak gádžo nemal prácu, nemal ju ani Róm a ak sa aj nejaké pracovné miesta v týchto regiónoch našli, ťažko sa k ním dostal Róm.... 


Šafárenie s eurofondami   

Je verejným tajomstvom, že práve ľudia blízki Petrovi Polákovi za čias jeho panovania čo by ako splnomocnenca vlády pre rómske komunity a poslanec národnej rady sa poľahky dostávali k dotáciám a cez občanské združenia k štátnym zákazkám. 
Eduard Čonka

Občianske združenie funguje na princípe podnikateľského subjektu, len tu nepodnikáte za svoje, ale za štátne peniaze.  Takým dobrým príkladom je Eduard Čonka, ktorý sa cez svoje občianske združenia dostával k štátnym zákazkám komunitných centier, ktoré v tom období riešil Peter Polák... .V tom období pracoval v štátnej správe a na úrade splnomocnenca vlády pre rómske komunity v oblasti štrukturálnych fondov. Zároveň pôsobil aj ako hlavný projektový manažér Národného projektu komunitné centrá. A cez svoje občianske združenia zákazky komunitních centier aj realizoval...  Eduard Čonka dnes vďaka nadštandardným vzťahom s Petrom Polákom ale aj inými kontaktami vlastní nadštandartné bývanie v Kittsee, auto, každé leto dovolenka, o ktorej Róm z osady môže len snívať a život na vysokej nohe. Vyštudoval UKF Nitra - sociálna práca so zameraním na rómske spoločenstvá, čo bola v tom období iba liaheň titulov a "profesionálnych" Rómov, nič iné za týmto štúdiom netreba hľadať... 

Každý kto bol v blízkosti Petra Poláka a Eduarda Čonku, mal svoje občianske združenie, na ktoré na betón dostal dotáciu. Projekty, na ktoré sa vtedy udeľovali dotácie dnes už neexistujú, alebo existujú iba papierovo s minimálnym odvedením práce, na ktorú takéto projekty dostali peniaze. Zriaďovali sa kaderníctva, ktoré mali vychovávať novú generáciu kaderníkov, to sa dodnes nedeje a kaderníctvo funguje už len na oko... Zariaďovali sa pracovné agentúry, ktoré mali pomôcť Rómom si nájsť prácu, polovica týchto projektov dnes už neexistuje. Dávali sa peniaze na festivaly či dokonca na podporu niektorých romských spevákov, štedro boli dotované určité rómske média ako Gipsytv.eu, či už neexistujúci Mecem, pričom ich práca z ďaleka nezodpovedala financiám, ktoré dostávali. Dnes Gipsytv.eu a jej šéf Šivak v pozadí s Eduardom Čonkom sa ľstivou  cestou za pomoci Magdolenovej dostali k realizácii národnostného vysielania v RTVS a doslova Jarmilu Váňovú vykopli na ulicu. Dnes pani Váňová pracuje v oblasti sociálnej práce a z Mecemu, ktoré dlhé roky zastrešovalo národnostne vysielanie v RTVS neostalo nič... Z projektov, ktoré podporovali vzdelávanie sa vo veľkom študovalo za štátne peniaze, niektorí si urobili či takto dokončili vysoké školy, aby sa tak dostali k titulu Mgr. ... Vyvolení, doslova vyvolení okolo Petra Poláka a Eda Čonku drancovali štátnu kasu na rôzne projekty, ktoré behom dvoch rokov zanikli...  


Antidiskriminačný zákon  

V praxi by novela antidiskriminačného zákona mohla pomôcť najmä Rómom pri ľahšom zaradení sa do života ako napríklad dostať sa ľahšie do škôl, či na pozíciu sociálnych pracovníkov. V súčasnosti podľa Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny žije na Slovensku okolo 200-tisíc Rómov v okolo sedemsto osadách. Podľa Jarmily Lajčákovej z Centra etnicity a kultúry sú podmienky zaradenia sa do života detí z takýchto osád odlišné. "Ak sa dieťa narodí do takejto osady, má jednoznačne odlišné možnosti na vzdelanie a zamestnanie, čo nie je dôsledkom jeho zlyhania a neschopnosti," hovorí Lajčáková pre Sme.sk.

Až doteraz však zákony nemohli prihliadať na znevýhodňovanie súvisiace s etnickým pôvodom, národnosťou či rasou. Na tomto stroskotalo aj veľa projektov pomoci Rómom.

Rómom by novela antidiskriminačného zákona mohla pomôcť napríklad dostať sa aj na miesta asistentov učiteľov, pracujúcich s rómskou komunitou. Prípadne aj na miesta sociálnych terénnych pracovníkov. "Pritom rómski pracovníci by vo vlastných komunitách boli často užitočnejší," domnieva sa Lajčáková. Rómovia by to mohli mať ľahšie aj pri prijímačkách na školy, kde môžu prihliadať na sťažené podmienky rómskych uchádzačov.


Peter Pollák však za novelu antidiskriminačného zákona nehlasoval!!! 


Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák ale za túto novelu nehlasoval: "Nekoncentroval som sa," povedal pre Sme.sk. Novelu však kvituje. "Pomôže rómskej problematike... Som veľmi rád, že novela prešla, lebo dočasné vyrovnávacie opatrenia pomáhajú v mnohých krajinách pri rozvoji menšín," dodáva Pollák.

Peter Polák izoluje deti v kontajnerových školách 

Ministerstvo školstva má v pláne vystavať aj ďalšie kontajnerové školy v obciach, kde je početná rómska komunita. Výstavba kontajnerových škôl má podľa vyjadrenia Ministerstva školstva dva také hlavné smery. V prvom rade chce tak riešiť nárast rómskych žiakov, pre ktorých kapacita škôl nepostačuje, a druhý taký hlavný smer je znížiť absencie rómskych žiakov v školách tým, že kontajnerová škola je bližšie k nim...
Kontajnerová škola Chminianské Jakubovany 

Áno, v určitom smere je kontajnerová škola riešenie a vždy je to lepšie riešenie ako žiadne. No je ale tu to "ale"... Ale premýšľal niekto nad tým, že rómske deti defakto budú izolované od okolitého sveta, áno, doslova od okolitého sveta, pretože ich život sa celý odohráva v rómskej komunite a ešte aj škola bude o tom, neviem, či zrovna toto bude šťastné riešenie pre ich budúci život... Ako povedala moja priateľka blogerka Helena Kmeťova ..."akú perspektivitu budú mať tieto kontajnerové deti? Budú mať šancu dostať sa na stredné školy? Alebo sa počíta aj s výstavbou kontajnerových stredných škôl? Sami seba segregujeme..." Miesto výstavby kontajnerov sa malo investovať do školských autobusov, ktoré by zvážali deti z osád do dedinských, či mestských škôl...

Pamätáte sa na obdobie kedy rómske deti boli na východe Slovenska na školách segregované do tried určených len pre ne, dokonca mali svoje vlastné záchody, alebo zvlášť vchody? Nedávno rodičia nerómskych detí z jednej z prešovských škôl kde takéto triedy fungujú sa nechali počuť, že ak sa rómske deti spoja do jednej triedy spolu s ich deťmi, tak odhlásia svoje deti z tejto školy.

Nemáte pocit, že kontajnerové školy majú riešiť aj tento fenomén? Majoritné obyvateľstvo, hlavne na východe Slovenska nechce, aby ich deti chodili do školy spolu s rómskymi deťmi. A tak za výdatnej pomoci pána splnomocnenca Poláka, pod "réžiou" Igora Matoviča a Ministerstva školstva sa "požehnalo" vo výstavbe kontajnerových škôl pre rómske deti.

No nech je to ako chce, všetko zlé je na niečo dobré a naopak, preto dovoľte, aby som našim rómskym deťom zaželal úspešný školský rok a Vám rodičom pevné nervy :)) ... a pre rómskych rodičov z osád viac zodpovednosti a dbajte na to, aby Vaše deti chodili do školy, pretože len vzdelanie ich môže vytrhnúť z izolácie...

Akú perspktivu budú mať tieto "kontajnerové" deti? Budú mať šancu dostať sa na stredné školy? Alebo sa počíta aj s výstavbou kontajnerových stredných škôl? Sami seba segregujeme... miesto výstavby kontajnerov sa malo investovať do školských autobusov, ktoré by zvážali deti z osád do dedinských, či mestských škôl...


Tu niekde by som skončil môj článok, dnes Peter Pollak ide kritizovať súčasnú vládnu garnitúru, hovorí " že práve za Roberta Fica museli Rómovia, lebo tu nedostali šancu na lepší život, odísť do Británie" Ale on so svojimi rozhodnutiami určite k lepšiemu životu Rómov na Slovensku neprispel. Aj jeho reformy boli taktiež dôvodom prečo Rómovia odišli zo Slovenska žiť do zahraničia... 


Jozef Kmeťo 
A ešte tu mám pre Vás, ktorí ma nemusíte, nenávidíte a po tomto článku ma budete preklínať a špiniť, taký malý odkaz... 
11 komentárov:

 1. Tak tento článok je veľmi silný, bojím sa že raz aj vy dostanete guľku do srdca alebo hlavy pán Kmeťo. Hlavou múr neprerazíte, ale takých novinárov ako ste vy, naša spoločnosť potrebuje...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Darmo je to tak...Jozko

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pan Kmeťo, píšete o podvodnících a víte že ve Vašem rádiu je jeden z největších podvodníků? Jeho rodina se podílela na podvodech jaké České rómství nevidělo. Petr Giňa a jeho rodina ... Věděli jste o tom? Vždyť se podívejte dokumenty na internetu s jakým člověkem máte tu čest

  OdpovedaťOdstrániť
 4. že sa nehambite Rom na Roma utoči mali by ste sa hambit za to ze idete proti romom a mimochodom ludia zijuci v UK bez prace a bez legalneho pobytu nemaju narok na ziadne benefity a prestante sirit to svinstvo. V nasej vlade by nas mal zastupovat Rom a nie gadzo ktory nerozumie romskej problematike. Pan Peter Pollak prisiel do UK pracovne navstevil aj miestne skoly kde si sam potvrdil ze ty rozdiely medzi bielym a tmavsim nerobia a to bol jeho ciel a ked potrebuje hlasy to je len dobre ze ma snahu sa dopracovat aj takym sposob ako to urobil teraz snaži sa byt zase vo vlade a pomoct romskej problematike a vy pan blogger nemusite sirit toto svinstvo nikoho to nezaujima. Skuste napisat nieco o kotlebovcov alebo o talianskej mafii a nechajte na pokoji slušnich ktory chcu nieco dokazat.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja Vás zdravím pán anonym, keby ste si dobre pozreli celí náš portál tak ja som písal o Kotlebovcov v dobe kedy vy ste ani neveril že by sa mohli dostať do parlamentu.... a talianskej mafii som nedávno písal.... Ale Ďakujem za Váš názor pekný den Kmeťo

   Odstrániť
 5. Peniažky pridelené z úradu vlády pre Rómov využíval na financovanie svojej kampane a keď bol splnomocnencom vtedy mu nevadilo, že Kaliňák je ministrom vnútra, vtedy to nebolo proti jeho presvedčeniu, peniaze išli a bolo. A že sa nič pre Rómov neurobilo? Za to môže samozrejme Fico s Kaliňákom, ale napriek tomu si tam hrial stoličku celé štyri roky a bral peniažky. Nesmrdeli mu ani keď boli od Fica. Peter Fajta Peniažky pridelené z úradu vlády pre Rómov využíval na financovanie svojej kampane a keď bol splnomocnencom vtedy mu nevadilo, že Kaliňák je ministrom vnútra, vtedy to nebolo proti jeho presvedčeniu, peniaze išli a bolo. A že sa nič pre Rómov neurobilo? Za to môže samozrejme Fico s Kaliňákom, ale napriek tomu si tam hrial stoličku celé štyri roky a bral peniažky. Nesmrdeli mu ani keď boli od Fica.Peter Fajta

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Trapko co dakazal pre rómov ze ich obliekol do reflexnych vest na 32hod hmm
  Peter Škop

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Toto je naozaj veľmi silný článok zo silnými slovami z niečím môžem súhlasiť a s iným nie, je to vec pohľadu, no pán Kmeťo by si mal dať na seba pozor, už jedného novinára tu zabili... Michaela

  OdpovedaťOdstrániť
 8. obvinovat jédno druhé čo z toho na slovénsku nikdy nébudé to čo jé britanii tam si žiju ako krali a my tu živorimé 63 éur to to jé životné minimum to tréba im dat néch vyskušaju a potom néch maju réči éšté 32 hodin vymysléli k tomu na hanbu Paula PS: Držím palec Jožko

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Hlavne mesto je Londyn ale on sa tu ani neukazal,preco ? Lebo Londynskych Romov nemoze manipulovat,tu kazdy pracuje studuje a sme velmi aktivny.Na miesto vzdelanych mladych co nieco uz dosiahli v tejto krajine isiel sa stretnut s takymi ludmi co robia business s druhych. Kmeto je jediny clovek kt. pise cistu pravdu . Prajem vela stastia.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Všetci aj Pollàk aj ty Kmeťo a podobní Vám ste rovnaký zapredáte aj svoju vlastnú Mater.Prezentujete ako Vám záleží na ciganoch ako nám treba pomôcť a popri tom sa kludne dokážete pozerať ako deti trpia a pomali zomierajú od hladu,hlavne že si naplníte vrecká.Nehambíte sa ani trochu?

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...