Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Po nehode v Spišskom Bystrom zomrelo dnes ráno už druhé 14 ročné dievčatko Alžbetka ČonkováDnes ráno v martinskej nemocnici zomrela iba 14 ročná Alžbetka Čonková. Je to už druhá obeť tragickej nehody, pri ktorej 66 ročný vodič pri Spišskom Bystrom zrejme dostal šmyk a vletel do davu detí.

Ráno o tom na sociálnej sieti informoval Ján Gábor. Na základe tejto informácie sme kontaktovali Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Prešove hovorcu pána mjr. Mgr. Daniela Džobaníka, ďalej martinskú nemocnicu a jej hovorkyňu Mgr. Katarínu Kapustovú, ktorá nám úmrtie dievčatka potvrdila.

Média o tejto skutočnosti nevedeli vôbec, kontaktovali sme TASR / Tlačovú agentúru Slovenskej Republiky/, ktorá o tomto prípade naposledy informovala vo februári. Minimálny záujem o tento prípad je priam šokujúci, ak vezmeme do úvahy o akú tragickú nehodu ide. 

Kontaktovali sme aj obecný úrad  Spišské Bystré. Akonáhle sme sa predstavili zložili nám telefón a odmietli sa s nami zhovárať...

O rozhovor sme telefonicky požiadali aj otca zomrelého dievčatka pán Vlada Čonku, ten nám povedal, že od začiatku ako sa stala táto tragická nehoda, starosta obce Martin Luha sa nezaujíma o rodiny zomrelých dievčat Vanesky a Alžbetky a neposkytol ani pomoc týmto rodinám, dokonca nebol ani na pohrebe Vanesky. Keď sme kontaktovali otca zomrelej dcéry Alžbetky, tak mi do telefónu povedal, že je práve na ceste na cintorín, kde ide vykopať hrob... až ma zamrazilo... 

Starosta obce sa vykašlal na pozostalých

Minimálny záujem zo strany obecného úradu Spišské Bystré, minimálny záujem zo strany médií a minimálny záujem aj zo strany terénneho pracovníka p. Kováčika v Spišskom Bystrom ma uvádza do smútku a zároveň myšlienky, to naozaj sme my Rómovia na okraji tejto spoločnosti až do takej miery, že sa v tejto spoločnosti stráca ľudskosť pochopiť človeka, či dokonca mu pomôcť??!    

Jedná sa o rodiny, kde by každé jedno euro pomohlo, alebo akákoľvek iná pomoc, ale ako vidím tak tí čo by mali v takejto smutnej chvíli podať pomocnú ruku nemajú záujem. 

Za Redakciu R1 vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine Čonkovej a je nám ľúto, že o tento prípad sa najviac zaujímajú iba rómske internetové média ako Redakcia R1 a Presstv, ostatné média o tento prípad ani nezavadili. Aj o tom je táto spoločnosť a jej správanie sa!  


Jozef Kmeťo Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Opatrovateľka, či parazit?

V takmer každej rodine to príde, nastane dilema, čo so svojimi zostarnutými rodičmi, ktorí sa už sotva vládzu o seba postarať. A stalo sa to aj mne. Som najmladšia, slobodná, tak akosi automaticky táto povinnosť postarať sa o svojich rodičov pripadla mne. Teda vlastne iba o mamu, lebo otec zomrel pred takmer desiatimi rokmi. Odvtedy som sa vlastne snažila všemožne nejako to vykryť, len aby som nemusela ostať doma z práce. 
Každý deň som dochádzala do práce 45km, čo znamenalo byť z domu celý deň, no bola som rada, že vôbec nejakú prácu mám a hlavne mi tolerovali to, že keď náhodou bolo mame zle, to znamená, že som v noci musela volať záchranku a keď ju nevzali do nemocnice, musela som ostať pri nej a v práci som si musela vziať voľno. Neskôr cez deň mi s mamou pomáhala sestra, bola aspoň pri nej a ja som mohla ako – tak pokojne byť v práci, aj keď som niekedy prebdela celú noc, keď sa mama necítila dobre. Zo stresov som bola aj ja často chorá, minimálne dvakrát do roka ma trápil zápal…

Rasistická teória, ktorou sa riadi Mazurek, Kotleba a celá ĽSNS

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme a zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti, som menejcenný pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? Rasizmus vysvetlený v priamom prenose!!! 

Človek sa delí na rasy a to som nikdy ani nepopieral. Delíme sa nielen podľa farby pokožky, ale aj fyzicky, mentálne, kultúrne a samozrejme k nášmu vývoju prispieva aj prostredie, v ktorom žijeme. 

Biologické atribúty – rasy ľudí sa delia podľa biologických znakov ako tvar lebky, rast vlasov, farb…