Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 20. marca 2018

Po nehode v Spišskom Bystrom zomrelo dnes ráno už druhé 14 ročné dievčatko Alžbetka ČonkováDnes ráno v martinskej nemocnici zomrela iba 14 ročná Alžbetka Čonková. Je to už druhá obeť tragickej nehody, pri ktorej 66 ročný vodič pri Spišskom Bystrom zrejme dostal šmyk a vletel do davu detí.

Ráno o tom na sociálnej sieti informoval Ján Gábor. Na základe tejto informácie sme kontaktovali Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Prešove hovorcu pána mjr. Mgr. Daniela Džobaníka, ďalej martinskú nemocnicu a jej hovorkyňu Mgr. Katarínu Kapustovú, ktorá nám úmrtie dievčatka potvrdila.

Média o tejto skutočnosti nevedeli vôbec, kontaktovali sme TASR / Tlačovú agentúru Slovenskej Republiky/, ktorá o tomto prípade naposledy informovala vo februári. Minimálny záujem o tento prípad je priam šokujúci, ak vezmeme do úvahy o akú tragickú nehodu ide. 

Kontaktovali sme aj obecný úrad  Spišské Bystré. Akonáhle sme sa predstavili zložili nám telefón a odmietli sa s nami zhovárať...

O rozhovor sme telefonicky požiadali aj otca zomrelého dievčatka pán Vlada Čonku, ten nám povedal, že od začiatku ako sa stala táto tragická nehoda, starosta obce Martin Luha sa nezaujíma o rodiny zomrelých dievčat Vanesky a Alžbetky a neposkytol ani pomoc týmto rodinám, dokonca nebol ani na pohrebe Vanesky. Keď sme kontaktovali otca zomrelej dcéry Alžbetky, tak mi do telefónu povedal, že je práve na ceste na cintorín, kde ide vykopať hrob... až ma zamrazilo... 

Starosta obce sa vykašlal na pozostalých

Minimálny záujem zo strany obecného úradu Spišské Bystré, minimálny záujem zo strany médií a minimálny záujem aj zo strany terénneho pracovníka p. Kováčika v Spišskom Bystrom ma uvádza do smútku a zároveň myšlienky, to naozaj sme my Rómovia na okraji tejto spoločnosti až do takej miery, že sa v tejto spoločnosti stráca ľudskosť pochopiť človeka, či dokonca mu pomôcť??!    

Jedná sa o rodiny, kde by každé jedno euro pomohlo, alebo akákoľvek iná pomoc, ale ako vidím tak tí čo by mali v takejto smutnej chvíli podať pomocnú ruku nemajú záujem. 

Za Redakciu R1 vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine Čonkovej a je nám ľúto, že o tento prípad sa najviac zaujímajú iba rómske internetové média ako Redakcia R1 a Presstv, ostatné média o tento prípad ani nezavadili. Aj o tom je táto spoločnosť a jej správanie sa!  


Jozef Kmeťo Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...