Preskočiť na hlavný obsah

Násilie plodí násilie

Juraj Hossa si svoju útok a zabitie mladého Filipínčina nakrúcal na mobil  

26.mája v sobotu sa odohralo niečo čo zdravo mysliaci človek nikdy nemôže pochopiť. Juraj Hossa si dokazoval svoju mužnosť... Na Obchodnej ulici v Bratislave na ránom napadol Juraj H. (28) Filipínca Henryho (†36), ktorý sa snažil brániť svoje dve kamarátky. Útočník pristúpil k cudzincovi, ktorý pred o hlavu väčším pästiarom ustupoval. Po prvej rane do tváre zostal Henry kľačať, no Jurajovi to nestačilo a uštedril mu ešte kopanec rovno do hlavy. Po ňom už zostal Henry nehybne ležať na zemi.Vyzerá to tak, že okrem kopancov si útočník všetko nahrával na telefón. Dokonca si zrejme na ťažko zraneného muža vyložil nohu a fotil si ho.V tom momente si útočníkov komplic namiesto poskytnutia prvej pomoci zakrýva tvár a tvári sa, že nič nevidí. Na záberoch, ktoré sme získali, je vidieť ako agresívny muž vôbec nejavil ochotu pomôcť svojej obeti.

Pre televíziu Markíza Kamarátka nebohého tvrdí, že Henry bránil dve priateľky, keď sa vracali z diskotéky. Opisovala jej to jedna z nich. Rozhovor nám poskytla pod podmienkou, že zachováme ich anonymitu. „Henry a jedna kamarátka si išli kúpiť pizzu a tá druhá kamoška ich čakala vonku. Prišiel k nej muž a pýtal sa jej, odkiaľ pochádza. Potom ju začal ťahať do taxíka. V tom vyšiel Henry s druhou kamarátkou, odtiahli ju a prešli cez cestu. On ich dobehol a schytil druhú kamarátku. Henry mu povedal, že obe sú s ním. Muž ho zhodil na zem a začal ho kopať. Svedkyne prosili útočníkových kamarátov, aby ho zastavili, že je v bezvedomí, a oni na to: Len ho nechajte," opisuje udalosti Henryho kamarátka. Zrazu boli pri nich policajti a Henryho začali oživovať. Pokračovali záchranári a odviezli ho do nemocnice. Mladý Filipínec ťažkým zraneniam vo štvrtok (31.5.) v nemocnici podľahol.

Pre mňa ako človeka je zarážajúce že,vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom výtržníctva. Juraja H. síce polícia pôvodne zadržala, okresný prokurátor však nesúhlasil s väzobným stíhaním...  


Alojz Baránik /SaS/ 

Podľa poslanca za SaS Baránika aj tento prípad potvrdzuje nízky morálny a osobnostný profil niektorých prokurátorov, ktorí sa bez ostychu vyformovali ako právna ochranka páchateľov, ktorí majú moc, peniaze a styky. "Myslíme si, že na beztrestnosti vyvolených, ktorú zabezpečujú niektorí prokurátori, má podiel aj monokratická štruktúra slovenskej prokuratúry sovietskeho typu. A takisto absencia možnosti poškodených viesť súkromnú obžalobu v tých prípadoch, keď prokuratúra pri ochrane práva a zákonnosti zlyhala,“ dodal Baránik.

Celé video ako Juraj Hossa napadol mladého Filipínčina / Len pre silné povahy/   Prípad konania policajtov voči zrejme albánskej rómskej rodine  

Prípad sa stal v Canade, na videu je vidieť že sa snažili o dohovor s policajtmi, je vidieť že tam zrejme boli aj advokáti, či išlo o vyhostenie je vo veci dohadov. Agresivita jedného zo zasahujúcich policajtov vyráža dych. Počas celej akcie zasahujúcich policajtov proti ľuďom ktorý na videu nevystupovali vôbec agresivně je počuť detský plač a nárek malého chlapca ktorý sa musel pozerať ako jeho mamu bez akýchkoľvek dôvodov agresivní policajt povalil na zem...    

Video záznam agresie Kanadských policajtov na bezbranných ľudí / Len pre silné povahy/ 
Sme za slušné Slovensko ? 


Vražda mladého Filipínca v Bratislave čí zásah Kanadských policajtov proti skupine zrejme balkánských Rómov mi evokuje otázku možno otázky za aké slušné Slovensko sa tu robia protesty? 
    
Je slušné Slovensko, keď naši ľudia Rómovia sú vyradení zo spoločenského života ? 

Je slušné Slovensko, keď na Slovensku máme vyše jeden tisíc osád v ktorých život je vystrihnutý ako z 13 storočia ? 

Je slušné Slovensko. že Rómske deti sú dávané do osobitných škôl na základe sociálneho aspektu  aspektu väčšieho finančného príjmu pre školu ktorá takéto deti prijme, hoci intelektuálne aj mentálne sú tieto deti zdravé? 

Je slušné Slovensko, že sa v tejto krajine ktorá sa hlási demokratickým princípom života a ochrany života ako takého povolí fašistickej strane Mariána Kotlebu šíriť svoju nenávisť prostredníctvom internetového rádia ?  

A mohol by som písať a písať a klásť otázku jednu za druhou, no odpovede by som sa asi nedočkal. V poslednom období sme aj prostredníctvom sociálnych sietí svedkami hrubého násilia voči menšinám, prisťahovalcom, imigrantov a podobne...  Ak chceme skutočne slušné Slovensko, mali by sme začať od seba, lebo pokiaľ budeme ticho tolerovať nenávisť a násilie o slušnom Slovensku tu nemôže byť ani reč... Pretože násilie plodí iba násilie... Martin Luther King 
Jozef Kmeťo 


V prípade zabitia mladého Filipínčina v Bratislave sa stále špekuluje, či za útokom nie je aj rasistický motív. Na podporu nebohého Filipínčana Henryho Akordu plánujú výjsť do ulíc tisícky ľudí. Túto stredu sú naplánované demonštrácie a pochody v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.  Od 17-18 do 21 hod Zdroj: Aktuality.SK
           Topky. SK
           TV. Markíza
           FB sociálna sieť

Komentáre

 1. Sudruh pisatel, nikto ti nebrani dat kazdomesacny plat a celozivotneuspory na ciganov. Kludne na to donut aj svoju rodinu, mozno ich pozdvihnes z toho 13 storocia blizsie k realite, aby cigani pochopili, ze treba aj pracovat lebo zadarmo nebudu mat nic Rovnako ako ty, na tieto dristy za ktore ta platia musis kazde rano pekne vstat z postele a ist ich niekde vypotit, aj ked nikto na ne nieje vôbec zvedavy, lebo kazdy uz davno pochopil, ze na nejaky zivotny standard treba tvrdo pracovat. Nie iba zobrat peniaze od Sorosa, alebo lezat doma, sulozit a nerobit cely zivot okrem kradnutia vôbec nic

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hansen , sto cigánov za celý život nepokradne toľko , čo pokradnú vaši slušní politici , úradníci , akože podnikatelia , tunelári , výpalníci a všetky tie kapitalistické , či zapredané kapitalizmu komunistické svine a celebritné štetky , ktoré idú za tým , kto dá viac , a kde toho môžu nakradnúť viac . Gádžo odjakživa kradol a kradne stále , len to robíí akože tak potichu , aby o tom nebolo počuť a aby to nebolo vidieť , a pritom to vie celý svet . Bolo to tak vždy a tak to zostane na veky vekov. No veď preto sa aj uchytilo to príslovečné a tak nadmieru pravdivé ,že Slovák si dá pre korunu aj koleno vŕtať .Česť tým výnimkám , ktorí už konečne , keď sa dostali za hranice slovenska , pochopili , že poväčšine sa musia hanbiť za národ , z ktorého vzišli , ktorý sa pred svetom prezentuje ako kresťanský národ , a pritom je drvivá väčšina z nich len zaostalé stádo tupých ,krvilačných satanov , ktoré svoje komplexy vždy hodia na hlavy iných .Zaujímavé , že na články nie si zvedavý , a reaguješ na ne . Teda si ich čítal .Už vidím , ako dreš aj za nás všetkých .Ak je to tak , ako u nás v robote , pánboh pomáhaj . Brať prachy za to zašívanie sa pri každej vhodnej príležitosti , dohadovanie sa , ktorá práca je makačka a ktorá je ľahšia , lepšia a k tomu za viac grošov....Vidím každý deň tých tvrdo makajúcich ,dohadujúcich sa , nervóznych a ufrflaných na všetko a na všetkých pracantov a ťažkých dríčov , Hovorím , česť výnimkám , ale takí sú aj rozumovo vyspelejší a vedia , čo je naozaj slušnosť , takí žijú a nechajú žiť , sú spokojní sami so sebou a nepotrebujú si vypľúvať žlč na druhých.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. konečne múdra a pravdivá odpoveď.V zahraničí sa nerieši rasa, farba pleti...ale SK je Topka, česť inteligentným a vnímavým Slovákom.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…