Preskočiť na hlavný obsah

Vražda dievčaťa, ktorá dokázala každému vyčariť úsmev na tvári...

12.7.2018 bola nájdená v byte za bieleho dňa, zavraždená 17-ročná Kateřina Makuňová v Camberwell v južnom Londýne. Svedkovia sa jej zúfalo snažili podať prvú pomoc kým prišla zdravotná sestra, žiaľ dievčina zraneniam podľahla.
Kateřina Makuňová, 17 rokov, zavraždená v CamberwellKateřina pracovala Fromborough vo vlasovom a kozmetickom štúdiu. Popri zamestnaní študovala na vysokej škole v tomto odbore.

Jej brat Július Makuňa, s ktorým bývala a žila vo Forest Hill o nej povedal, že to bolo veselé, sebavedomé, pracovité dievča, ktorá keď vošla hocikam do miestnosti dokázala okamžite vyčariť úsmev na tvárach každého človeka. Jej snom bolo vykonávať humanitárnu prácu ako aj prácu kozmetičky, ktorú študovala. Brat ďalej hovoril za ich mamu, ktorá je samozrejme zronená tragickou smrťou svojej len 17-ročnej dcéry a dodáva, že žiadny rodič by nemal prežiť svoje dieťa. Smutná a nešťastná rodina sa presťahovala z Leeds do Londýna pred ôsmymi rokmi a dá sa povedať, že vlastne táto udalosť im všetkým zlomila srdce a sú zničení. Jej švagrivá Shannon Jodie-Leigh Butcherová povedala: "Chcela by som, aby bola spomenutá ako mladá, veselá a krásna dievčina. Život nikdy nebude pre nás rovnaký, stratili sme časť z nás, ktorá s nami bude žiť v našich srdciach navždy."V Londýne sa tohto roku stalo veľmi veľa zločinov, pričom v hlavnom meste bolo min. 82 vrážd. Táto príšerná bilancia spôsobila to, že Londýn dokonca v týchto zločinoch predbehol New York. Podľa štvrťročných údajov zverejnených Národným štatistickým úradom zrástol zločin v tejto krajine o 21 percent v priebehu roka. od septembra 2017. Zločiny, ako bol tento spáchaný na Kateřine, čiže bodnutia nožom sú v Londýne na svojej najvyššej úrovni za šesť rokov, s nárastom o 23% oproti predchádzajúcemu roku....snívala o tom, že bude kozmetičkou...Dnes bol Oluwaseyi Dada, 21-ročný, z Camberwell, ktorého našli v Old Bailey, obvinený zo zabitia Kateřiny. To už ale život krásnej, mladej, úspešnej Katke žiaľ nezachráni...

...v tomto dome bola nájdená zavraždená Katka...


Iveta Kmeťová

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…