Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 17. augusta 2018

Kotlebovci aj napriek zákazu do Sniny idú... Rómovia obviňujú majiteľku psa, že Kotlebovci idú do Sniny


Na sociálnej sieti sa objavila správa, že aj napriek zákazu zo strany primátora Sniny sa Kotlebovci do Sniny chystajú. Kotlebovci tak reagujú na incident, ktorý sa stal pred obchodom, kedy majiteľka svojho psa Lenka Gunarová Baníková priviazala k stojanu na bicykle a išla si nakúpiť. Išlo o bojové plemeno psa, nedala mu náhubok, ktorý podľa náčelníka mestskej polície v Snine nemusel mať. Čo čert nechcel k psovi prišli rómske deti a zažali ho hladkať. Podľa TV JOJ mu vraj mali robiť zle, ale to na videu vôbec nie je vidieť, že by mu deti robili zle, iba ho hladkali. No po chvíli pes zaútočil na 13 ročného chlapca a pohryzol ho do hornej a dolnej pery. Príbuzní chlapca majiteľku, inak Rómku, začali biť v miestnom parku hlava nehlava. Kopance a modriny na tvári je výsledok celého nešťastného incidentu.

Majiteľka si určite psa, ktorého priviazala pri obchode mala zabezpečiť aj náhubkom, pretože pri obchode v letných dňoch sa najviac zdržujú deti, ktoré si chodia do obchodu kupovať zmrzlinu či sladkosti, to sa však nestalo. Samozrejme odsudzujeme aj to, že príbuzní chlapca napadli majiteľku psa a bezhlavo ako zmyslu zbavení do nej kopali a bili ju po tvári.

K tomuto medializovanému prípadu prispela svojou neobjektívnou reportážou aj reportérka Jana Veľasová z TV JOJ, ktorá neobjektívnym spôsobom informovala verejnosť, keď povedala, že deti robili psovi zle, čo nie je pravda. Každý kto si poriadne pozrie záznam priemyselnej kamery musí prísť k rovnakému názoru, že deti ho iba hladkali a psovi sa prihovárali. Za takúto neobjektívnu reportáž, keby som bol šéf spravodajstva TV JOJ, by som Veľasovú vyrazil cez zavreté okno!!! Pretože práve takéto akože reportérky prispievajú k nevraživosti v našej spoločnosti
Buďme radi, že sa chválabohu pri útoku psa nestalo nič vážnejšie a že to skončilo len pohryzením.
Celú túto situáciu však využívajú Kotlebovci k svojej politike, ktorá je založená na nenávisti k všetkému čo je odlišné a čo sa nepodobá na ich vymleté mozgy. Som viac ako presvedčený, že im vôbec nejde o zbitú rómsku ženu, tá im je v konečnom dôsledku ukradnutá, veď patrí k nám "menejcenným" občanom tejto krajiny, ako sa neraz o nás vyjadrujú fašistickí psy Mariána Kotlebu.


Osobne si myslím, že je úplne scestné obviňovať majiteľku psa že ona pozvala či inak sa pričinila o to, že do Sniny mieria vyholené a fašizmom vypatlané hlavy Mariána Kotlebu. My Rómovia by sme sa mali konečne zobudiť, a veci pomenovať pravým menom a byť skutočne objektívni. Majiteľka psa jasne Mazurekovi napísala, že si ich intervenciu nepraje... 1) Majiteľka psa mala bez debaty psa zabezpečiť náhubkom

2) Rodičia mali svoje deti poučiť, aby sa k cudzím psom nepribližovali

3) A určite by sme mali odsúdiť aj bezhlavé bitie príbuznými pohryznutého chlapca,  majiteľku psa. To už malo aký význam?! Skutočne sa niektorí Roma nevedia správať, mali podať trestné oznámenie alebo dohovoriť majiteľke psa, i keď v emóciách človek jedná inak.

Myslím si, že z tejto nešťastnej udalosti predovšetkým profitujú ľudia čo nás nemusia a extrémistické skupiny na Slovensku nielen okolo Kotlebu. A to by sme my Rómovia mali všetci uvedomiť.


Je nemysliteľné, aby o bezpečnosti a o spravodlivosti hovoril človek akým je Milan Mazurek. Človek, ktorý sa od svojej rannej mladosti hlásil k radikalizmu. Pouličný grázel, bitkár, ktorý nemal problém do rodiny s dieťaťom hádzať kamene a to len preto, že boli arabského pôvodu.


Jozef Kmeťo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...