Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 23. augusta 2018

Maďarsko sa vydalo na fašistickú cestu... Čo to znamená pre nás Rómov???

V Maďarsku vytvorili lágre pre utečencov, kde ich trápia hladom 

"Maďarsko posunulo boj s mohamedánom na novú úroveň. Žiadateľov o azyl šupnú za mreže a odoprú im potravu. Potom sa ukáže, či chcú slobodu, alebo žrať. Pokiaľ sú ochotní vzdať sa svojich práv a rozhodnú sa krajinu dobrovoľne opustiť, nikto ich, samozrejme, nedrží. Stavba krematória je drahá, prevádzka energeticky náročná. Nech si len skapú niekde inde. Migranti prosto majú smolu, že dorazili iba do Maďarska, a nie do Európy." Napísal dnes skvelý novinár, redaktor Arpád Soltész, preto si dovolím citovať jeho slová...


"Potravinové prídely síce dostávajú ženy a deti, nesmú sa však o ne so svojimi manželmi, bratmi či otcami podeliť. Aj keď majú peniaze, nemôžu si jedlo kúpiť, keďže nesmú opustiť láger. Nájdu sa takí, čo by im jedlo priniesli, keby im to úrady nezakázali. Podľa nového zákona je to trestné, za pomoc utečencom hrozí až rok väzenia.
Nedá sa nespomenúť, že za pomoc Židom hrozila kedysi smrť. Napriek tomu sa našli takí, čo pomáhali. Aspoň hŕstka, ktorá by radšej zomrela, než sa vzdala svojej ľudskosti. Vitajte v starých dobrých časoch.
Je zbytočné to ďalej ukrývať za diplomatické eufemizmy o iliberálnej demokracii. Viktor Orbán transformoval Maďarsko na fašistický štát, hoci nepochybne v demokratickom procese. Práve to je na tom také desivé. Všade sa môže dostať k moci šialenec, ide skôr o to, či sa pri nej dokáže udržať.
Orbán má v Maďarsku podporu, o akej sa vodcom našej veľkoslovenskej ríše nesníva. Zo štátnych zdrojov rozdal svojim oligarchom taký podiel, že hoci by si Robert Fico prisvojil aj všetky zásluhy Vladimíra Mečiara, stále by nebol hodný stať sa ani učňom veľkého vodcu všetkého maďarstva. Napriek tomu Orbána volič masovo ľúbi.
Bolo by hlúpe zvaliť to na maďarskú národnú povahu. Stačí sa pozrieť naokolo, aby bolo jasné, že naši južní susedia nás iba predbehli. Ak sa nestane zázrak, Budapešť je oknom do našej vlastnej budúcnosti. Trend sa dá jasne odvodiť trebárs z toho, ako komentujú správu o maďarskej hladomorni slovenské sociálne siete: tak im treba alebo bez práce nie sú koláče patrí ešte medzi tie kultivovanejšie reakcie.
Uväzniť človeka a nedať mu jesť, čiže základný mechanizmus nacistických vyhladzovacích táborov, sa stáva nielen tolerovateľným, ale rovno správnym. Ľudia ho schvaľujú, a vôbec sa už nehanbia svoj názor verejne prejaviť. Pod vlastným menom a s vlastnou tvárou.
Z fašizmu sa stal mainstream. Nie vďaka primitívom z ĽSNS, ktorí napokon nikdy nenájdu odvahu ani na to, aby sa k svojim fašistickým výrokom prihlásili. Zapríčinili to tradičné politické elity, ktoré o utečencoch rozprávajú ako o migrantských hordách. Vzali im ľudskosť a dôstojnosť, ako kedysi nacisti Židom a Rómom. Za dnešný stav nesú zodpovednosť predovšetkým politici zo Smeru, z SaS a z KDH. Pretože oni bývali tí civilizovaní a štandardní. Mainstream. Ak to hovoria oni, nemôže to byť predsa fašizmus. Oni len zahodili pokrytectvo politickej korektnosti a popisujú veci také, aké naozaj sú.
Nuž dobre, dajme im, iba tento jediný raz, za pravdu: Do čerta s politickou korektnosťou - ak sa tej hnedej luze nepostavíme na odpor, sami jedného dňa skončíme vo vyhladzovacích táboroch."
V Maďarsku začína to, na čo sme my ako Redakcia R1 upozorňovali už dávno...
Čo to znamená pre nás Rómov???

Milí priatelia, nechcem robiť paniku, či prispievať k akejkoľvek panike. Píšem už 14 rokov, keď som začal písať pred 14 rokmi, moje prvé články boli o rasizme a predsudkoch v našej spoločnosti. Vtedy ma mnoho Rómov obvinilo, že robím medvediu službu... Poukazoval som na Mariána Kotlebu a jeho členov, ktorí fungovali v tej dobe polovojenskej organizácii Slovenská pospolitosť. Z tejto strany vznikla súčasná strana Ľudová strana naše Slovensko, po tom čo generálna prokuratúra zrušila Slovenskú pospolitosť. V tej dobe som písal, že môže prísť doba, keď sa Marián Kotleba a jeho strana môžu dostať aj do parlamentu, bol som znovu vysmiaty... Dnes po 14 rokoch je to už realita... Písal som aj o možnosti, že niektoré praktiky ktoré fungovali v koncentračných táboroch sa znovu môžu vrátiť, tiež som bol vysmiaty a dnes sme svedkami čo sa deje v súvislosti emigrantmi v Maďarsku. Od emigrantov sa to kľudne  môže preniesť aj smerom na nás Rómov, a politika Viktóra Or,bána sa môže preniesť aj cez hranice Slovenska či Čiech.  A také lagre môžu vzniknúť aj pre Rómov, do ktorých najprv začnú zatvárať akože neprispôsobivých a neskôr všetkých ostatných.  Ak si myslíte, že preháňam, tak nech je to tak, ako by ste mi raz milí Roma mali napísať "Jožko mal si pravdu"...

...fašizmus naberá na popularite.../foto denník N/ 


Fašizmus naberá na popularite aj tu na Slovensku, nedávny protest fašistických pohlavárov v Snine sa niesol v duchu akéhosi hviezdneho vystupovania Kotlebovcov a Milan Mazurek čo by ako hviezda pózoval medzi deťmi  na selfíčkách.  Ja neviem či si niekto som vôbec uvedomuje nebezpečnosť situácie v Maďarsku a čo to znamená aj pre nás Rómov, či Židov. Uvedomuje si niekto vôbec ako fašisti vnikajú do hláv mladej generácie, ktorá ich obdivuje??! To je už na zásah kompetentných nie len zo strany našich úradov, ale v smere k Maďarsku aj zo strany EÚ a ďalších organizácií, aby začali tlačiť na EÚ a voči Maďarsku by sa mali prijať také kroky, aby za takúto politiku sa Maďarsko dostalo aj do medzinárodnej izolácie.  No nie sme svedkami žiadnych signálov, ktoré by dali slušným ľuďom záruku, že fašizmus by mal byť potlačený či u nás, alebo aj v iných krajinách strednej Európy...


Jozef Kmeťo
Iveta Kmeťová
Zdroj: Arpád Soltész
            noviny.sk

3 komentáre:

 1. ze slovenska treba utekat prec pokial sa este da..za par rokov zapadne krajiny zavru hranice a potom bude konec, skonci eu fondy atd...romov na zaostalem slovensku nic dobre neceka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja sa necudujem ze Kotleba a spol. su na sk tak oslavovany Ked Pan ficko verejne vyhlasuje ze ked do koalicie tak aj preco nie z LSNS tak sa necudujem ze tym hlavam fasistickym stupaju preferencie a robia si volicov hodcikde a hoci kedy. preco nepostavia LSNS mimo zakon? vsak keby chceli tak 90 hlasov zozbieraju hned parlamente ale to tak kazdy si prihrieva polievocku po svojom ked vystupia pred kamerami a na oko krituzuju tu fasisticku stranu tak naco je nieco zakazovat ked staci kritizovat pred kamerami.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. zbytocne taku stranu zakazat, tu je dopyt po takej politike, ked zrusia tu stanu vznikne nova

   Odstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...