Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 29. augusta 2018

Po 74 rokoch od SNP je znovu v našich uliciach počuť fašizmus a dokonca ho máme aj v parlamente...


Naozaj je fašizmus v našej zemi mŕtvy??! Niekoľkokrát som si pri takýchto príležitostiach položil túto otázku, odpoveď je pre mňa viac ako jasná a myslím si, že pre každého človeka, ktorý vníma dnešné dni doma a vo svete, že fašizmus nie je vôbec mŕtvy, naopak zas a zas je počuť jeho nenávistný krik skrývajúcim sa pod rúškom vlastenectva...


Vlastencom môže byť každý človek, ktorý miluje svoju zem, považuje ju za svoj domov, v tejto zemi sú pochovaní jeho predkovia, tak ako ostatných. Dnes by sa malo vlastenectvo prejavovať zdravým pohľadom 21. storočia, ktoré je charakteristické úctou iným národom v spoločenstve iných národov s prejavenou láskou k svojej zemi a ľudí v nej žijúcich bez rozdielu rasy, či vierovyznania, alebo politického presvedčenia, pokiaľ jeho presvedčenie nepotláča práva iného jedinca na život, slobodu prejavu, či jeho existencie vôbec tu žiť, pracovať, vzdelávať sa, či neskôr s právom byť raz v jeho zemi pochovaný.


Nacionalizmus je už o niečo inom, prejavuje sa výhradnou až chorobnou láskou k svojmu národu, rase s neschopnosťou takého jedinca prejaviť úctu inému národu, nehovoriac o tom, že by prejavil úctu človeku charakterizujúceho inú kultúru, či príslušníkovi inej národnostnej skupine, napríklad Rómom, či Židom a podobne. Nacionalista sa dnes hlási zväčša odkazu fašizmu, tu na Slovensku sa hlásia odkazu prvého fašistického Slovenského štátu z rokoch 1939-1945. Niektorí dokonca popierajú existenciu koncentračných táborov, alebo popierajú holokaust ako sa o ňom hovorí. Iní by zase holokaust zase privítali a radi by ním obšťastnili ľudí z rómskeho rodu, či Židov.

Nacionalizmus = Rasizmus... Ľudia s chorobnou láskou k svojmu národu a rase sú zväčša čistí rasisti vyznávajúci len vlastnú rasu, dostali sa vo svojom chorobnom zmýšľaní tak ďaleko, že svoju slovanskú národnosť prirovnávaniu ku árijskej rase, čo sa už rovná k odkazu nacizmu, pretože nacizmus kládol dôraz na árijskú rasu a v mene nej sa dopustil tých najhroznejších zverstiev, ktoré sa človek počas druhej svetovej vojny na človeku dopustil.


Spopularizovaný fašizmus medzi mládežou


...fašizmus naberá na popularite.../foto denník N/

Fašizmus naberá na popularite aj tu na Slovensku, nedávny protest fašistických pohlavárov v Snine sa niesol v duchu akéhosi hviezdneho vystupovania Kotlebovcov a Milan Mazurek čo by ako hviezda pózoval medzi deťmi na selfíčkách.

Od predsudkov k rasizmu je už len krôčik. No žiaľ, ako ukázala jedna štúdia na Slovensku, mladí ľudia do 20 rokov sa hlásia k extrémizmu... Zväčša to začína predsudkami, ako napríklad, keď už od rodičov deti počúvajú nehraj sa z cigánom, keď budeš zlý unesú ťa cigáni a podobne... To dieťa v tomto duchu vyrastá, a keď vyrastie, ani poriadne nevie prečo, ale jednoducho nemá rado cigánov. Ak potom neskôr spozná ľudí, ako je Slovenská pospolitosť, prívržencov Kotlebu, jeho smerovanie je jasné, uverí, že len jeho rasa je ta naj a je z neho dokonalý "nácek". V práci sa predsudky prejavujú tým, že už na svojho rómskeho kolegu pozeráme skrz prsty, najlepšie mu dáme pocítiť, že tu nie je vítaný, vyštveme ho... "keď chceš psa biť, palicu si vždy nájdeš", alebo jednoducho celý čas mu znepríjemňujeme jeho pôsobenie na pracovisku. To čo sa deje na niektorých pracoviskách, môžem napísať, sa deje v celej tejto spoločnosti. Keď vidíme Róma, už si chytíme poriadne tašku, v autobuse sa od neho odtiahneme, alebo keď nás pustí si sadnúť v električke, tak si jednoducho nesadneme... V obchode po vstupe Róma do predajne sú všetky kamery nasmerované na neho, čo na tom, že vedľa v uličke žena nerómka dobre oblečená práve kradne drahú kozmetiku, v obchode je cigán treba dať pozor... A takto by som mohol pokračovať...


FICO a KOTLEBA chcú spoločne do volieb 
Skutočnosť, že v kruhoch koalície  sa hovorí o možnej podpore v budúcich parlamentných voľbách s podporou  „FICO-KOTLEBA“ je na zamyslenie a do spoločnosti to vôbec nevysiela dobrý signál o nejakej "slušnej spoločnosti", o ktorej sa v našej spoločnosti hovorí... 


Rómovia z osád z  Východného Slovenska bojovali v SNP 


V SNP bojovali aj Rómovia. Z osád tvorili spojku medzi povstalcami v lesoch a dedinčanmi.

V učebniciach dejepisu sa nespomínajú, Rómovia však v Slovenskom národnom povstaní zohrali v niektorých epizódach výraznú úlohu.

Niektorí bojovali priamo na fronte, iní zas pomáhali partizánom zo svojich osád, keď sa ukrývali v lesoch. Podľa etnografky Zuzany Kumanovej je medzi obeťami pri potlačení povstania približne 1400 Rómov.

Po vypuknutí SNP mnohí Rómovia narukovali do povstaleckej armády, po jeho potlačení ostali v horách ako partizáni. Medzi nimi boli napríklad Berkyovci z Detvy, Očovej a Hriňovej, Klincovci z Dúbrav.

Jednou zo záškodníckych akcií bolo vyhodenie nemeckého nákladného vlaku medzi Detvou a Stožkom dňa 23. novembra 1944, ktorej sa zúčastnili aj štyria rómski partizáni z Dúbrav a dvaja Rómovia z Detvy.

„Na druhý deň po tejto akcii obsadili nemeckí vojaci rómsku kolóniu v Detve – Pastovník a zajali štyroch miestnych mužov, ktorých neskôr popravili," pripomína Kumanová.


Smiešno trápne kladenia vencov k pomníku SNP  


Po tom čo som písal, a čoho sme svedkami v našej spoločnosti, mi kladenie vencov k pomníku SNP príde ako trápna fraška, je to komédia pre kamery a média nič iné v tom nevidím... 

Fico a Kotleba vedú tajne rokovania o možnej budúcej vládnej podpore, čo by znamenalo že fašizmus by sme nemali len v parlamente ale aj vo vláde. 

Kotlebovci sa tešia popularite "hviezd" a na ulici sa živo diskutuje, že len Kotleba a spol vyvedú našu krajinu s pazúrov imigrantov, židovských zbohatlíkov a rómskych parazitov. A príklad ako to urobiť sa našiel v Maďarsku. Maďarsko posunulo boj s mohamedánom na novú úroveň. Žiadateľov o azyl šupnú za mreže a odoprú im potravu. Potom sa ukáže, či chcú slobodu, alebo žrať. Pokiaľ sú ochotní vzdať sa svojich práv a rozhodnú sa krajinu dobrovoľne opustiť, nikto ich, samozrejme, nedrží. Stavba krematória je drahá, prevádzka energeticky náročná. Nech si len skapú niekde inde. Migranti prosto majú smolu, že dorazili iba do Maďarska, a nie do Európy. 

Od emigrantov sa to kľudne môže preniesť aj smerom na nás Rómov, a politika Viktóra Or,bána sa môže preniesť aj cez hranice Slovenska či Čiech. A také lagre môžu vzniknúť aj pre Rómov, do ktorých najprv začnú zatvárať akože neprispôsobivých a neskôr všetkých ostatných.

ľudia ktorí bojovali počas druhej svetovej vojny alebo v SNP sa musia v hroboch otáčať...  Fašizmus je v podstate späť, a  je len na nás, do akej mieri ho dokážeme v našej spoločnosti tolerovať a či nájdeme v sebe dostatočne veľa sil dať jasne STOP Fašizmu !!!! 

Jozef Kmeťo

Zdroj: Aktuality.sk
           TASR a povstalecká história
         

5 komentárov:

 1. ten co miluje svoje deti , co chce prenich dobre tak uteka zo slovenska prec.. polovica mojej calej rodiny je v zahranici a to sa neda porovnat.. nikda viac slovensko

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tento článok musel napísať pekný vôl!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. On ten kotleba ma svoju vlajku ten nas prezident spi a co nasa vlada gde su kotleba vs hitler mi niesme v nemecku toje hitlerovski sin darebak fuj

   Odstrániť
  2. Tak ako tento komentár, Daniel už väčšieho vola som nevidela chodiť po svete, ale nie videla...

   Odstrániť
 3. ja zijem v belgicku a tu je to inem..tu se stat dokaze postarat vsetko funguje jak ma o deti je tu postarane.. zijeme si tu jak krali v porovani se slovesnkom

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...