Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 6. septembra 2018

Mladík, ktorý šíril syfilis, už pozná trest. Sudca bol k nemu zhovievavý...

Martin, ktorý šíril syfilis na súde. /foto: TV Markíza/

Jasmínku, ako mladíka miestny prezývajú, ešte vo februári predviedla k lekárovi polícia. Syfilisom mal nakaziť šesť ľudí, z toho tri boli maloleté deti. Ochorela aj ani nie trinásťročná dcéra Mareka Ráca. „Chytal ju medzi nohami, a ja som nevedel o ničom. Keby mi to povedal, tak by som ho zabil," tvrdí otec tínedžerky.
Dievča sa vyliečilo. Mladík skončil ešte v marci za mrežami. Polícia spracovala podnet na izoláciu osoby, pretože tu bolo riziko ďalšieho šírenia choroby.
Pred súd sa postavil vo štvrtok (6. 9.). Za šírenie pohlavnej choroby a zneužívanie maloletých mu hrozilo 7 až 12 rokov. Sudca bol ale zhovievavejší a za mreže ho poslal na štyri roky. „Obžalovaný sa dopustil trestnej činnosti v stave zníženej príčetnosti," povedal na margo mladíka sudca.
Absolvovať bude musieť sexuálne liečenie v ústave a súd mu zakázal pobyt v trebišovskej rómskej osade. „Poľahčujúcou okolnosťou bolo priznanie a úprimné oľutovanie, priťažujúcou bolo spáchanie viacerých trestných činov," zdôraznil sudca.
Rozsudok nie je právoplatný. Martin má 15 dní na to, aby si rozmyslel, či sa proti nemu odvolá. Obhajca nám však povedal, že trest považujú s klientom za zákonný.
Od začiatku roka sa v Trebišove syfilisom nakazilo viac ako 100 ľudí. Prispel k tomu aj promiskuitný spôsob života v tamojšej rómskej komunite a tiež nedostatočná hygiena. Detská prostitúcia sa podľa polície v okrese nepotvrdila.
Iveta Kmeťová
zdroj:tvnoviny.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...