Preskočiť na hlavný obsah

Mladík, ktorý šíril syfilis, už pozná trest. Sudca bol k nemu zhovievavý...

Martin, ktorý šíril syfilis na súde. /foto: TV Markíza/

Jasmínku, ako mladíka miestny prezývajú, ešte vo februári predviedla k lekárovi polícia. Syfilisom mal nakaziť šesť ľudí, z toho tri boli maloleté deti. Ochorela aj ani nie trinásťročná dcéra Mareka Ráca. „Chytal ju medzi nohami, a ja som nevedel o ničom. Keby mi to povedal, tak by som ho zabil," tvrdí otec tínedžerky.
Dievča sa vyliečilo. Mladík skončil ešte v marci za mrežami. Polícia spracovala podnet na izoláciu osoby, pretože tu bolo riziko ďalšieho šírenia choroby.
Pred súd sa postavil vo štvrtok (6. 9.). Za šírenie pohlavnej choroby a zneužívanie maloletých mu hrozilo 7 až 12 rokov. Sudca bol ale zhovievavejší a za mreže ho poslal na štyri roky. „Obžalovaný sa dopustil trestnej činnosti v stave zníženej príčetnosti," povedal na margo mladíka sudca.
Absolvovať bude musieť sexuálne liečenie v ústave a súd mu zakázal pobyt v trebišovskej rómskej osade. „Poľahčujúcou okolnosťou bolo priznanie a úprimné oľutovanie, priťažujúcou bolo spáchanie viacerých trestných činov," zdôraznil sudca.
Rozsudok nie je právoplatný. Martin má 15 dní na to, aby si rozmyslel, či sa proti nemu odvolá. Obhajca nám však povedal, že trest považujú s klientom za zákonný.
Od začiatku roka sa v Trebišove syfilisom nakazilo viac ako 100 ľudí. Prispel k tomu aj promiskuitný spôsob života v tamojšej rómskej komunite a tiež nedostatočná hygiena. Detská prostitúcia sa podľa polície v okrese nepotvrdila.
Iveta Kmeťová
zdroj:tvnoviny.sk

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…

Ivan Hriczko: Prečo som sa rozhodol odstúpiť z kandidatúry strany Vlasť

"Do parlamentných volieb som vstupoval s čistými úmyslami. Mojou ambíciou bolo, aby Rómovia na Slovensku mali svoje zastúpenie v parlamente. Chcel som stáť na strane pravdy a pomáhať občanom v mnohých dôležitých oblastiach nášho života, upozorniť na problémy nás Rómov. Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne, a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo ľuďom, ktorí mi verili a ich dôveru som nechcel nikdy sklamať. Urobil som maximum pre tieto parlamentné voľby a bol som ochotný urobiť všetko, aby som Rómov do parlamentu dostal. pretože moje predstavy o riešení rómskej problematiky a postavení rómskej menšiny na Slovensku sú očividne rozdielne so stranou Vlasť. Rozhodol som sa odstúpiť z kandidatúry. Chcem sa poďakovať za podporu všetkým priaznivcom a podporovateľom. V prvom rade svojej manželke a môjmu synovi. Vyjadrujem nahlas, verejne a jednoznačne, že nesúhlasím aby mňa a vás označovali za parazita tejto spoločnosti, nechcem aby nás označovali…