Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 14. septembra 2018

Spoznávame Slovensko. Začnite mestom Žilina

Foto/internet 

Slovensko sa môže pochváliť viacerými krásnymi historickými mestami. Pamiatky viacerých z nich sú zapísané dokonca aj v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Jedným z nich je mesto Bardejov nachádzajúce sa v Prešovskom kraji.

Ak s rodinou plánujete výlet do niektorého zo slovenských miest, začnite mestom Žilina. Týmto mestom prechádzate, ak chcete ísť z Bratislavy do Vysokých Tatier a na východ našej republiky. Čo sa vám oplatí určite pozrieť v meste Žilina?

Mariánske námestie a historické pamiatky na ňom

Azda najznámejším a najvyhľadávanejším námestím v Žiline je nepochybne Mariánske námestie. Domáci ho nazývajú aj Štvorcové námestie vďaka svojmu štvorcovému tvaru. Na námestí nájdete krásne kaviarničky, ktoré majú v lete aj letné terasy priamo na námestí. Kúsok od tohto námestia máte dve obchodné centrá, preto ak radi nakupujete, pokojne zájdite do týchto nákupných centier.

Ak radi pozeráte historické pamiatky, na tomto námestí vás zaujme jedna zvláštnosť, ktorú obdivujú aj zahraniční architekti. Mesto Žilina a konkrétne Mariánske námestie má zachované pôvodné podlubia, ktoré miestni ľudia nazývajú aj laubne. Kedysi sa v týchto priestoroch konali dokonca aj trhy. Miestni to využívali ako strechu v prípade nepriaznivého počasia. Poschodia vysunuté na arkádach by ste hľadali v máloktorom meste na Slovensku.

Na námestí vám odporúčame pozrieť tieto zaujímavosti – sochu Nepoškvrnenej Panny Márie, Radnicu mesta Žilina, Kostol Obrátenia sv. Pavla a Kláštor Jezuitov.

Na tomto námestí sa pravidelne organizujú trhy a mesto Žilina každoročne privíta aj hostí, ktorí si prišli pozrieť Staromestské slávnosti. Každý obyvateľ tohto mesta veľmi dobre vie, aké honosné oslavy v Žiline sa každoročne konajú. Tak, ako každé mesto, aj mesto Žilina ponúka každoročne bohatý program. Výnimkou nie sú ani Vianočné trhy, ktoré vám jednoznačne odporúčame navštíviť práve v tomto meste.

Hotel, kde sa môžete ubytovať


Kúsok od tohto námestia nájdete modernejší hotel v Žiline, ktorý je cenovo prijateľný a zároveň má vynikajúcu polohu. Z hotela priamo na toto námestie prejdete aj peši, ale ak nechcete ísť peši, kúsok od hotela nájdete trolejbusovú zastávku. Tento hotel sa volá Galileo a nachádza sa na Hlinskej ulici, na ktorej sídlia aj internáty Žilinskej univerzity. Nebojte sa, okolie je pokojné, čisté.


Objavte krásne historické mesto na severe Slovenska. Uvidíte, že sa do neho budete chcieť vrátiť. Má množstvo krásnych historických pamiatok a uličiek.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...