Preskočiť na hlavný obsah

Zoznámte sa s argentínskym kráľom cigánskeho jazzu /King of Gypsy Jazz/ Gonzalo Bergara

Gonzalo Bergara... King of Gypsy Jazz /kráľ cigánskeho jazzu/

Keď mal 11 rokov, dostal Gonzalo Bergara gitaru ako darček k narodeninám. V tom momente sa zamiloval do hudby a venoval mu svoj život.

Gonzalo Bergara sa stal virtuóznym skladateľom a vedúcim gitaristom, ktorý miešal kaskádu arpeggií so zvukom Paríža a jeho pôvodnej Argentíny, aby si vytvoril svoj vlastný štýl progresívneho cigánskeho jazzu.

Gonzalo začal hrať profesionálne vo veku 16 rokov v Buenos Aires. Do 17 rokov sa už stretol s vlastným bluesovým triom na Národnej televízii. V roku 2000, vo veku 19 rokov, prišiel do Ameriky. Len 30 ročný Gonzalo cestoval po celom svete s Johnom Jorgensonom Quintetom, rovnako ako vystupoval a nahrával so stovkami umelcov vrátane Tim Hausser z Manhattan Transfer, Sylvie Vartan, Dan Hicks a The Hot Licks, Howard Alden a ďalšie. Jeho turné pokračuje v Chorvátsku, Kanade, Taliansku, Francúzsku, Nemecku, Maďarsku, Argentíne, Brazílii, Anglicku, Škótsku a USA s pozoruhodnými vystúpeniami na Playboy Jazz Fest, Sweet and Hot Jazz Fest, Montreal Jazz Fest, Django Reinhardt Fest ), Suev Guitar Fest (Taliansko), Merle Fest, Strawberry Fest, väčšina festivale v Django v USA a nespočetné množstvo ďalších.

Gonzalo Bergara Quartet (GBQ) skúma modernú variantu zvuku inšpirovaného Djangom Reinhardtom z tridsiatych rokov. Prvé CD Quarteta, Porteña Soledad, bolo vydavateľom Pick in Guitar Player Magazine a časopis Vintage Guitar Magazine ho nazval "majstrovským dielom". Hudba je silne ovplyvnená Djangom Reinhardtom a Francúzskym horkým klubom, rovnako ako tradičný jazz a hudba Bergara je pravý domov, Buenos Aires. "Hudba Gonzalo Bergara existuje takým spôsobom, že veľmi málo hudobníkov to robí tak, že dáva dôraz na každú frázu, postavil každé usporiadanie s takou lapidárnou precíznosťou a oddelil niečo iné, hudba sa stala sochou, má váhu, hustotu, gravitáciu. je vážna ... a má hĺbku pohybu"...

Gonzalo Bergara Quartet


Dokonca svetoví hudobníci sa o ňom skvelo vyjadrujú... tu je pár z nich:

Charlie Baty - blues-ový gitarista: "Jeden z najlepších gitaristov vo vesmíre."

Janiva Magness - blues-ová speváčka a hviezda, ocenená siedmimi Blues Music a 26 podobnými nomináciami: "Gonzalo Bergara je fenoménom v pravom slova zmysle. Dokazuje to bez akýchkoľvek pochybností, že pravda o blues je v duši. Je vkusný, hmatateľný a hlboko sa pohybuje v jeho gytarovej práci."

Festival Django Reinhart - Gypsy Jazz hudobný festival, ktorý sa koná posledný júnový týždeň v Samois-sur-Seine vo Francúzku. Začalo to ako jediný večerný festival v roku 1968, ale v roku 1983 sa stal každoročným týdenným podujatím pripomínajúcim Djanga Reinhart a jeho hudbu. Tento festival spája hudobný program s tvorivými, voľnočasovými a umeleckými aktivitami v oblasti jazzu, gitár a Rómov. Usporiadatelia tohto fetivalu povedali o Gonzalovi: "Najlepšie vec, ktorá sa stala cigánskemu jazzu za posledných 20 rokov."


Je kvelé dozvedieť sa, že existujú ľudia rómskeho pôvodu, a prezentujú Rómov aj v tých najväčších miestach sveta... 

Iveta Kmeťová
zdroj: internet

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.


1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvára divadlá. Tak, ako vš…