Preskočiť na hlavný obsah

Ako sa pobaliť na niekoľkodňový výlet?

Plánujete ísť na pár dní mimo domova aj teraz na jeseň? Rezerváciu ubytovania už máte úspešne za sebou a čaká vás balenie? Skôr, ako začnete, prečítajte si pár užitočných rád pre cestovateľov a uvidíte, že balenie na niekoľko dní nebude také hrozné, ako sa spočiatku mohlo zdať.

Ilustračné foto/ Internet 


Vytvorenie kombinácií oblečenia

Aby ste si nevzali celý obsah šatníkovej skrine, potrebujete si vytvoriť rôzne kombinácie oblečenia, ktoré si vezmete na výlet. Univerzálne nohavice a džínsy napríklad skombinujete s pleteným svetrom, ale i elegantnou blúzkou. Ak chcete, aby sa vám oblečenie zmestilo do vášho značkového cestovného kufra, potrebujete maximálne dva-tri kusy nohavíc a štyri- päť ľahko kombinovateľných vrchných dielov, čiže tričiek, svetrov, blúzok.
Určite máte prehľad v tom, čo sa vám v skrini nachádza. Vyberte si to, čo rada nosíte a vytvorte si kombinácie, ktoré na dovolenke vynosíte.

Spodné prádlo na počet dní

Jediné, čo by ste si mali brať na počet dní, je spodné prádlo. To si síce na letnej dovolenke môžete preprať, ale teraz na jeseň a cez zimu skôr nie, ako áno. Nohavičky, boxerky, ale aj podprsenky si berte presne na počet dní vašej dovolenky/ vášho výletu.

Doklady pri sebe

Samozrejme nezabudnite na doklady, mobil a peňaženku. Doklady, mobil spolu s peniazmi majte vždy pri sebe. Ak sa vám po celý čas nechce nosiť kabelku, vezmite si kožený ruksak, do ktorého zmestíte nielen doklady, mobil a peniaze, ale aj malé občerstvenie a fľašku s vodou. V prípade, že si  beriete aj fotoaparát, puzdro z neho nemusíte nosiť v rukách, ale si ho zbalíte na ruksaka.
Výhodou ruksaka je aj to, že váhu rozložíte na obe ramená a ruky budete mať voľné.

O aký typ výletu sa jedná?

Ak nechcete nič zabudnúť, spíšte si zoznam a následne si pri balení jednotlivé položky vyškrtávajte.  Obsah kufra samozrejme musíte prispôsobiť výletu. Ak idete na turistiku, výbava musí byť hlavne turistická. Ak sa chystáte spoznávať jednotlivé miesta v danom meste, turistickú výbavu nepotrebujete, ale stačí vám klasické pohodlné oblečenie, ktoré bežne nosievate.
Ak plánujete zájazd na NHL, balenie bude trošku náročnejšie, ale ak si zistíte podmienky (aktuálne počasie), všetko zvládnete bez problémov.

Ak máte problém pobaliť sa na niekoľkodňový výlet, s týmito praktickými radami od nás to zvládnete ľavou zadnou.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…