Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 12. októbra 2018

Ako sa pobaliť na niekoľkodňový výlet?

Plánujete ísť na pár dní mimo domova aj teraz na jeseň? Rezerváciu ubytovania už máte úspešne za sebou a čaká vás balenie? Skôr, ako začnete, prečítajte si pár užitočných rád pre cestovateľov a uvidíte, že balenie na niekoľko dní nebude také hrozné, ako sa spočiatku mohlo zdať.

Ilustračné foto/ Internet 


Vytvorenie kombinácií oblečenia

Aby ste si nevzali celý obsah šatníkovej skrine, potrebujete si vytvoriť rôzne kombinácie oblečenia, ktoré si vezmete na výlet. Univerzálne nohavice a džínsy napríklad skombinujete s pleteným svetrom, ale i elegantnou blúzkou. Ak chcete, aby sa vám oblečenie zmestilo do vášho značkového cestovného kufra, potrebujete maximálne dva-tri kusy nohavíc a štyri- päť ľahko kombinovateľných vrchných dielov, čiže tričiek, svetrov, blúzok.
Určite máte prehľad v tom, čo sa vám v skrini nachádza. Vyberte si to, čo rada nosíte a vytvorte si kombinácie, ktoré na dovolenke vynosíte.

Spodné prádlo na počet dní

Jediné, čo by ste si mali brať na počet dní, je spodné prádlo. To si síce na letnej dovolenke môžete preprať, ale teraz na jeseň a cez zimu skôr nie, ako áno. Nohavičky, boxerky, ale aj podprsenky si berte presne na počet dní vašej dovolenky/ vášho výletu.

Doklady pri sebe

Samozrejme nezabudnite na doklady, mobil a peňaženku. Doklady, mobil spolu s peniazmi majte vždy pri sebe. Ak sa vám po celý čas nechce nosiť kabelku, vezmite si kožený ruksak, do ktorého zmestíte nielen doklady, mobil a peniaze, ale aj malé občerstvenie a fľašku s vodou. V prípade, že si  beriete aj fotoaparát, puzdro z neho nemusíte nosiť v rukách, ale si ho zbalíte na ruksaka.
Výhodou ruksaka je aj to, že váhu rozložíte na obe ramená a ruky budete mať voľné.

O aký typ výletu sa jedná?

Ak nechcete nič zabudnúť, spíšte si zoznam a následne si pri balení jednotlivé položky vyškrtávajte.  Obsah kufra samozrejme musíte prispôsobiť výletu. Ak idete na turistiku, výbava musí byť hlavne turistická. Ak sa chystáte spoznávať jednotlivé miesta v danom meste, turistickú výbavu nepotrebujete, ale stačí vám klasické pohodlné oblečenie, ktoré bežne nosievate.
Ak plánujete zájazd na NHL, balenie bude trošku náročnejšie, ale ak si zistíte podmienky (aktuálne počasie), všetko zvládnete bez problémov.

Ak máte problém pobaliť sa na niekoľkodňový výlet, s týmito praktickými radami od nás to zvládnete ľavou zadnou.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...