Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Ako sa pobaliť na niekoľkodňový výlet?

Plánujete ísť na pár dní mimo domova aj teraz na jeseň? Rezerváciu ubytovania už máte úspešne za sebou a čaká vás balenie? Skôr, ako začnete, prečítajte si pár užitočných rád pre cestovateľov a uvidíte, že balenie na niekoľko dní nebude také hrozné, ako sa spočiatku mohlo zdať.

Ilustračné foto/ Internet 


Vytvorenie kombinácií oblečenia

Aby ste si nevzali celý obsah šatníkovej skrine, potrebujete si vytvoriť rôzne kombinácie oblečenia, ktoré si vezmete na výlet. Univerzálne nohavice a džínsy napríklad skombinujete s pleteným svetrom, ale i elegantnou blúzkou. Ak chcete, aby sa vám oblečenie zmestilo do vášho značkového cestovného kufra, potrebujete maximálne dva-tri kusy nohavíc a štyri- päť ľahko kombinovateľných vrchných dielov, čiže tričiek, svetrov, blúzok.
Určite máte prehľad v tom, čo sa vám v skrini nachádza. Vyberte si to, čo rada nosíte a vytvorte si kombinácie, ktoré na dovolenke vynosíte.

Spodné prádlo na počet dní

Jediné, čo by ste si mali brať na počet dní, je spodné prádlo. To si síce na letnej dovolenke môžete preprať, ale teraz na jeseň a cez zimu skôr nie, ako áno. Nohavičky, boxerky, ale aj podprsenky si berte presne na počet dní vašej dovolenky/ vášho výletu.

Doklady pri sebe

Samozrejme nezabudnite na doklady, mobil a peňaženku. Doklady, mobil spolu s peniazmi majte vždy pri sebe. Ak sa vám po celý čas nechce nosiť kabelku, vezmite si kožený ruksak, do ktorého zmestíte nielen doklady, mobil a peniaze, ale aj malé občerstvenie a fľašku s vodou. V prípade, že si  beriete aj fotoaparát, puzdro z neho nemusíte nosiť v rukách, ale si ho zbalíte na ruksaka.
Výhodou ruksaka je aj to, že váhu rozložíte na obe ramená a ruky budete mať voľné.

O aký typ výletu sa jedná?

Ak nechcete nič zabudnúť, spíšte si zoznam a následne si pri balení jednotlivé položky vyškrtávajte.  Obsah kufra samozrejme musíte prispôsobiť výletu. Ak idete na turistiku, výbava musí byť hlavne turistická. Ak sa chystáte spoznávať jednotlivé miesta v danom meste, turistickú výbavu nepotrebujete, ale stačí vám klasické pohodlné oblečenie, ktoré bežne nosievate.
Ak plánujete zájazd na NHL, balenie bude trošku náročnejšie, ale ak si zistíte podmienky (aktuálne počasie), všetko zvládnete bez problémov.

Ak máte problém pobaliť sa na niekoľkodňový výlet, s týmito praktickými radami od nás to zvládnete ľavou zadnou.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…