Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Britská premiérka stále tvrdí, že Brexit je "dosiahnuteľný"

Theresa May/internet


Britská premiérka Theresa Mayová uviedla v pondelok, že stále verí, že Brexit je "dosiahnuteľný", aj napriek rozhovorom s tým, že sa Európska únia stáva zablokovanou v otázke írskych hraníc.

"Nemôžeme nechať tento nesúhlas vytlačiť vyhliadky na dobrú dohodu a nechať nás s výsledkom" žiadnej dohody ", ktorú nikto nechce," povedala pre poslancov poslaneckej snemovne.

"Som naďalej presvedčená, že dohodnutá dohoda je najlepším výsledkom pre Spojené kráľovstvo a EÚ. Naďalej verím, že takáto dohoda je dosiahnuteľná."

Povedala Mayová deň po tom, čo jej minister Brexitu Dominik Raab navštívil Brusel, ale nedosiahol prelomu, ako sa dalo očakávať pred rozhodujúcim summitom lídrov EÚ v stredu a vo štvrtok.

Teraz sa zvyšuje obava, že Británia by mohla v marci zničiť blok bez akejkoľvek dohody v marci, pretože by riskovala právny a hospodársky chaos.

Mayová povedala, že obidve strany dosiahli "skutočný pokrok" v súvislosti s britským rozvodom z bloku a plánom pre budúce obchodné vzťahy.

Zápasom je, ako udržať otvorenú pozemnú hranicu medzi Severným Írskom a Írsko členom Írska po tom, ako Británia opustí jednotný trh a colnú úniu.

Mayová uviedla, že EÚ súhlasila s "preskúmaním" jej návrhu udržať Britániu v súlade s colnými predpismi EÚ, až kým nebude možné dohodnúť širšiu obchodnú dohodu, ktorá by vyriešila potrebu hraničných kontrol.

Brusel však povedal, že nie je čas na vypracovanie podrobností, povedala, a navrhla svoj vlastný plán spätného vyrovnania - "spätný chod" -, ktorý by videl len Severné Írsko v súlade s pravidlami EÚ.

"Dokonca aj vďaka pokroku, ktorý sme dosiahli, EÚ stále potrebuje" spätnú stopu na spätnú väzbu ", čo je účinne poistná zmluva pre poistnú zmluvu," povedal predseda vlády.

"A chcú, aby to bolo riešenie pre Severné Írsko, ktoré predtým navrhli.

"Bolo jasné, že nemôžeme súhlasiť s ničím, čo ohrozuje integritu našej Veľkej Británie."

Môže tiež potvrdiť nesúhlas s tým, či by bol spätný chod prechodný - Brusel nemá žiadny časový limit, argumentuje tým, že poistná zmluva musí byť svojou povahou trvalá.

"Ak by EÚ nemala spolupracovať na našich budúcich vzťahoch, musíme byť schopní zabezpečiť, aby sme v tejto dohode o zadržaní nemohli zostať na dobu neurčitú," povedala Mayová.

Iveta Kmeťová

Komentáre

  1. EU šikanuje Británii, nemůže dopustit, aby brexit skončil úspěchem. Je to smutné, jak se EU chová.

    http://www.epshark.cz/clanek/532/67-britu-si-mysli-ze-se-eu-snazi-sikanovat-spojene-kralovstvi

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…