Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 16. októbra 2018

Britská premiérka stále tvrdí, že Brexit je "dosiahnuteľný"

Theresa May/internet


Britská premiérka Theresa Mayová uviedla v pondelok, že stále verí, že Brexit je "dosiahnuteľný", aj napriek rozhovorom s tým, že sa Európska únia stáva zablokovanou v otázke írskych hraníc.

"Nemôžeme nechať tento nesúhlas vytlačiť vyhliadky na dobrú dohodu a nechať nás s výsledkom" žiadnej dohody ", ktorú nikto nechce," povedala pre poslancov poslaneckej snemovne.

"Som naďalej presvedčená, že dohodnutá dohoda je najlepším výsledkom pre Spojené kráľovstvo a EÚ. Naďalej verím, že takáto dohoda je dosiahnuteľná."

Povedala Mayová deň po tom, čo jej minister Brexitu Dominik Raab navštívil Brusel, ale nedosiahol prelomu, ako sa dalo očakávať pred rozhodujúcim summitom lídrov EÚ v stredu a vo štvrtok.

Teraz sa zvyšuje obava, že Británia by mohla v marci zničiť blok bez akejkoľvek dohody v marci, pretože by riskovala právny a hospodársky chaos.

Mayová povedala, že obidve strany dosiahli "skutočný pokrok" v súvislosti s britským rozvodom z bloku a plánom pre budúce obchodné vzťahy.

Zápasom je, ako udržať otvorenú pozemnú hranicu medzi Severným Írskom a Írsko členom Írska po tom, ako Británia opustí jednotný trh a colnú úniu.

Mayová uviedla, že EÚ súhlasila s "preskúmaním" jej návrhu udržať Britániu v súlade s colnými predpismi EÚ, až kým nebude možné dohodnúť širšiu obchodnú dohodu, ktorá by vyriešila potrebu hraničných kontrol.

Brusel však povedal, že nie je čas na vypracovanie podrobností, povedala, a navrhla svoj vlastný plán spätného vyrovnania - "spätný chod" -, ktorý by videl len Severné Írsko v súlade s pravidlami EÚ.

"Dokonca aj vďaka pokroku, ktorý sme dosiahli, EÚ stále potrebuje" spätnú stopu na spätnú väzbu ", čo je účinne poistná zmluva pre poistnú zmluvu," povedal predseda vlády.

"A chcú, aby to bolo riešenie pre Severné Írsko, ktoré predtým navrhli.

"Bolo jasné, že nemôžeme súhlasiť s ničím, čo ohrozuje integritu našej Veľkej Británie."

Môže tiež potvrdiť nesúhlas s tým, či by bol spätný chod prechodný - Brusel nemá žiadny časový limit, argumentuje tým, že poistná zmluva musí byť svojou povahou trvalá.

"Ak by EÚ nemala spolupracovať na našich budúcich vzťahoch, musíme byť schopní zabezpečiť, aby sme v tejto dohode o zadržaní nemohli zostať na dobu neurčitú," povedala Mayová.

Iveta Kmeťová

1 komentár:

  1. EU šikanuje Británii, nemůže dopustit, aby brexit skončil úspěchem. Je to smutné, jak se EU chová.

    http://www.epshark.cz/clanek/532/67-britu-si-mysli-ze-se-eu-snazi-sikanovat-spojene-kralovstvi

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...