Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 10. októbra 2018

Posilnite svoj imunitný systém práve teraz na jeseň

Ak sa vám často stáva, že s príchodom chladnejších rán vám začína nádcha a škriabe vás hrdlo, mali by ste sa čím skôr zamerať na posilnenie imunitného systému. Dni sa budú výrazne skracovať, počasie bude nepriaznivejšie, preto by ste s posilňovaním imunity mali začať hneď. Ako ale začať?


Ilustračné foto/ Internet 


Zmeňte stravovanie

Práve v tomto období by ste si mali prijímať viac vitamínu C. Navyše zlé stravovacie návyky môžu viditeľne oslabiť váš imunitný systém. Skúste si vyrobiť najzdravšiu raňajkovú zmes, ktorá bude pozostávať z obilnín, orechov a chutného ovocia. Odporúčame vyskúšať zdravú raňajkovú zmes Hryzku, ktorá je vhodná aj pre deti, či celiatikov.

Ak budete chcieť skúsiť niečo iné, odporúčame vám raňajkovať biely jogurt s chia semienkami a chutným sezónnym ovocím. Ak radi sušíte ovocie, pokojne môžete skúsiť raňajkovať sušené ovocie.

V tomto období vám ale odporúčame jesť hlavne citrusové plody, ktoré obsahujú veľa vitamínu C zlepšujúceho imunitu. Jedzte veľa pomarančov, grepov, citrónov a vyskúšajte aj rakytník, ktorý je obľúbený práve pre vysoký obsah vitamínu C.

Tekutiny

Pite veľa tekutín. Možno vás to bude lákať menej piť, nakoľko sa toľko nepotíte. Určite by ste ale nemali zanedbávať pitný režim. V tomto období vám odporúčame pitie teplého čaju (nie však úplne horúceho). Horúci čaj by podráždil vaše hrdlo. Ak máte sušené bylinky, pite dostatok lipového, medovkového, šalviového čaju a čaju z pamajoránu. Z kupovaných čajov odporúčame čaje Teekanne, z ktorých odporúčame v tomto období vyberať hlavne kamilkový, zázvorový a zelený čaj. Denne by sme mali vypiť aspoň tri litre tekutín (údaje pre dospelého človeka).

Ak vás trápi bolesť hrdla a máte oslabenú imunitu, záchrana pre vás bude čerstvý kurací vývar, ale aj čaj z čerstvého nastrúhaného zázvoru s citrónovou šťavou a lyžičkou domáceho medu.

Ďalšie top rady, ako posilniť imunitu

Ak chcete posilniť svoj imunitný systém, pri pití obľúbenej kávy Davidoff si dajte tri-štyri bobuľky čerstvého rakytníka. Pravidelne vetrajte interiér vašej domácnosti a hlavne nebuďte v prievane. Nezabúdajte vrstviť, nakoľko výkyvy medzi raňajšími teplotami a poobedňajšími sú veľké. Chráňte si hlavne krížovú oblasť, oblasť členkov a krk.

Jeseň je už tu. Inšpirujte sa našimi praktickými radami a uvidíte, že vás nachladnutie a ani chrípka túto jeseň nezaskočia.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...