Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Posilnite svoj imunitný systém práve teraz na jeseň

Ak sa vám často stáva, že s príchodom chladnejších rán vám začína nádcha a škriabe vás hrdlo, mali by ste sa čím skôr zamerať na posilnenie imunitného systému. Dni sa budú výrazne skracovať, počasie bude nepriaznivejšie, preto by ste s posilňovaním imunity mali začať hneď. Ako ale začať?


Ilustračné foto/ Internet 


Zmeňte stravovanie

Práve v tomto období by ste si mali prijímať viac vitamínu C. Navyše zlé stravovacie návyky môžu viditeľne oslabiť váš imunitný systém. Skúste si vyrobiť najzdravšiu raňajkovú zmes, ktorá bude pozostávať z obilnín, orechov a chutného ovocia. Odporúčame vyskúšať zdravú raňajkovú zmes Hryzku, ktorá je vhodná aj pre deti, či celiatikov.

Ak budete chcieť skúsiť niečo iné, odporúčame vám raňajkovať biely jogurt s chia semienkami a chutným sezónnym ovocím. Ak radi sušíte ovocie, pokojne môžete skúsiť raňajkovať sušené ovocie.

V tomto období vám ale odporúčame jesť hlavne citrusové plody, ktoré obsahujú veľa vitamínu C zlepšujúceho imunitu. Jedzte veľa pomarančov, grepov, citrónov a vyskúšajte aj rakytník, ktorý je obľúbený práve pre vysoký obsah vitamínu C.

Tekutiny

Pite veľa tekutín. Možno vás to bude lákať menej piť, nakoľko sa toľko nepotíte. Určite by ste ale nemali zanedbávať pitný režim. V tomto období vám odporúčame pitie teplého čaju (nie však úplne horúceho). Horúci čaj by podráždil vaše hrdlo. Ak máte sušené bylinky, pite dostatok lipového, medovkového, šalviového čaju a čaju z pamajoránu. Z kupovaných čajov odporúčame čaje Teekanne, z ktorých odporúčame v tomto období vyberať hlavne kamilkový, zázvorový a zelený čaj. Denne by sme mali vypiť aspoň tri litre tekutín (údaje pre dospelého človeka).

Ak vás trápi bolesť hrdla a máte oslabenú imunitu, záchrana pre vás bude čerstvý kurací vývar, ale aj čaj z čerstvého nastrúhaného zázvoru s citrónovou šťavou a lyžičkou domáceho medu.

Ďalšie top rady, ako posilniť imunitu

Ak chcete posilniť svoj imunitný systém, pri pití obľúbenej kávy Davidoff si dajte tri-štyri bobuľky čerstvého rakytníka. Pravidelne vetrajte interiér vašej domácnosti a hlavne nebuďte v prievane. Nezabúdajte vrstviť, nakoľko výkyvy medzi raňajšími teplotami a poobedňajšími sú veľké. Chráňte si hlavne krížovú oblasť, oblasť členkov a krk.

Jeseň je už tu. Inšpirujte sa našimi praktickými radami a uvidíte, že vás nachladnutie a ani chrípka túto jeseň nezaskočia.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…