Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 2. októbra 2018

Sendreiovci vydali nový hit a klip, ktorého rytmus vás dostane

Ako nám pre Redakciu R1 Vlado Sendrei povedal, so skupinou Traky s ktorou vydali nový klip, spolupracuje 2 roky. Skupina Traky sa svojou hudbou snaží spájať ľudí bez rozdielu farby pleti. Vo svojich textoch spomína lásku k životu, k svojej rodine a k priateľom. Tvrdia, že medzi nich patria aj  Sendreiovci, ako vzor úspešnosti na hudobnej scéne.


Foto: Spišiakoviny/ Vlado Sendrei a Traky 


Na videoklipe sme spolupracovali dva dni s režisérom, ktorý často nahráva klipy skupiny Kandráčovcov.  Hudbu sme nahrávali v štúdiu v Košiciach a v budúcnosti Traky a Sendreiovci pripravujú hudobné turné po mestách na východnom Slovensku. 

Touto cestou chcem pozdraviť Rómov, hlavne našich fanúšikov, a aby tento klip vnímali ako spájanie rómskej hudby s iným hudobným žánrom.  Hudba preto nepozná hranice a dobrá hudba dokonca hranice prekračuje a je zdrojom zábavy, života bez rasizmu a predsudkov. Veď ako sa v texte spieva je to láska k životu... 

Hudobná skupina Traky zabáva ľudí po celom Slovensku už niekoľko rokov tak ako Sendreiovci.
Sendreiovci pochádzajú z Kokavy Nad Rimavicou a skupina Traky z Čane pri Košiciach. Východniarsky temperament a náš cigánsky sa spojili a vytvorili dokonalú súhru rytmu a textu.


Jozef Kmeťo 

1 komentár:

  1. Väčšiu sprostosť som nepočul,no ale čo sa dá od Sendreiovcoch čakať.

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...