Sendreiovci vydali nový hit a klip, ktorého rytmus vás dostane

Ako nám pre Redakciu R1 Vlado Sendrei povedal, so skupinou Traky s ktorou vydali nový klip, spolupracuje 2 roky. Skupina Traky sa svojou hudbou snaží spájať ľudí bez rozdielu farby pleti. Vo svojich textoch spomína lásku k životu, k svojej rodine a k priateľom. Tvrdia, že medzi nich patria aj  Sendreiovci, ako vzor úspešnosti na hudobnej scéne.


Foto: Spišiakoviny/ Vlado Sendrei a Traky 


Na videoklipe sme spolupracovali dva dni s režisérom, ktorý často nahráva klipy skupiny Kandráčovcov.  Hudbu sme nahrávali v štúdiu v Košiciach a v budúcnosti Traky a Sendreiovci pripravujú hudobné turné po mestách na východnom Slovensku. 

Touto cestou chcem pozdraviť Rómov, hlavne našich fanúšikov, a aby tento klip vnímali ako spájanie rómskej hudby s iným hudobným žánrom.  Hudba preto nepozná hranice a dobrá hudba dokonca hranice prekračuje a je zdrojom zábavy, života bez rasizmu a predsudkov. Veď ako sa v texte spieva je to láska k životu... 

Hudobná skupina Traky zabáva ľudí po celom Slovensku už niekoľko rokov tak ako Sendreiovci.
Sendreiovci pochádzajú z Kokavy Nad Rimavicou a skupina Traky z Čane pri Košiciach. Východniarsky temperament a náš cigánsky sa spojili a vytvorili dokonalú súhru rytmu a textu.


Jozef Kmeťo 

Komentáre

  1. Väčšiu sprostosť som nepočul,no ale čo sa dá od Sendreiovcoch čakať.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Smrteľné pandémie útočia na ľudstvo každých 100 rokov!

Koronavírus je už nezastaviteľný, sme pred rozsiahlou epidémiou

Koronavírus: Myslím si, že tohtoročných Vianoc sa mnohí nedožijeme