Odmena za nákup na ZľavaDňa

utorok 30. októbra 2018

Zachránili psa, ktorého niekto zaviazal do vreca a vyhodil a nechal ho tak...

Pes je najlepší priateľ človeka, áno, to počúvame takmer od detstva. Mnohým sa nám pri pohľade na okoloidúce zviera hneď zjaví úsmev na tvári. To však pravdepodobne nebol prípad ľudí, ktorí našli mladého psa v lese medzi Komjaticami a Černíkom.
Ilustračne foto/ Na ľavo vrece v ktorom bol psík uviazaný

Ich pohľad totiž nesmeroval na šťastne pobehujúceho psa, ktorý by sa hral so svojimi majiteľmi, ale na vrece, v ktorom sa niečo hýbalo a bolo z neho počuť zvuky. Ľudia sa preto hneď rozhodli konať a išli sa pozrieť k bielemu vrecu, ktoré bolo pevne zaviazané. Už počas toho, ako k nemu kráčali, si pravdepodobne uvedomvali, čo v ňom nájdu.

Keď prišli k vrecu, videli, že je v ňom malý pes, ktorý okamžite začal vrtieť chvostom a tešil sa, že ho niekto zachráni. Mužovi a žene sa najskôr nedarilo rozviazať ho a preto zvažovali, že ho vyslobodia až v aute, no nakoniec zviera nemuselo čakať, pretože dvojici sa podarilo dostať ho z vreca.

Aj napriek tomu, že by si pravdepodobne mohol čakať, že zviera bude vystrašené a bude sa chcieť schovať, opak bol pravdou. Z vreca vystrčilo hlavu a na videu bolo vidno aj to, ako rýchlo vrtí chvostom a teší sa zo slobody.


Ilustračné foto/ Internet

Zatiaľ nie je známe, kto psa na mieste vyhodil. "Pes bol vyhodený medzi Komjaticami a Černíkom. Človek, čo ho vyhodil dobre vedel, čo robí, vrece bolo pevne stiahnuté a keby náhodne neprechádza jedna rodina okolo, nikdy by sme ho nenašli. Psík by tam zomrel od hladu, dehydratácie a vyčerpania," napísalo Občianske združenie Zatúlané labky - Šurany na svojom profile na Facebooku.

Je naozaj ťažké pochopiť, prečo sa niekto rozhodne vyhodiť psa a ešte k tomu takým spôsobom, že mu hrozí smrť. Aj napriek tomu, že existujú útulky, ktoré slúžia aj ako domov pre nechcené zvieratá, sa stále častejšie strtávame s tým, že sa niekto podobne nehumánne snaží zbaviť psa.

Občianske združenie, ktoré video publikovalo sa snažilo nájsť psovi nový domov, v ktorom sa už nebude musieť báť o svoj život a bude si užívať prechádzky po prírode. Podľa komentárov pod príspevkom je zrejmé, že sa im to podarilo. Zároveň sa stále snaží vypátrať človeka, ktorý ho zaviazal do vreca a vyhodil.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...