Preskočiť na hlavný obsah

Zariaďte si jedálenskú časť štýlovo a vkusne

Jedáleň patrí k najobľúbenejším miestam v domácnosti už len kvôli tomu, lebo sa v nej stretávame s celou rodinou navyše pri chutnom domácom jedle.

Ilustračné foto/ Internet 

Ak vás už dlhšiu dobu trápi nemoderne zariadená jedálenská časť a uvažujete nad jej zmodernizovaním, vezmite si inšpirácie práve od nás.

Moderný jedálenský stôl

Dominantou jedálenskej časti je a vždy bude jedálenský stôl. Ak vám ten váš starý kapacitne nevyhovuje, kúpte si rozkladací jedálenský stôl z laminátovej dosky. Ak sa vám viac páčia sklenené, pokojne si kúpte aj taký. Počítajte však s tým, že ak máte malé deti, stôl budete musieť pravidelne utierať od detských capiek a špiny.

Kúpte si moderný jedálenský stôl, ktorý bude dostatočne veľký, aby sa tam pomestili všetci členovia rodiny a hlavne, aby mal kvalitnú dosku a pevné nohy. Ak sa vám páčia masívne, počítajte však s väčšími výdavkami. Pri masívnych jedálenských stoloch ale máte istotu, že vám vydržia roky a poslúžia aj vašim vnúčatám. Jedálenský stôl z laminátovej dosky je však najlepšia investícia v porovnaní ceny a kvality.

Ozdoba jedálenského stola

Jedálenský stôl, aby pôsobil moderne a vkusne, nesmie byť holý. Odporúčame ho ozdobiť obdĺžnikovým obrusom neutrálnej farby. Tento obrus využijete aj po zmene dekorácií v jedálenskej časti, nakoľko neutrálne farby sa hodia ku každej výraznej farbe. Odporúčame klasické bavlnené obrusy, ale ak sa vám páči vidiecky štýl, odporúčame ľanové obrusy, ktoré sú síce drahšie, ale sú kvalitnejšie a vydržia oveľa dlhšie ako tie z bavlny. Moderné sú aj teflónové obrusy, ktoré majú veľmi kvalitné spracovanie, sú pevné, sú na dotyk príjemné a odpudzujú kvapaliny.
Ak nechcete prekryť celú plochu obrusu, pozrite si ponuku moderných behúňov.

Koberec pod stolom

Aby ste si neoškreli podlahu pod jedálenským stolom a stoličkami, odporúčame vám k jedálenskému nábytku zladiť koberec. Odporúčame vyberať koberec s jemným vzorom, ktorý nebude príliš narúšať danú miestnosť výraznými vzormi. Koberec má ochrannú a dekoračnú funkciu, preto určite vyberajte koberce s minimom vzorov a v neutrálnych odtieňoch. Nič nepokazíte béžovým, hnedým, ale aj sivým kobercom.

Príborník, moderné obrusy, pekné vázy, moderný luster, kvalitné podsedáky a mäkučké obrusy by mali byť súčasťou aj vašej jedálne. Vyberte si štýl a zariaďte si jedálenskú časť štýlovo a vkusne.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…