Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Zariaďte si jedálenskú časť štýlovo a vkusne

Jedáleň patrí k najobľúbenejším miestam v domácnosti už len kvôli tomu, lebo sa v nej stretávame s celou rodinou navyše pri chutnom domácom jedle.

Ilustračné foto/ Internet 

Ak vás už dlhšiu dobu trápi nemoderne zariadená jedálenská časť a uvažujete nad jej zmodernizovaním, vezmite si inšpirácie práve od nás.

Moderný jedálenský stôl

Dominantou jedálenskej časti je a vždy bude jedálenský stôl. Ak vám ten váš starý kapacitne nevyhovuje, kúpte si rozkladací jedálenský stôl z laminátovej dosky. Ak sa vám viac páčia sklenené, pokojne si kúpte aj taký. Počítajte však s tým, že ak máte malé deti, stôl budete musieť pravidelne utierať od detských capiek a špiny.

Kúpte si moderný jedálenský stôl, ktorý bude dostatočne veľký, aby sa tam pomestili všetci členovia rodiny a hlavne, aby mal kvalitnú dosku a pevné nohy. Ak sa vám páčia masívne, počítajte však s väčšími výdavkami. Pri masívnych jedálenských stoloch ale máte istotu, že vám vydržia roky a poslúžia aj vašim vnúčatám. Jedálenský stôl z laminátovej dosky je však najlepšia investícia v porovnaní ceny a kvality.

Ozdoba jedálenského stola

Jedálenský stôl, aby pôsobil moderne a vkusne, nesmie byť holý. Odporúčame ho ozdobiť obdĺžnikovým obrusom neutrálnej farby. Tento obrus využijete aj po zmene dekorácií v jedálenskej časti, nakoľko neutrálne farby sa hodia ku každej výraznej farbe. Odporúčame klasické bavlnené obrusy, ale ak sa vám páči vidiecky štýl, odporúčame ľanové obrusy, ktoré sú síce drahšie, ale sú kvalitnejšie a vydržia oveľa dlhšie ako tie z bavlny. Moderné sú aj teflónové obrusy, ktoré majú veľmi kvalitné spracovanie, sú pevné, sú na dotyk príjemné a odpudzujú kvapaliny.
Ak nechcete prekryť celú plochu obrusu, pozrite si ponuku moderných behúňov.

Koberec pod stolom

Aby ste si neoškreli podlahu pod jedálenským stolom a stoličkami, odporúčame vám k jedálenskému nábytku zladiť koberec. Odporúčame vyberať koberec s jemným vzorom, ktorý nebude príliš narúšať danú miestnosť výraznými vzormi. Koberec má ochrannú a dekoračnú funkciu, preto určite vyberajte koberce s minimom vzorov a v neutrálnych odtieňoch. Nič nepokazíte béžovým, hnedým, ale aj sivým kobercom.

Príborník, moderné obrusy, pekné vázy, moderný luster, kvalitné podsedáky a mäkučké obrusy by mali byť súčasťou aj vašej jedálne. Vyberte si štýl a zariaďte si jedálenskú časť štýlovo a vkusne.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rovnosť nadovšetko

Koľkokrát zbili policajti bezdôvodne Róma? Koľko detí prichádza o šance na únik z osady, kvôli tomu, že ho zaradia do „špeciálnej školy“ len preto, že nevedia po slovensky? Nie, sú tak zaraďované na základne sociálneho aspektu.  Musíme posielať armádu aby robila korona-testy? Prečo ju posielame? Prečo musia ľudia pracujúci na integračných programoch v osadách bojovať o granty, len aby si mohli robiť svoju prácu? Chýba nám empatia. Sme leniví pochopiť kultúrne rozdiely. Vidíme dôsledky, odmietame vidieť dôvody.
V obchode si všetci všímajú iba nekupujúceho Róma, pracoval som v obchode prakticky celý život, a záchyty Rómov som ja osobne nezažil, a to som pracoval vo veľkom hypermarkete. Najviac záchytov bolo u nerómov a to dokonca u takých u ktorých by ste to ani nepovedali. Napriek tomu však sledovaní v obchode sú najviac Rómovia a ich deti! 
A čo prípady kedy boli bité Rómske deti, doteraz tieto prípady neboli riadne vyšetrené, prípad detí v Krompachoch nikto nevie ako dopadol. Z  fackuj…

Opatrovateľka, či parazit?

V takmer každej rodine to príde, nastane dilema, čo so svojimi zostarnutými rodičmi, ktorí sa už sotva vládzu o seba postarať. A stalo sa to aj mne. Som najmladšia, slobodná, tak akosi automaticky táto povinnosť postarať sa o svojich rodičov pripadla mne. Teda vlastne iba o mamu, lebo otec zomrel pred takmer desiatimi rokmi. Odvtedy som sa vlastne snažila všemožne nejako to vykryť, len aby som nemusela ostať doma z práce. 
Každý deň som dochádzala do práce 45km, čo znamenalo byť z domu celý deň, no bola som rada, že vôbec nejakú prácu mám a hlavne mi tolerovali to, že keď náhodou bolo mame zle, to znamená, že som v noci musela volať záchranku a keď ju nevzali do nemocnice, musela som ostať pri nej a v práci som si musela vziať voľno. Neskôr cez deň mi s mamou pomáhala sestra, bola aspoň pri nej a ja som mohla ako – tak pokojne byť v práci, aj keď som niekedy prebdela celú noc, keď sa mama necítila dobre. Zo stresov som bola aj ja často chorá, minimálne dvakrát do roka ma trápil zápal…