Odmena za nákup na ZľavaDňa

sobota 10. novembra 2018

Ako zistíte, že sa o svojho psíka staráte naozaj dobre?

V takmer každej druhej domácnosti na dedine nájdete na záhrade psíka. Psíkov nenájdete len na záhradách pri rodinných domoch, ale aj u rodín žijúcich v panelákoch, kde síce nemajú vlastný výbeh, no rodiny sa o psíka starajú tak, aby absenciu vlastného výbehu nepocítil.
Ako ale zistíte, že sa o psíka staráte dobre?


Ilustračne foto/ internet 


Trávite s ním veľa času na čerstvom vzduchu

Ak máte tzv. interiérového psa, čiže plemená, ktoré by vo vonkajších podmienkach ledva prežili, absenciu vlastného výbehu mu vynahrádzajte pravidelnými prechádzkami na čerstvom vzduchu. Každý pes potrebuje byť na čerstvom vzduchu. Prospieva to jeho psychike, ale podporuje to aj jeho imunitný systém.

Dávajte si však pozor, aby váš pes neprišiel do kontaktu so psami nakazenými kotercovým kašľom. Jedná sa o závažné infekčné ochorenie, ktoré by sme mohli porovnať s chrípkou.

Dávate mu len tú najlepšiu stravu

Hovorí sa, že šľachtené plemená s bohatým rodokmeňom sú náchylné na choroby. Dosvedčuje to aj veľký dopyt po hypoalergénnom krmive pre psov. Pribúda počet psov, ktorí trpia potravinovými alergiami a ich tráviace ústrojenstvo by nezvládlo spracovať klasické krmivo určené pre zdravých psov.

Chodíte s ním na pravidelné kontroly k veterinárovi

O svojho psíka sa budete starať dobre jedine vtedy, ak budete poznať jeho zdravotný stav. Ten budete poznať jedine po pravidelných kontrolách u veterinára. Na základe daných výsledkov od veterinára budete zvieraťu dávať len tú najkvalitnejšiu stravu.
Dobrému majiteľovi, ktorému záleží na zdraví psíka, nevadí priplatiť si za zdravotne vyhovujúce krmivo pre psa a radšej kúpi zdravšie a hlavne chutnejšie konzervy pre psa s bohatým množstvom vitamínov ako lacné konzervy s umelými konzervantmi.

Kupujete mu bezpečné hračky

Každý psík potrebuje okrem dobrej stravy a pohodlného pelechu aj dobré hračky, ktoré neohrozia jeho zdravie. Hračky pre psíka by mali byť jednoznačne gumené, pískajúce, neskladajúce sa z malých častí, ktoré by psík mohol prehltnúť. Odporúčame vám dávať z dosahu psíka hračky vášho dieťaťa, ktoré sa skladajú z viacerých menších častí, ako napríklad puzzle pre deti. Menšie dieliky sú pre vášho štvornohého miláčika životu nebezpečné.

Ak všetko toto spĺňate, váš psík si nemohol priať lepšieho majiteľa, ako ste vy!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...