Preskočiť na hlavný obsah

Ako zistíte, že sa o svojho psíka staráte naozaj dobre?

V takmer každej druhej domácnosti na dedine nájdete na záhrade psíka. Psíkov nenájdete len na záhradách pri rodinných domoch, ale aj u rodín žijúcich v panelákoch, kde síce nemajú vlastný výbeh, no rodiny sa o psíka starajú tak, aby absenciu vlastného výbehu nepocítil.
Ako ale zistíte, že sa o psíka staráte dobre?


Ilustračne foto/ internet 


Trávite s ním veľa času na čerstvom vzduchu

Ak máte tzv. interiérového psa, čiže plemená, ktoré by vo vonkajších podmienkach ledva prežili, absenciu vlastného výbehu mu vynahrádzajte pravidelnými prechádzkami na čerstvom vzduchu. Každý pes potrebuje byť na čerstvom vzduchu. Prospieva to jeho psychike, ale podporuje to aj jeho imunitný systém.

Dávajte si však pozor, aby váš pes neprišiel do kontaktu so psami nakazenými kotercovým kašľom. Jedná sa o závažné infekčné ochorenie, ktoré by sme mohli porovnať s chrípkou.

Dávate mu len tú najlepšiu stravu

Hovorí sa, že šľachtené plemená s bohatým rodokmeňom sú náchylné na choroby. Dosvedčuje to aj veľký dopyt po hypoalergénnom krmive pre psov. Pribúda počet psov, ktorí trpia potravinovými alergiami a ich tráviace ústrojenstvo by nezvládlo spracovať klasické krmivo určené pre zdravých psov.

Chodíte s ním na pravidelné kontroly k veterinárovi

O svojho psíka sa budete starať dobre jedine vtedy, ak budete poznať jeho zdravotný stav. Ten budete poznať jedine po pravidelných kontrolách u veterinára. Na základe daných výsledkov od veterinára budete zvieraťu dávať len tú najkvalitnejšiu stravu.
Dobrému majiteľovi, ktorému záleží na zdraví psíka, nevadí priplatiť si za zdravotne vyhovujúce krmivo pre psa a radšej kúpi zdravšie a hlavne chutnejšie konzervy pre psa s bohatým množstvom vitamínov ako lacné konzervy s umelými konzervantmi.

Kupujete mu bezpečné hračky

Každý psík potrebuje okrem dobrej stravy a pohodlného pelechu aj dobré hračky, ktoré neohrozia jeho zdravie. Hračky pre psíka by mali byť jednoznačne gumené, pískajúce, neskladajúce sa z malých častí, ktoré by psík mohol prehltnúť. Odporúčame vám dávať z dosahu psíka hračky vášho dieťaťa, ktoré sa skladajú z viacerých menších častí, ako napríklad puzzle pre deti. Menšie dieliky sú pre vášho štvornohého miláčika životu nebezpečné.

Ak všetko toto spĺňate, váš psík si nemohol priať lepšieho majiteľa, ako ste vy!

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…