Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 12. novembra 2018

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne? Skôr, ako sa do nej pustíte, prečítajte si tieto užitočné informácie

Patrí k najdôležitejším miestnostiam v domácnosti, no zároveň patrí k miestnostiam, ktorých rekonštrukcia je finančne náročnejšia. Ak už ale vaša kúpeľňa potrebuje nutný zásah, skôr, ako sa pustíte do hľadania firmy, prečítajte si pár užitočných rád, ktoré uľahčili rekonštrukciu kúpeľne už viacerým rodinám. Nezabúdajte, že sa jedná o investíciu na niekoľko desaťročí, preto je potrebné dôkladne zvážiť každý jeden krok.


Ilustračné foto internet  


Kvalita špárovačiek

Pri pokladaní dlažby a obkladaní stien budete potrebovať kvalitné špárovačky. Myslite na to, že práve kúpeľňa je považovaná za miestnosť, ktorá má najvyššie hodnoty vlhkosti. Môže za to najmä neprítomnosť okien – v panelákových bytoch.

Ak chcete, aby vám obklad a špárovačky vydržali čo najdlhšie, je potrebné vyberať kvalitné špárovacie hmoty, ktoré odolajú vysokým vlhkostiam a ani po rokoch vám nezačnú praskať. Medzi takéto špárovacie hmoty patria aj cementové špárovačky, ktoré majú vysokú odolnosť a životnosť. Vodoodpudivé cementové špárovačky vám perfektne ukážu aj vo vašej kúpeľni a čo je najhlavnejšie, pod vplyvom vlhkosti a vody sa vám neznehodnotia, čiže nezačnú praskať.

Veľkoformátové obklady v prírodných farbách

Najväčším problémom majiteľov nehnuteľností je práve nedostatočný priestor na sebarealizáciu pri zariaďovaní. Aspoň čiastočným riešením pri malých rozmeroch kúpeľní sú veľkoformátové obklady navyše v prírodných farbách, ktoré opticky zväčšia aj tú najmenšiu kúpeľňu.
V moderných kúpeľniach hrajú prím veľkoformátové obklady v prírodných farbách – béžová, hnedá, marhuľová, zelená. Osloviť vás môžu ale aj sivé, či zlaté veľkoformátové obklady. Veľkoformátové obklady jednoznačne použite aj na WC. Obklady musia byť jednotné aj vo WC, aj v kúpeľni.

Závesné skrinky

V každej kúpeľni je potrebný priestor na odkladanie drogérie a chemikálií na čistenie kúpeľne. Odporúčame vám dať si vyrobiť závesné skrinky nad umývadlo, ale aj pod umývadlo. Závesné skrinky opticky nezmenšia už aj tak dosť malú kúpeľňu (nezaberú miesto na zemi) a zároveň vám uľahčia upratovanie pod nimi. Závesné skrinky by mal byť z vodeodolného materiálu (z MDF dosiek) a ideálne v béžovej, či bielej farbe. Takéto skrinky sa budú hodiť aj ku kúpeľňovému vybaveniu najpredávanejšej značky Geberit.

Inšpirujte sa našimi užitočnými radami a hlavne dôkladne vyberajte sprchový kút, poprípade vaňu. Dajte si záležať aj na výbere obkladu a dlažby.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...