Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 31. decembra 2018

Aký bol pre mňa rok 2018

Ako každý aj ja bilancujem. Tak aký bol pre mňa rok 2018?  Bol to rok, v ktorom som posunul moju prácu výraznejšie ďalej. Rádio R1 dostalo nový šat a kvalitnejšie vysielanie, s ktorým sa snažíme získať väčšiu priazeň u poslucháčov. Redakcia R1 sa vo svojich článkoch profesionalizuje, svoje pôsobenie výraznejšie posunula ďalej do roviny, že okrem svojich článkov vám prináša aj tlačové správy od TASR. Nový šat Redakcie R1 je atraktívnejší aj pre čitateľa. Bol to rok, v ktorom sme zaznamenali takmer miliónovú návštevnosť našej Redakcie R1 za čo sa chcem vám všetkým poďakovať.
Rok 2018 bol pre mňa aj rokom sklamaní, ústupkov a prehodnocovaní vlastných myšlienok. 
Často krát som musel veľa vecí prehltnúť, zahryznúť si do jazyka, či jednoducho niektoré veci prijať tak ako sú...  V Rádiu R1, či Redakcie R1 bolo jedno obdobie-obdobie "dňa otvorených dverí". Ľudia prišli, odišli a potom zase prišli... 😀

Nie je totiž ľahké prijať zodpovednosť, ktorú som prijal či už ako moderátor rádia, alebo ako bloger redakcie. A tak niektorí, ktorým chýbala zodpovednosť k práci to jednoducho vzdali.  Niektoré odchody, či už z rádia alebo redakcie boli sprevádzané divadlom, ktorého ste boli žiaľ svedkami  aj vy milí čitatelia a poslucháči. Aj o tom je život.  

Veľa čitateľov a poslucháčov si mýli Rádio R1 s Redakciu R1 a tak sa stalo, že mnohé reakcie čitateľov si zamieňali s Rádio R1 s článkami Redakcie R1. 

Za rok 2018 som spoznal viac ako po minulé roky absolútnu aroganciu, absenciu a neschopnosť prijať za svoje konanie zodpovednosť. Slušnosť a rovné správanie u niektorých osôb absolútne zlyhali, neschopnosť sebareflexie viedli k zániku hodnôt, ktoré sa reprezentujú prostredníctvom Redakcie R1 a Rádia R1 a tak odišli nielen z Redakcie R1, či Rádia R1, ale aj z môjho života. 

Na začiatku roku 2018 vďaka zlomyseľnosti a neskutočnej zákernosti niektorých ľudí, to vyzeralo tak, že Rádio R1 ukončí svoju činnosť. Nestalo sa tak a naše Rádio R1 to ustálo.  

Nikdy v živote som sa nepovažoval za naj človeka, aj ja mám svoje chyby a kto ich nemá? Keby som bol bez chýb, mohol by som kandidovať za pána Boha. Som človek, ktorý si ide tvrdo za svojím cieľom a to zo sebou prináša moju výbušnosť, emócie, slzy, aj smiech...  No keby som nebol taký aký som, tak veľa neprajníkom a ľuďom ktorí ma nemusia a viac ako 14 rokov sa ma snažia položiť na kolená by to aj to možno aj podarilo, ale vďaka mojej možno tvrdohlavosti a chtíču ísť za svojím cieľom, mnohým spôsobujem vredy v ich nenásytnom žalúdku 😀 

Redakcia R1 ako jediný mienkotvorný web neraz otvorila "pandorinu skrinku", to viedlo neraz až k hystérii na sociálnych sieťach, aj v mediálnom priestore. Podarilo sa nám rozbehnúť súdne pojednávania, o ktorých čitatelia ani nevedia, pretože nemám vo zvyku sa chváliť ako iní, kde vďaka Redakcii R1 sa pomohlo k naplneniu spravodlivosti. 

Kauzy, ktoré za rok 2018 rezonovali v našej komunite a Redakcia R1 ich odkryla. 

Rómovia....       

Toto sú len výňatky z článkov, ktoré sa napísali v našej Redakcii R1. Tých článkov je oveľa viac, kde píšeme o rasizme, priamo o Kotlebovi, či o otvorenej úžere alebo nelegálnych zbierkach, ktoré sa konali a žiaľ aj konajú prostredníctvom sociálnej siete. Nie je preto čudom, že mnohým ležím v žalúdku. Oponenti, ktorí podráždene reagujú na naše články, či na moju osobu často krát ani nevedia čo je v článku písané, ale prostredníctvom live rozhovorov na facebooku sa vyjadrujú a často krát ani nevedia kde je sever, čo v konečnom dôsledku je len na ich škodu. 

Redakcia R1, či Rádio R1 sa nemusí za svoju prácu hanbiť. Za rok 2018 sme urobili kus dobre práce. Za touto prácou sú ľudia, ktorí si zaslúžia nielen moje poďakovanie, ale aj úctu. A tak ďakujem mojím spolupracovníkom za ich čas a nebojácnosť isť s vlastnou kožou na trh. Chcem sa poďakovať aj tým čo prešli našim rádiom, či redakciou a zanechali za sebou dobrú prácu. Je mi ľúto, že vo svojej práci nevydržali a nešli sme bok po boku ďalej. 

Rádio R1 a Redakcia R1 sú predovšetkým o slobode názoru, je o slobode jedinca ako takého. Naša práca vypĺňa dieru mienkotvorného názoru. či otvorenej spovede ktorej sa iné media nevenujú. Sme Vox populi, sme hlas ľudu, sme hlas vás všetkých a píšeme a hovoríme o tom čo si sami medzi sebou často krát aj poviete, len vám chýba odvaha to povedať nahlas. 


Tak všetkým priateľom ale i nepriateľom želám do nového roku 2019 čo najviac dôvodov na úsmev  

Dočítania, dovidenia a dopočutia v Novom roku 2019 


Jozef Kmeťo

Redakcia R1

Rádio R1
    1 komentár:

  1. PREJI RADIU AT SE MU DARI A NE JEN V ROCE 2019 ,,,PREJI MU DOBRE A HLAVNE STALE MODERATORI ,KTERI SI UVEDOMI,ZE VYSILANI NENI PRO JOZKU A IVETKU ,ALE PRO NAS POSLUCHACE I REDAKCII R1 PREJI MNOHO ZAJIMAVYCH CLANKU.

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...