Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Aký bol pre mňa rok 2018

Ako každý aj ja bilancujem. Tak aký bol pre mňa rok 2018?  Bol to rok, v ktorom som posunul moju prácu výraznejšie ďalej. Rádio R1 dostalo nový šat a kvalitnejšie vysielanie, s ktorým sa snažíme získať väčšiu priazeň u poslucháčov. Redakcia R1 sa vo svojich článkoch profesionalizuje, svoje pôsobenie výraznejšie posunula ďalej do roviny, že okrem svojich článkov vám prináša aj tlačové správy od TASR. Nový šat Redakcie R1 je atraktívnejší aj pre čitateľa. Bol to rok, v ktorom sme zaznamenali takmer miliónovú návštevnosť našej Redakcie R1 za čo sa chcem vám všetkým poďakovať.
Rok 2018 bol pre mňa aj rokom sklamaní, ústupkov a prehodnocovaní vlastných myšlienok. 
Často krát som musel veľa vecí prehltnúť, zahryznúť si do jazyka, či jednoducho niektoré veci prijať tak ako sú...  V Rádiu R1, či Redakcie R1 bolo jedno obdobie-obdobie "dňa otvorených dverí". Ľudia prišli, odišli a potom zase prišli... 😀

Nie je totiž ľahké prijať zodpovednosť, ktorú som prijal či už ako moderátor rádia, alebo ako bloger redakcie. A tak niektorí, ktorým chýbala zodpovednosť k práci to jednoducho vzdali.  Niektoré odchody, či už z rádia alebo redakcie boli sprevádzané divadlom, ktorého ste boli žiaľ svedkami  aj vy milí čitatelia a poslucháči. Aj o tom je život.  

Veľa čitateľov a poslucháčov si mýli Rádio R1 s Redakciu R1 a tak sa stalo, že mnohé reakcie čitateľov si zamieňali s Rádio R1 s článkami Redakcie R1. 

Za rok 2018 som spoznal viac ako po minulé roky absolútnu aroganciu, absenciu a neschopnosť prijať za svoje konanie zodpovednosť. Slušnosť a rovné správanie u niektorých osôb absolútne zlyhali, neschopnosť sebareflexie viedli k zániku hodnôt, ktoré sa reprezentujú prostredníctvom Redakcie R1 a Rádia R1 a tak odišli nielen z Redakcie R1, či Rádia R1, ale aj z môjho života. 

Na začiatku roku 2018 vďaka zlomyseľnosti a neskutočnej zákernosti niektorých ľudí, to vyzeralo tak, že Rádio R1 ukončí svoju činnosť. Nestalo sa tak a naše Rádio R1 to ustálo.  

Nikdy v živote som sa nepovažoval za naj človeka, aj ja mám svoje chyby a kto ich nemá? Keby som bol bez chýb, mohol by som kandidovať za pána Boha. Som človek, ktorý si ide tvrdo za svojím cieľom a to zo sebou prináša moju výbušnosť, emócie, slzy, aj smiech...  No keby som nebol taký aký som, tak veľa neprajníkom a ľuďom ktorí ma nemusia a viac ako 14 rokov sa ma snažia položiť na kolená by to aj to možno aj podarilo, ale vďaka mojej možno tvrdohlavosti a chtíču ísť za svojím cieľom, mnohým spôsobujem vredy v ich nenásytnom žalúdku 😀 

Redakcia R1 ako jediný mienkotvorný web neraz otvorila "pandorinu skrinku", to viedlo neraz až k hystérii na sociálnych sieťach, aj v mediálnom priestore. Podarilo sa nám rozbehnúť súdne pojednávania, o ktorých čitatelia ani nevedia, pretože nemám vo zvyku sa chváliť ako iní, kde vďaka Redakcii R1 sa pomohlo k naplneniu spravodlivosti. 

Kauzy, ktoré za rok 2018 rezonovali v našej komunite a Redakcia R1 ich odkryla. 

Rómovia....       

Toto sú len výňatky z článkov, ktoré sa napísali v našej Redakcii R1. Tých článkov je oveľa viac, kde píšeme o rasizme, priamo o Kotlebovi, či o otvorenej úžere alebo nelegálnych zbierkach, ktoré sa konali a žiaľ aj konajú prostredníctvom sociálnej siete. Nie je preto čudom, že mnohým ležím v žalúdku. Oponenti, ktorí podráždene reagujú na naše články, či na moju osobu často krát ani nevedia čo je v článku písané, ale prostredníctvom live rozhovorov na facebooku sa vyjadrujú a často krát ani nevedia kde je sever, čo v konečnom dôsledku je len na ich škodu. 

Redakcia R1, či Rádio R1 sa nemusí za svoju prácu hanbiť. Za rok 2018 sme urobili kus dobre práce. Za touto prácou sú ľudia, ktorí si zaslúžia nielen moje poďakovanie, ale aj úctu. A tak ďakujem mojím spolupracovníkom za ich čas a nebojácnosť isť s vlastnou kožou na trh. Chcem sa poďakovať aj tým čo prešli našim rádiom, či redakciou a zanechali za sebou dobrú prácu. Je mi ľúto, že vo svojej práci nevydržali a nešli sme bok po boku ďalej. 

Rádio R1 a Redakcia R1 sú predovšetkým o slobode názoru, je o slobode jedinca ako takého. Naša práca vypĺňa dieru mienkotvorného názoru. či otvorenej spovede ktorej sa iné media nevenujú. Sme Vox populi, sme hlas ľudu, sme hlas vás všetkých a píšeme a hovoríme o tom čo si sami medzi sebou často krát aj poviete, len vám chýba odvaha to povedať nahlas. 


Tak všetkým priateľom ale i nepriateľom želám do nového roku 2019 čo najviac dôvodov na úsmev  

Dočítania, dovidenia a dopočutia v Novom roku 2019 


Jozef Kmeťo

Redakcia R1

Rádio R1
    Komentáre

  1. PREJI RADIU AT SE MU DARI A NE JEN V ROCE 2019 ,,,PREJI MU DOBRE A HLAVNE STALE MODERATORI ,KTERI SI UVEDOMI,ZE VYSILANI NENI PRO JOZKU A IVETKU ,ALE PRO NAS POSLUCHACE I REDAKCII R1 PREJI MNOHO ZAJIMAVYCH CLANKU.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…