Preskočiť na hlavný obsah

Aký bol pre mňa rok 2018

Ako každý aj ja bilancujem. Tak aký bol pre mňa rok 2018?  Bol to rok, v ktorom som posunul moju prácu výraznejšie ďalej. Rádio R1 dostalo nový šat a kvalitnejšie vysielanie, s ktorým sa snažíme získať väčšiu priazeň u poslucháčov. Redakcia R1 sa vo svojich článkoch profesionalizuje, svoje pôsobenie výraznejšie posunula ďalej do roviny, že okrem svojich článkov vám prináša aj tlačové správy od TASR. Nový šat Redakcie R1 je atraktívnejší aj pre čitateľa. Bol to rok, v ktorom sme zaznamenali takmer miliónovú návštevnosť našej Redakcie R1 za čo sa chcem vám všetkým poďakovať.
Rok 2018 bol pre mňa aj rokom sklamaní, ústupkov a prehodnocovaní vlastných myšlienok. 
Často krát som musel veľa vecí prehltnúť, zahryznúť si do jazyka, či jednoducho niektoré veci prijať tak ako sú...  V Rádiu R1, či Redakcie R1 bolo jedno obdobie-obdobie "dňa otvorených dverí". Ľudia prišli, odišli a potom zase prišli... 😀

Nie je totiž ľahké prijať zodpovednosť, ktorú som prijal či už ako moderátor rádia, alebo ako bloger redakcie. A tak niektorí, ktorým chýbala zodpovednosť k práci to jednoducho vzdali.  Niektoré odchody, či už z rádia alebo redakcie boli sprevádzané divadlom, ktorého ste boli žiaľ svedkami  aj vy milí čitatelia a poslucháči. Aj o tom je život.  

Veľa čitateľov a poslucháčov si mýli Rádio R1 s Redakciu R1 a tak sa stalo, že mnohé reakcie čitateľov si zamieňali s Rádio R1 s článkami Redakcie R1. 

Za rok 2018 som spoznal viac ako po minulé roky absolútnu aroganciu, absenciu a neschopnosť prijať za svoje konanie zodpovednosť. Slušnosť a rovné správanie u niektorých osôb absolútne zlyhali, neschopnosť sebareflexie viedli k zániku hodnôt, ktoré sa reprezentujú prostredníctvom Redakcie R1 a Rádia R1 a tak odišli nielen z Redakcie R1, či Rádia R1, ale aj z môjho života. 

Na začiatku roku 2018 vďaka zlomyseľnosti a neskutočnej zákernosti niektorých ľudí, to vyzeralo tak, že Rádio R1 ukončí svoju činnosť. Nestalo sa tak a naše Rádio R1 to ustálo.  

Nikdy v živote som sa nepovažoval za naj človeka, aj ja mám svoje chyby a kto ich nemá? Keby som bol bez chýb, mohol by som kandidovať za pána Boha. Som človek, ktorý si ide tvrdo za svojím cieľom a to zo sebou prináša moju výbušnosť, emócie, slzy, aj smiech...  No keby som nebol taký aký som, tak veľa neprajníkom a ľuďom ktorí ma nemusia a viac ako 14 rokov sa ma snažia položiť na kolená by to aj to možno aj podarilo, ale vďaka mojej možno tvrdohlavosti a chtíču ísť za svojím cieľom, mnohým spôsobujem vredy v ich nenásytnom žalúdku 😀 

Redakcia R1 ako jediný mienkotvorný web neraz otvorila "pandorinu skrinku", to viedlo neraz až k hystérii na sociálnych sieťach, aj v mediálnom priestore. Podarilo sa nám rozbehnúť súdne pojednávania, o ktorých čitatelia ani nevedia, pretože nemám vo zvyku sa chváliť ako iní, kde vďaka Redakcii R1 sa pomohlo k naplneniu spravodlivosti. 

Kauzy, ktoré za rok 2018 rezonovali v našej komunite a Redakcia R1 ich odkryla. 

Rómovia....       

Toto sú len výňatky z článkov, ktoré sa napísali v našej Redakcii R1. Tých článkov je oveľa viac, kde píšeme o rasizme, priamo o Kotlebovi, či o otvorenej úžere alebo nelegálnych zbierkach, ktoré sa konali a žiaľ aj konajú prostredníctvom sociálnej siete. Nie je preto čudom, že mnohým ležím v žalúdku. Oponenti, ktorí podráždene reagujú na naše články, či na moju osobu často krát ani nevedia čo je v článku písané, ale prostredníctvom live rozhovorov na facebooku sa vyjadrujú a často krát ani nevedia kde je sever, čo v konečnom dôsledku je len na ich škodu. 

Redakcia R1, či Rádio R1 sa nemusí za svoju prácu hanbiť. Za rok 2018 sme urobili kus dobre práce. Za touto prácou sú ľudia, ktorí si zaslúžia nielen moje poďakovanie, ale aj úctu. A tak ďakujem mojím spolupracovníkom za ich čas a nebojácnosť isť s vlastnou kožou na trh. Chcem sa poďakovať aj tým čo prešli našim rádiom, či redakciou a zanechali za sebou dobrú prácu. Je mi ľúto, že vo svojej práci nevydržali a nešli sme bok po boku ďalej. 

Rádio R1 a Redakcia R1 sú predovšetkým o slobode názoru, je o slobode jedinca ako takého. Naša práca vypĺňa dieru mienkotvorného názoru. či otvorenej spovede ktorej sa iné media nevenujú. Sme Vox populi, sme hlas ľudu, sme hlas vás všetkých a píšeme a hovoríme o tom čo si sami medzi sebou často krát aj poviete, len vám chýba odvaha to povedať nahlas. 


Tak všetkým priateľom ale i nepriateľom želám do nového roku 2019 čo najviac dôvodov na úsmev  

Dočítania, dovidenia a dopočutia v Novom roku 2019 


Jozef Kmeťo

Redakcia R1

Rádio R1
    Komentáre

  1. PREJI RADIU AT SE MU DARI A NE JEN V ROCE 2019 ,,,PREJI MU DOBRE A HLAVNE STALE MODERATORI ,KTERI SI UVEDOMI,ZE VYSILANI NENI PRO JOZKU A IVETKU ,ALE PRO NAS POSLUCHACE I REDAKCII R1 PREJI MNOHO ZAJIMAVYCH CLANKU.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…