Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Biskup z Los Angeles rezignuje po obvinení zo zneužívania dieťaťa

ilustračné foto/zdroj:internet/


Biskup z Los Angeles odstúpil po obvineniach zo zneužitia dieťaťa, povedal miestny arcibiskup.

Pápež František prijal rezignáciu pomocného biskupa Alexandra Salazara v stredu, uviedol arcibiskup Los Angeles José H. Gomez vo svojom vyhlásení.
Salazar bol naposledy vikárom Úradu národnostných ministerstiev arcidiecézy Los Angeles, povedal Gomez.


Pomocný biskup Alexandro Salazar, ktorý "miloval" malé deti/zdroj: CNN/

"Už v roku 2005, rok po vysvätení za biskupa, bola arcidiecéza oboznámená s obvinením biskupa Salazara zo zneužitia maloletého", povedal Gomez vo vyhlásení.

Gomez ďalej uviedol, že obvinenie proti Salazaru bolo spôsobené údajným zneužitím v deväťdesiatych rokoch, keď bol farárom a nie vysväteným biskupom.

"Napriek tomu, že obvinenie nebolo nikdy priamo hlásené do arcidiecézy, vyšetrovanie sa viedlo v roku 2002 a okresný prokurátor nebol stíhaný", povedal arcibiskup. Nevie sa doteraz, prečo už vtedy nebol stíhaný spomínaný biskup a vyšetrovanie bolo zastavené.

Arcibiskup neposkytol podrobnosti o údajnom nesprávnom konaní. Ale povedal, že Salazar neustále popiera akékoľvek zneužívanie. /Ale bez vetra sa ani lístok nepohne, že? Pozn.redakcie/

"V záujme spravodlivého procesu som požiadal a dostal povolenie od Kongregácie pre biskupov vo Svätej stolici, aby som obvinenie predložil nezávislému oddeleniu pre dohľad nad duchovným správaním arcidiecézy," povedal Gomez. 
"Rada dospela k záveru, že tvrdenie je dôveryhodné."

Salazar, 69 ročný, sa narodil v Kostarike a neskôr sa s rodinou presťahoval do Spojených štátov amerických.

Zúčastnil sa seminára sv. Jána v Camarille v Kalifornii a v roku 1984 bol vysvätený ako kňaz.
V roku 2004 bol Salazar vymenovaný za pomocného biskupa v Los Angeles a titulárny biskup Nesqually od pápeža Jána Pavla II.

Katolícki biskupi v Spojených štátoch boli silne kritizovaní za to, že sa nehlásili zneužívanie detí v ich radoch kňazmi.

Salazarova rezignácia prichádza po tom, ako americkí katolícki biskupi nedávno vyhlásili sériu reforiem zameraných na lepšie zvládnutie obvinení zo zneužívania detí.

ilustračné foto/zdroj internet/

Je smutné, že dogmatika katolíckej cirkvi vedie kňazov k tomu, aby svoje sexuálne chúťky naplňovali cez deti...Iveta Kmeťová
zdroj:CNN

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…