Preskočiť na hlavný obsah

Biskup z Los Angeles rezignuje po obvinení zo zneužívania dieťaťa

ilustračné foto/zdroj:internet/


Biskup z Los Angeles odstúpil po obvineniach zo zneužitia dieťaťa, povedal miestny arcibiskup.

Pápež František prijal rezignáciu pomocného biskupa Alexandra Salazara v stredu, uviedol arcibiskup Los Angeles José H. Gomez vo svojom vyhlásení.
Salazar bol naposledy vikárom Úradu národnostných ministerstiev arcidiecézy Los Angeles, povedal Gomez.


Pomocný biskup Alexandro Salazar, ktorý "miloval" malé deti/zdroj: CNN/

"Už v roku 2005, rok po vysvätení za biskupa, bola arcidiecéza oboznámená s obvinením biskupa Salazara zo zneužitia maloletého", povedal Gomez vo vyhlásení.

Gomez ďalej uviedol, že obvinenie proti Salazaru bolo spôsobené údajným zneužitím v deväťdesiatych rokoch, keď bol farárom a nie vysväteným biskupom.

"Napriek tomu, že obvinenie nebolo nikdy priamo hlásené do arcidiecézy, vyšetrovanie sa viedlo v roku 2002 a okresný prokurátor nebol stíhaný", povedal arcibiskup. Nevie sa doteraz, prečo už vtedy nebol stíhaný spomínaný biskup a vyšetrovanie bolo zastavené.

Arcibiskup neposkytol podrobnosti o údajnom nesprávnom konaní. Ale povedal, že Salazar neustále popiera akékoľvek zneužívanie. /Ale bez vetra sa ani lístok nepohne, že? Pozn.redakcie/

"V záujme spravodlivého procesu som požiadal a dostal povolenie od Kongregácie pre biskupov vo Svätej stolici, aby som obvinenie predložil nezávislému oddeleniu pre dohľad nad duchovným správaním arcidiecézy," povedal Gomez. 
"Rada dospela k záveru, že tvrdenie je dôveryhodné."

Salazar, 69 ročný, sa narodil v Kostarike a neskôr sa s rodinou presťahoval do Spojených štátov amerických.

Zúčastnil sa seminára sv. Jána v Camarille v Kalifornii a v roku 1984 bol vysvätený ako kňaz.
V roku 2004 bol Salazar vymenovaný za pomocného biskupa v Los Angeles a titulárny biskup Nesqually od pápeža Jána Pavla II.

Katolícki biskupi v Spojených štátoch boli silne kritizovaní za to, že sa nehlásili zneužívanie detí v ich radoch kňazmi.

Salazarova rezignácia prichádza po tom, ako americkí katolícki biskupi nedávno vyhlásili sériu reforiem zameraných na lepšie zvládnutie obvinení zo zneužívania detí.

ilustračné foto/zdroj internet/

Je smutné, že dogmatika katolíckej cirkvi vedie kňazov k tomu, aby svoje sexuálne chúťky naplňovali cez deti...Iveta Kmeťová
zdroj:CNN

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…

Ivan Hriczko: Prečo som sa rozhodol odstúpiť z kandidatúry strany Vlasť

"Do parlamentných volieb som vstupoval s čistými úmyslami. Mojou ambíciou bolo, aby Rómovia na Slovensku mali svoje zastúpenie v parlamente. Chcel som stáť na strane pravdy a pomáhať občanom v mnohých dôležitých oblastiach nášho života, upozorniť na problémy nás Rómov. Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne, a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo ľuďom, ktorí mi verili a ich dôveru som nechcel nikdy sklamať. Urobil som maximum pre tieto parlamentné voľby a bol som ochotný urobiť všetko, aby som Rómov do parlamentu dostal. pretože moje predstavy o riešení rómskej problematiky a postavení rómskej menšiny na Slovensku sú očividne rozdielne so stranou Vlasť. Rozhodol som sa odstúpiť z kandidatúry. Chcem sa poďakovať za podporu všetkým priaznivcom a podporovateľom. V prvom rade svojej manželke a môjmu synovi. Vyjadrujem nahlas, verejne a jednoznačne, že nesúhlasím aby mňa a vás označovali za parazita tejto spoločnosti, nechcem aby nás označovali…