Odmena za nákup na ZľavaDňa

piatok 21. decembra 2018

Biskup z Los Angeles rezignuje po obvinení zo zneužívania dieťaťa

ilustračné foto/zdroj:internet/


Biskup z Los Angeles odstúpil po obvineniach zo zneužitia dieťaťa, povedal miestny arcibiskup.

Pápež František prijal rezignáciu pomocného biskupa Alexandra Salazara v stredu, uviedol arcibiskup Los Angeles José H. Gomez vo svojom vyhlásení.
Salazar bol naposledy vikárom Úradu národnostných ministerstiev arcidiecézy Los Angeles, povedal Gomez.


Pomocný biskup Alexandro Salazar, ktorý "miloval" malé deti/zdroj: CNN/

"Už v roku 2005, rok po vysvätení za biskupa, bola arcidiecéza oboznámená s obvinením biskupa Salazara zo zneužitia maloletého", povedal Gomez vo vyhlásení.

Gomez ďalej uviedol, že obvinenie proti Salazaru bolo spôsobené údajným zneužitím v deväťdesiatych rokoch, keď bol farárom a nie vysväteným biskupom.

"Napriek tomu, že obvinenie nebolo nikdy priamo hlásené do arcidiecézy, vyšetrovanie sa viedlo v roku 2002 a okresný prokurátor nebol stíhaný", povedal arcibiskup. Nevie sa doteraz, prečo už vtedy nebol stíhaný spomínaný biskup a vyšetrovanie bolo zastavené.

Arcibiskup neposkytol podrobnosti o údajnom nesprávnom konaní. Ale povedal, že Salazar neustále popiera akékoľvek zneužívanie. /Ale bez vetra sa ani lístok nepohne, že? Pozn.redakcie/

"V záujme spravodlivého procesu som požiadal a dostal povolenie od Kongregácie pre biskupov vo Svätej stolici, aby som obvinenie predložil nezávislému oddeleniu pre dohľad nad duchovným správaním arcidiecézy," povedal Gomez. 
"Rada dospela k záveru, že tvrdenie je dôveryhodné."

Salazar, 69 ročný, sa narodil v Kostarike a neskôr sa s rodinou presťahoval do Spojených štátov amerických.

Zúčastnil sa seminára sv. Jána v Camarille v Kalifornii a v roku 1984 bol vysvätený ako kňaz.
V roku 2004 bol Salazar vymenovaný za pomocného biskupa v Los Angeles a titulárny biskup Nesqually od pápeža Jána Pavla II.

Katolícki biskupi v Spojených štátoch boli silne kritizovaní za to, že sa nehlásili zneužívanie detí v ich radoch kňazmi.

Salazarova rezignácia prichádza po tom, ako americkí katolícki biskupi nedávno vyhlásili sériu reforiem zameraných na lepšie zvládnutie obvinení zo zneužívania detí.

ilustračné foto/zdroj internet/

Je smutné, že dogmatika katolíckej cirkvi vedie kňazov k tomu, aby svoje sexuálne chúťky naplňovali cez deti...Iveta Kmeťová
zdroj:CNN

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...