Brutálna zmena počasia zasiahne Slovensko už túto sobotu... Na Vianoce vo svetríkoch?? ;)Teplé bundy, čapice a šály na čas odložíme. Na Slovensku sa v sobotu výrazne oteplí.
Víkend bude v znamení poriadnej zmeny. Po mrazivom počasí by ste sa mali pripraviť na teplý a vlhký vzduch, ktorý začne od západu prúdiť na naše územie už túto sobotu. K teplu sa pridá aj výdatný dážď.

Dáždniky budeme potrebovať už v piatok, snežiť by podľa imeteo.sk malo len v stredných a vyšších polohách. V sobotu sa dážď umierni, snežiť má len vo vysokých polohách.

Teplota vzduchu sa výrazne zvýši v sobotu, no už v piatok dosiahnu denné maximá 0 až +3 °C (na juhu a východe budú teploty ešte záporné). Očakávajte teplú sobotu, kedy teploty vystúpia na +4 až +8 °C, na juhozápade bude až okolo +11 °C.

V nedeľu 23. decembra by sa mal na celé územie Slovenska vrátiť občasný dážď. Teploty ostanú na stupnici od +4 do +10 °C. V pondelok na Štedrý deň sa začne teplota vzduchu mierne ochladzovať. Očakáva sa oblačné až zamračené počasie a na mnohých miestach, najmä v severnej polovici Slovenska aj s prehánkami či občasným dažďom. Teploty dosiahnu +2 až +8 °C, na severe a severovýchode bude okolo 0 °C.

Iveta Kmeťová

zdroj:čas.sk

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Smrteľné pandémie útočia na ľudstvo každých 100 rokov!

Koronavírus je už nezastaviteľný, sme pred rozsiahlou epidémiou

Vláda chce o 16 hod vyhlásiť na Slovensku mimoriadny stav