Preskočiť na hlavný obsah

Dnes veľký zápas raperov Rytmus versus Marpo...


foto internet


Vypredaná O2 aréna v Prahe bude dnes svedkom hneď niekoľkých dlho očakávaných duelov profesionálneho boxu a bojového umenia MMA.

Súboju predchádzalo to, že slovenský raper Rytmus prekvapil, keď 9.2.2018 vyzval na duel v boxe českého rapera Marpa. Ten oznámil, že sa k výzve vyjadrí až v pondelok, a tak sa čakalo či bývalý vicemajster Českej republiky v thajskom boxe výzvu prijme. 12.2.2018 večer Marpo prostredníctvom videa na sociálnych sieťach odkázal, že výzvu nakoniec príjma!

Rytmus zaujal verejnosť už len tým, že v 41 rokoch skúša vstúpiť ako nováčik do ringu. Okamžite tým spustil veľký mediálny boom, ktorý ešte znásobil po výzve českého rapera Marpa. Bývalý thaiboxer už dávnejšie deklaroval, že v roku 2018 chystá veľký návrat po 8-ročnej prestávke, kvôli angažmánu v kapele Chinaski. Potenciálny česko-slovenský duel raperov v ringu bol veľkým želaním fanúšikov športu i rapu, ktorých správa o prijatí výzvy určite potešila.

Samotný český raper priznal, že sa mu pôvodne do toho nechcelo, keďže sa pripravuje na duel v thajskom boxe. „Potom sa mi to rozležalo v hlave a premýšľal som nad tým. Je to dobré promo pre bojové športy, pretože to bude naozaj veľké a pritiahneme k tomuto športu veľa ľudí, čo je nutné,“ vyjadril presvedčenie Marpo, ktorý zároveň oznámil veľké gesto. „Je to vraj „money fight“, takže v tom prípade by som chcel venovať 100 tisíc zo svojho honoráru dvom chalanom, ktorých si vyberiem. Každému dám po 50 tisíc, aby mali na prípravu. Chcem proste venovať niečo naspäť,“ povedal bývalý vicemajster Českej republiky v thajskom boxe.

foto internet


A tak sa dnes na akcii „XFN Night of the Champions“ predstaví český bývalý profesionálny majster sveta v boxe Lukáš Konečný, ktorý sa do ringu vracia po viac ako štyroch rokoch, domáca jednotka MMA Karlos Vémola, jeho veľkí rivali Petr Ondruš a Patrik Kincl. Diváckym ťahákom je prestížny boxerský súboj reperov Marpa a Rytmusa, čiže Otakara Petřinu a Patrika Vrbovského.

Konečný ukončil kariéru v apríli 2014, keď vo Washingtone prehral na body súboj o titul majstra sveta v strednej váhe organizácie WBO s domácim Peterom Quillinom. Teraz sa ale nechal presvedčiť, aby sa do ringu vrátil. Zatiaľ na jeden zápas. Jeho súperom bude v superstrednej váhovej kategórii do 76 kg Matúš Babiak zo Slovenska.

„Ako sa pred zápasom cítim? Ide to. Nie je to, čo bývalo, ale dúfam, že dokážem predviesť kvalitný výkon. Tréningu som sa venoval naplno, sparing by si zaslúžilo rozhodne viac, ale nie je čas,“ povedal Konečný, ktorý sa tradične veľmi nevenoval sledovaniu zápasov súpera.

„Taktiku nechávam na trénera. Navyše ho poznám. Boxoval na mojich akciách v Ústí,“ uviedol pre MfDnes štyridsaťročný boxer, ktorý má na svojom konte medzi profesionálmi 55 zápasov a 50 z nich vyhral.
Na svoje si v O2 aréne prídu aj milovníci MMA. V oktagone sa predstaví česká jednotka Vémola, ktorý sa stretne s Brazílčanom Flaviom Rodrigom Magonom. V zápase Ondruša s Kinclom potom pôjde o právo odvetného súboja s Vémolom, ktorý oboch v nedávnej minulosti zdolal. Chýbať nebudú Machmud Muradov či Sandra Mašková.

Vrcholom podujatia má byť netradičný boxerský zápas reperov Marpa a Rytmusa, ktorý organizátori zvolili za hlavný ťahák akcie. A vyplatilo sa im to, podľa informácií zo sociálnych sietí sa predalo viac ako 17-tisíc vstupeniek.

„Na zápas sa pripravujem každodenne trištvrte roka,“ povedal Rytmus na jednej z promo akcií. „Ja idem bojovať a nebudem robiť divadlo okolo, aj keď to ľudí láka. Kašlem na to, chcem byť za seba,“ kontroval Marpo, ktorý sa predtým venoval thajskému boxu.

Lístky sú žiaľ už dávno vypredané, ale live zápas si môžete pozrieť na Facebook.com/IPTVCZSK

Takže dnes všetci držíme palce Rytmusoviiiiiiiiiiiiiii ✊✊✊😊


Iveta Kmeťová
zdroj: internet

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…

Ivan Hriczko: Prečo som sa rozhodol odstúpiť z kandidatúry strany Vlasť

"Do parlamentných volieb som vstupoval s čistými úmyslami. Mojou ambíciou bolo, aby Rómovia na Slovensku mali svoje zastúpenie v parlamente. Chcel som stáť na strane pravdy a pomáhať občanom v mnohých dôležitých oblastiach nášho života, upozorniť na problémy nás Rómov. Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne, a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo ľuďom, ktorí mi verili a ich dôveru som nechcel nikdy sklamať. Urobil som maximum pre tieto parlamentné voľby a bol som ochotný urobiť všetko, aby som Rómov do parlamentu dostal. pretože moje predstavy o riešení rómskej problematiky a postavení rómskej menšiny na Slovensku sú očividne rozdielne so stranou Vlasť. Rozhodol som sa odstúpiť z kandidatúry. Chcem sa poďakovať za podporu všetkým priaznivcom a podporovateľom. V prvom rade svojej manželke a môjmu synovi. Vyjadrujem nahlas, verejne a jednoznačne, že nesúhlasím aby mňa a vás označovali za parazita tejto spoločnosti, nechcem aby nás označovali…