Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Dnes veľký zápas raperov Rytmus versus Marpo...


foto internet


Vypredaná O2 aréna v Prahe bude dnes svedkom hneď niekoľkých dlho očakávaných duelov profesionálneho boxu a bojového umenia MMA.

Súboju predchádzalo to, že slovenský raper Rytmus prekvapil, keď 9.2.2018 vyzval na duel v boxe českého rapera Marpa. Ten oznámil, že sa k výzve vyjadrí až v pondelok, a tak sa čakalo či bývalý vicemajster Českej republiky v thajskom boxe výzvu prijme. 12.2.2018 večer Marpo prostredníctvom videa na sociálnych sieťach odkázal, že výzvu nakoniec príjma!

Rytmus zaujal verejnosť už len tým, že v 41 rokoch skúša vstúpiť ako nováčik do ringu. Okamžite tým spustil veľký mediálny boom, ktorý ešte znásobil po výzve českého rapera Marpa. Bývalý thaiboxer už dávnejšie deklaroval, že v roku 2018 chystá veľký návrat po 8-ročnej prestávke, kvôli angažmánu v kapele Chinaski. Potenciálny česko-slovenský duel raperov v ringu bol veľkým želaním fanúšikov športu i rapu, ktorých správa o prijatí výzvy určite potešila.

Samotný český raper priznal, že sa mu pôvodne do toho nechcelo, keďže sa pripravuje na duel v thajskom boxe. „Potom sa mi to rozležalo v hlave a premýšľal som nad tým. Je to dobré promo pre bojové športy, pretože to bude naozaj veľké a pritiahneme k tomuto športu veľa ľudí, čo je nutné,“ vyjadril presvedčenie Marpo, ktorý zároveň oznámil veľké gesto. „Je to vraj „money fight“, takže v tom prípade by som chcel venovať 100 tisíc zo svojho honoráru dvom chalanom, ktorých si vyberiem. Každému dám po 50 tisíc, aby mali na prípravu. Chcem proste venovať niečo naspäť,“ povedal bývalý vicemajster Českej republiky v thajskom boxe.

foto internet


A tak sa dnes na akcii „XFN Night of the Champions“ predstaví český bývalý profesionálny majster sveta v boxe Lukáš Konečný, ktorý sa do ringu vracia po viac ako štyroch rokoch, domáca jednotka MMA Karlos Vémola, jeho veľkí rivali Petr Ondruš a Patrik Kincl. Diváckym ťahákom je prestížny boxerský súboj reperov Marpa a Rytmusa, čiže Otakara Petřinu a Patrika Vrbovského.

Konečný ukončil kariéru v apríli 2014, keď vo Washingtone prehral na body súboj o titul majstra sveta v strednej váhe organizácie WBO s domácim Peterom Quillinom. Teraz sa ale nechal presvedčiť, aby sa do ringu vrátil. Zatiaľ na jeden zápas. Jeho súperom bude v superstrednej váhovej kategórii do 76 kg Matúš Babiak zo Slovenska.

„Ako sa pred zápasom cítim? Ide to. Nie je to, čo bývalo, ale dúfam, že dokážem predviesť kvalitný výkon. Tréningu som sa venoval naplno, sparing by si zaslúžilo rozhodne viac, ale nie je čas,“ povedal Konečný, ktorý sa tradične veľmi nevenoval sledovaniu zápasov súpera.

„Taktiku nechávam na trénera. Navyše ho poznám. Boxoval na mojich akciách v Ústí,“ uviedol pre MfDnes štyridsaťročný boxer, ktorý má na svojom konte medzi profesionálmi 55 zápasov a 50 z nich vyhral.
Na svoje si v O2 aréne prídu aj milovníci MMA. V oktagone sa predstaví česká jednotka Vémola, ktorý sa stretne s Brazílčanom Flaviom Rodrigom Magonom. V zápase Ondruša s Kinclom potom pôjde o právo odvetného súboja s Vémolom, ktorý oboch v nedávnej minulosti zdolal. Chýbať nebudú Machmud Muradov či Sandra Mašková.

Vrcholom podujatia má byť netradičný boxerský zápas reperov Marpa a Rytmusa, ktorý organizátori zvolili za hlavný ťahák akcie. A vyplatilo sa im to, podľa informácií zo sociálnych sietí sa predalo viac ako 17-tisíc vstupeniek.

„Na zápas sa pripravujem každodenne trištvrte roka,“ povedal Rytmus na jednej z promo akcií. „Ja idem bojovať a nebudem robiť divadlo okolo, aj keď to ľudí láka. Kašlem na to, chcem byť za seba,“ kontroval Marpo, ktorý sa predtým venoval thajskému boxu.

Lístky sú žiaľ už dávno vypredané, ale live zápas si môžete pozrieť na Facebook.com/IPTVCZSK

Takže dnes všetci držíme palce Rytmusoviiiiiiiiiiiiiii ✊✊✊😊


Iveta Kmeťová
zdroj: internet

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…