Odmena za nákup na ZľavaDňa

streda 23. januára 2019

Aktuálne: Fico pred pre ústavnoprávnym výborom znovu ukázal aroganciu moci...

Len pred pred malou chvíľou skončilo vypočúvanie kandidátov na post ústavných sudcov, medzi horúcich kandidátov patrí aj Róbert Fico. Pred ústavnoprávnym výborom vyzdvihol Robert Fico svoju odbornosť, kvalifikáciu a dôvod prečo by on nemohol kandidovať za ústavného sudcu, či predsedu ústavného súdu. „Pokúšame sa vytvoriť obraz, že tvorba Ústavného súdu nemá nič s politikou. Klameme samých seba,“ povedal Fico. Dodal, že v zahraničí vznikla tradícia, že súčasťou orgánov ako napr. ústavné súdy bývajú aj bývalí politici."


Foto/ Pravda 

Na otázku korupčného škandálu ohľadom jeho bývania Róbert Fico poslancovi Jánovi Maroszovi neodpovedal a arogantne bez akéhokoľvek studu v tele Róbert Fico otázky ignoroval zo slovami, že "ani toho poslanca nepoznám a prvý krát ho vidím".  Robert Fico v otázke kauzy "plagiátorstva" Andreja Danka odpovedal alibisticky a de facto "plagiátorstvo" Andreja Danku predsedu národnej rady Slovenskej republiky neodsúdil... Andrej Danko pritom čelí aj zo strany akademickej obce "plagiátorstvu", že titul Judr. získal neoprávnene teda podvodom keď svoju rigoróznu prácu odpísal od iného študenta právnickej fakulty.       


Kiska nevymenuje Fica za ústavného sudcu

Prezident mal Ficovi sám odkázať, že aj keď ho parlament za sudcu zvolí, do sudcovského kresla ho odmietne vymenovať, napísal podľa „dvoch dobre informovaných zdrojov“ Denník N. Prezidentská kancelária priamo neodpovedala, či Kiska takýto odkaz poslal. „Prezident Andrej Kiska môže vybrať ústavných sudcov z 18 kandidátov, ktorých zvolia v Národnej rade, čo sa zatiaľ nestalo a preto nemohol nikoho vybrať ani odmietnuť. Prezident netuší, koho Národná rada zo 40 kandidátov navolí a predloží,“ reagoval hovorca prezidenta Roman Krpelan, ktorý dodal, že kritériá prezidenta sú verejne známe a tými sú odbornosť a morálka.


Robert Fico sa však môže stať ústavným sudcom a stáť v jeho čele, ak za neho bude hlasovať nadpolovičná väčšina poslancov národnej rady, čo by znamenalo, že nepotrebuje vymenovanie prezidenta Kisku. 


Robert Fico je nebezpečnejší pre Slovensko ako Vladimír Mečiar, je ohrozením demokratických princípov našej spoločnosti. Nemôže sedieť v čele ústavného súdu človek, ktorého morálka klesla v rôznych kauzách a škandáloch s prepojením na mafiánke prostredie a klientelizmus.


Jozef Kmeťo       
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...