Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Aktuálne: Fico pred pre ústavnoprávnym výborom znovu ukázal aroganciu moci...

Len pred pred malou chvíľou skončilo vypočúvanie kandidátov na post ústavných sudcov, medzi horúcich kandidátov patrí aj Róbert Fico. Pred ústavnoprávnym výborom vyzdvihol Robert Fico svoju odbornosť, kvalifikáciu a dôvod prečo by on nemohol kandidovať za ústavného sudcu, či predsedu ústavného súdu. „Pokúšame sa vytvoriť obraz, že tvorba Ústavného súdu nemá nič s politikou. Klameme samých seba,“ povedal Fico. Dodal, že v zahraničí vznikla tradícia, že súčasťou orgánov ako napr. ústavné súdy bývajú aj bývalí politici."


Foto/ Pravda 

Na otázku korupčného škandálu ohľadom jeho bývania Róbert Fico poslancovi Jánovi Maroszovi neodpovedal a arogantne bez akéhokoľvek studu v tele Róbert Fico otázky ignoroval zo slovami, že "ani toho poslanca nepoznám a prvý krát ho vidím".  Robert Fico v otázke kauzy "plagiátorstva" Andreja Danka odpovedal alibisticky a de facto "plagiátorstvo" Andreja Danku predsedu národnej rady Slovenskej republiky neodsúdil... Andrej Danko pritom čelí aj zo strany akademickej obce "plagiátorstvu", že titul Judr. získal neoprávnene teda podvodom keď svoju rigoróznu prácu odpísal od iného študenta právnickej fakulty.       


Kiska nevymenuje Fica za ústavného sudcu

Prezident mal Ficovi sám odkázať, že aj keď ho parlament za sudcu zvolí, do sudcovského kresla ho odmietne vymenovať, napísal podľa „dvoch dobre informovaných zdrojov“ Denník N. Prezidentská kancelária priamo neodpovedala, či Kiska takýto odkaz poslal. „Prezident Andrej Kiska môže vybrať ústavných sudcov z 18 kandidátov, ktorých zvolia v Národnej rade, čo sa zatiaľ nestalo a preto nemohol nikoho vybrať ani odmietnuť. Prezident netuší, koho Národná rada zo 40 kandidátov navolí a predloží,“ reagoval hovorca prezidenta Roman Krpelan, ktorý dodal, že kritériá prezidenta sú verejne známe a tými sú odbornosť a morálka.


Robert Fico sa však môže stať ústavným sudcom a stáť v jeho čele, ak za neho bude hlasovať nadpolovičná väčšina poslancov národnej rady, čo by znamenalo, že nepotrebuje vymenovanie prezidenta Kisku. 


Robert Fico je nebezpečnejší pre Slovensko ako Vladimír Mečiar, je ohrozením demokratických princípov našej spoločnosti. Nemôže sedieť v čele ústavného súdu človek, ktorého morálka klesla v rôznych kauzách a škandáloch s prepojením na mafiánke prostredie a klientelizmus.


Jozef Kmeťo       
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…