Preskočiť na hlavný obsah

Aktuálne: Fico pred pre ústavnoprávnym výborom znovu ukázal aroganciu moci...

Len pred pred malou chvíľou skončilo vypočúvanie kandidátov na post ústavných sudcov, medzi horúcich kandidátov patrí aj Róbert Fico. Pred ústavnoprávnym výborom vyzdvihol Robert Fico svoju odbornosť, kvalifikáciu a dôvod prečo by on nemohol kandidovať za ústavného sudcu, či predsedu ústavného súdu. „Pokúšame sa vytvoriť obraz, že tvorba Ústavného súdu nemá nič s politikou. Klameme samých seba,“ povedal Fico. Dodal, že v zahraničí vznikla tradícia, že súčasťou orgánov ako napr. ústavné súdy bývajú aj bývalí politici."


Foto/ Pravda 

Na otázku korupčného škandálu ohľadom jeho bývania Róbert Fico poslancovi Jánovi Maroszovi neodpovedal a arogantne bez akéhokoľvek studu v tele Róbert Fico otázky ignoroval zo slovami, že "ani toho poslanca nepoznám a prvý krát ho vidím".  Robert Fico v otázke kauzy "plagiátorstva" Andreja Danka odpovedal alibisticky a de facto "plagiátorstvo" Andreja Danku predsedu národnej rady Slovenskej republiky neodsúdil... Andrej Danko pritom čelí aj zo strany akademickej obce "plagiátorstvu", že titul Judr. získal neoprávnene teda podvodom keď svoju rigoróznu prácu odpísal od iného študenta právnickej fakulty.       


Kiska nevymenuje Fica za ústavného sudcu

Prezident mal Ficovi sám odkázať, že aj keď ho parlament za sudcu zvolí, do sudcovského kresla ho odmietne vymenovať, napísal podľa „dvoch dobre informovaných zdrojov“ Denník N. Prezidentská kancelária priamo neodpovedala, či Kiska takýto odkaz poslal. „Prezident Andrej Kiska môže vybrať ústavných sudcov z 18 kandidátov, ktorých zvolia v Národnej rade, čo sa zatiaľ nestalo a preto nemohol nikoho vybrať ani odmietnuť. Prezident netuší, koho Národná rada zo 40 kandidátov navolí a predloží,“ reagoval hovorca prezidenta Roman Krpelan, ktorý dodal, že kritériá prezidenta sú verejne známe a tými sú odbornosť a morálka.


Robert Fico sa však môže stať ústavným sudcom a stáť v jeho čele, ak za neho bude hlasovať nadpolovičná väčšina poslancov národnej rady, čo by znamenalo, že nepotrebuje vymenovanie prezidenta Kisku. 


Robert Fico je nebezpečnejší pre Slovensko ako Vladimír Mečiar, je ohrozením demokratických princípov našej spoločnosti. Nemôže sedieť v čele ústavného súdu človek, ktorého morálka klesla v rôznych kauzách a škandáloch s prepojením na mafiánke prostredie a klientelizmus.


Jozef Kmeťo       
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…