Byť dnes chorý znamená, že sa o vás v nemocnici postarajú ako v chudobinci

Je to fakt na zaplakanie ako dnes vyzerá zdravotníctvo, alebo skôr zdravotná starostlivosť o obyčajného človeka. Ak nepatríte k vyššej vrstve, ak nedisponujete značnými finančnými prostriedkami, skrátka nie ste zazobaný zbohatlík, je aj tak o vás v nemocnici postarané.

Ilustračné foto/ Internet 


Máme staré nemocnice, ak napíšem staré tak doslova... Staré postele, staré nemocničné zariadenia, ktoré majú viac ako 40 rokov. O nemocničnej strave sa snáď ani nemusím nejak špeciálne vyjadrovať.
O väzňa vo výkone trestu je lepšie postarané ako o chorého človeka.

Niektoré nemocnice sú v tak dezolátnom technickom stave, že po príchode do takej nemocnice a na jej oddelenie máte pocit, že ste sa ocitli v čase spred 200 rokmi. Padajúca omietka, zle tesniace okná cez ktoré fúka ako na stanici, či sprchy, ktoré si pamätajú naše prababičky nedávajú pocit, že ste sa prišli vyliečiť, ale zomrieť.

Priamo z Prešovskej nemocnice máme aj reportáž Štefana Dreveňaka, ktorý je momentálne hospitalizovaný na jednom z jej oddelení.     
Ako napísal Štefan Ďakujem ministerstvu zdravotníctva za ric papir a za všetky Poľské výrobky ktoré podpouju inú krajinu namiesto vlastnej ale zato lacný výrobok. Barz šumne dzekujem váš ľúbi cigan "😉Jozef Kmeťo a Štefan Dreveňak 

Štefanovi prajem skoré uzdravenie a zotavenie 😉

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Smrteľné pandémie útočia na ľudstvo každých 100 rokov!

Koronavírus je už nezastaviteľný, sme pred rozsiahlou epidémiou

Vláda chce o 16 hod vyhlásiť na Slovensku mimoriadny stav