Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Máte záujem získať dobrú prácu? Ak áno, skúste sa presťahovať do Bratislavy


Napriek tomu, že viaceré prieskumy naznačujú klesajúcu nezamestnanosť, viacerí ľudia trú biedu a majú problém sa zamestnať. Problémy im spôsobujú nielen nedostatočné skúsenosti s danou pracovnou pozíciou, ale aj veľká vzdialenosť, ktorú by museli prekonávať každý deň cestou do nového zamestnania.

Ak ale máte záujem získať dobrú prácu, skúste ju hľadať tam, kde je jej dosť – v Bratislave. Najskôr si však budete musieť vybaviť prechodný pobyt.


Foto/ mojpobox 

Vybavenie prechodného pobytu

Zo zákona je dané, že ak sa nebudete nachádzať na mieste svojho trvalého pobytu viac ako 90 dní, ste povinný hlásiť si prechodný pobyt na príslušných úradoch. Ak vám ho nájomca bytu nebude chcieť ponúknuť, spoľahnite sa na mojpobox.sk, ktorý takým, ako ste vy, poskytne prechodný pobyt. Stačí, prenajmete adresu prechodného pobytu u nich a nemusíte si robiť starosti okolo vybavovania prechodného pobytu.

Ak ale plánujete dlhodobo žiť v Bratislave, potrebujete mať trvalý pobyt.

Trvalý pobyt od MojPobox

MojPobox vám okrem prenájmu adresy prechodného pobytu ponúka možnosť prenajať si aj adresu na trvalý pobyt. Ponúkajú trvalý pobyt v Bratislave, konkrétne v bratislavskej mestskej časti Rača. Okrem trvalého pobytu počítajte aj s email a sms notifikáciou o prijatej pošte, označenou poštovou schránkou, skenovaním prijatej pošty na požiadanie, online evidenciu doručenej pošty a odfotenie každej prijatej zásielky.

Ak chcete trvalý pobyt v lukratívnej časti Bratislavy, neváhajte osloviť MojPobox.

Ak chcete dobré zamestnanie, hľadajte ho v Bratislave. Práve tam sa sústredí najviac zaujímavých firiem a tým aj pracovných ponúk, ktoré vám zmenia život k lepšiemu a otvoria vám brány do lepších firiem a na lepšie pracovné pozície.

Na začiatok vyskúšajte podnájom. Uvidíte, ako sa vám bude v hlavnom meste páčiť a či sa v ňom budete chcieť usadiť. Hľadanie podnájmu bude na začiatok finančne úspornejšie. Ceny bytov sú v Bratislave vysoké a ak ešte nemáte stále miesto v Bratislave, nezadlžujte sa zbytočne.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…