Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Mladú mamičku (†29) na smrť umučili dve ženy, pretože nepriniesla z lesa drevo

Mária po niekoľkých dňoch po útoku zomrela v nemocnici.

Mladú ženu mučila jej na pravo  sestra a ľavo jej švagriná
Foto Markíza 

Otrasný prípad, ktorý nemá na juhu stredného Slovenska obdobu. Dve mladé ženy na smrť dobili a umučili 29-ročnú matku dvoch detí. Tá na následky vážnych zranení po niekoľkých dňoch po útoku zomrela v nemocnici.
Ohavný čin sa stal na Silvestra v časti za Košickou cestou v Rimavskej Sobote, v blízkosti vodárničky, kde bývajú bezdomovci. Podľa našich informácií poslala sestra a švagriná mladú Máriu do lesa na drevo. To však nepriniesla, tak sa ženy začali najskôr hádať po tom, čo ju jedna z nich bila a kopala do celého tela. K fyzickému útoku sa pridala aj druhá. To im nestačilo. Máriu vyvliekli z jej príbytku a priviazali o drevený stĺp prístrešku, kde ju minimálne dve hodiny nechali vymrznúť. Ani vtedy jej neprestali ubližovať. Kopali ju a bili do rôznych častí tela.

Vyvliekli ju z príbytku a priviazali ju o strom a mučili/ foto Markíza  

„Po niekoľkých hodinách ju odviazali a preniesli do príbytku, kde ju uložili na posteľ. Dobitá Mária na posteli preležala aj nasledujúci deň, nejedla, nepila a na posteli ležala až do štvrtka (3.1.), kedy jej na naliehanie ďalších príbuzných, ktorí prišli na návštevu, privolali lekársku pomoc. Dovtedy jej potrebnú pomoc neposkytli," informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.
Máriu z Husinej previezli so zraneniami do nemocnice a prípad prevzal vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote. Útočníčky najskôr klamali. Lekár však na mieste uviedol, že zranenia mladej žene spôsobila iná osoba.
Dobitá žena po dvoch dňoch po prevoze do nemocnice v sobotu (5.1.) v skorých ranných hodinách zomrela. Zostali po nej dve malé deti, jedno má iba 5 mesiacov, druhé rok.
Vyšetrovateľ obidve ženy, 24-ročnú Sindu a 34-ročnú Oľgu z Husinej, obvinil zo zločinu obmedzovania osobnej slobody v súbehu so zločinom zabitia v spolupáchateľstve. Dnes skončili vo vyšetrovacej väzbe.
Za zločiny, ktorých sa dopustili, im hrozí trest odňatia slobody na 9 až 12 rokov. Prípad je v štádiu vyšetrovania a nie je vylúčené, že im bude vznesené obvinenie aj z ďalších trestných činov.

Jozef Kmeťo 
Zdroj Markíza a TASR 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Opatrovateľka, či parazit?

V takmer každej rodine to príde, nastane dilema, čo so svojimi zostarnutými rodičmi, ktorí sa už sotva vládzu o seba postarať. A stalo sa to aj mne. Som najmladšia, slobodná, tak akosi automaticky táto povinnosť postarať sa o svojich rodičov pripadla mne. Teda vlastne iba o mamu, lebo otec zomrel pred takmer desiatimi rokmi. Odvtedy som sa vlastne snažila všemožne nejako to vykryť, len aby som nemusela ostať doma z práce. 
Každý deň som dochádzala do práce 45km, čo znamenalo byť z domu celý deň, no bola som rada, že vôbec nejakú prácu mám a hlavne mi tolerovali to, že keď náhodou bolo mame zle, to znamená, že som v noci musela volať záchranku a keď ju nevzali do nemocnice, musela som ostať pri nej a v práci som si musela vziať voľno. Neskôr cez deň mi s mamou pomáhala sestra, bola aspoň pri nej a ja som mohla ako – tak pokojne byť v práci, aj keď som niekedy prebdela celú noc, keď sa mama necítila dobre. Zo stresov som bola aj ja často chorá, minimálne dvakrát do roka ma trápil zápal…

Rasistická teória, ktorou sa riadi Mazurek, Kotleba a celá ĽSNS

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme a zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti, som menejcenný pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? Rasizmus vysvetlený v priamom prenose!!! 

Človek sa delí na rasy a to som nikdy ani nepopieral. Delíme sa nielen podľa farby pokožky, ale aj fyzicky, mentálne, kultúrne a samozrejme k nášmu vývoju prispieva aj prostredie, v ktorom žijeme. 

Biologické atribúty – rasy ľudí sa delia podľa biologických znakov ako tvar lebky, rast vlasov, farb…