Preskočiť na hlavný obsah

Mladú mamičku (†29) na smrť umučili dve ženy, pretože nepriniesla z lesa drevo

Mária po niekoľkých dňoch po útoku zomrela v nemocnici.

Mladú ženu mučila jej na pravo  sestra a ľavo jej švagriná
Foto Markíza 

Otrasný prípad, ktorý nemá na juhu stredného Slovenska obdobu. Dve mladé ženy na smrť dobili a umučili 29-ročnú matku dvoch detí. Tá na následky vážnych zranení po niekoľkých dňoch po útoku zomrela v nemocnici.
Ohavný čin sa stal na Silvestra v časti za Košickou cestou v Rimavskej Sobote, v blízkosti vodárničky, kde bývajú bezdomovci. Podľa našich informácií poslala sestra a švagriná mladú Máriu do lesa na drevo. To však nepriniesla, tak sa ženy začali najskôr hádať po tom, čo ju jedna z nich bila a kopala do celého tela. K fyzickému útoku sa pridala aj druhá. To im nestačilo. Máriu vyvliekli z jej príbytku a priviazali o drevený stĺp prístrešku, kde ju minimálne dve hodiny nechali vymrznúť. Ani vtedy jej neprestali ubližovať. Kopali ju a bili do rôznych častí tela.

Vyvliekli ju z príbytku a priviazali ju o strom a mučili/ foto Markíza  

„Po niekoľkých hodinách ju odviazali a preniesli do príbytku, kde ju uložili na posteľ. Dobitá Mária na posteli preležala aj nasledujúci deň, nejedla, nepila a na posteli ležala až do štvrtka (3.1.), kedy jej na naliehanie ďalších príbuzných, ktorí prišli na návštevu, privolali lekársku pomoc. Dovtedy jej potrebnú pomoc neposkytli," informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.
Máriu z Husinej previezli so zraneniami do nemocnice a prípad prevzal vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote. Útočníčky najskôr klamali. Lekár však na mieste uviedol, že zranenia mladej žene spôsobila iná osoba.
Dobitá žena po dvoch dňoch po prevoze do nemocnice v sobotu (5.1.) v skorých ranných hodinách zomrela. Zostali po nej dve malé deti, jedno má iba 5 mesiacov, druhé rok.
Vyšetrovateľ obidve ženy, 24-ročnú Sindu a 34-ročnú Oľgu z Husinej, obvinil zo zločinu obmedzovania osobnej slobody v súbehu so zločinom zabitia v spolupáchateľstve. Dnes skončili vo vyšetrovacej väzbe.
Za zločiny, ktorých sa dopustili, im hrozí trest odňatia slobody na 9 až 12 rokov. Prípad je v štádiu vyšetrovania a nie je vylúčené, že im bude vznesené obvinenie aj z ďalších trestných činov.

Jozef Kmeťo 
Zdroj Markíza a TASR 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…