Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 14. januára 2019

Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri stravovaní

Byť zdravý je to najdôležitejšie, čo by sme si mali priať. Väčšina z nás ale nerieši svoj zdravotný stav dovtedy, kým nie je naozaj zle. Najväčší vplyv na naše zdravie majú zlé stravovacie návyky, ktoré sa žiaľ od nás dospelých učia aj deti. Dospelí si neuvedomujú, že ich deti jedávajú to, čo aj ich rodičia. Ak vidia, že rodič nemá rád konkrétne jedlo, nemá ho rado ani dieťa.
Aké chyby robíme najčastejšie pri stravovaní? Toto sú tie najväčšie.


Ilustračné foto/ Internet 


Zabúdame na raňajky

Raňajkám nevenujeme dostatočnú pozornosť, a to je veľký problém. Raňajky sú považované za najdôležitejšie jedlo dňa. Dávajú nám energiu na celé dopoludnie a celkovo na celý deň. Nezabúdajme, že metabolizmus potrebuje ráno naštartovať, a to nielen pitím praženej mletej kávy Arabica.

Je dokázané, že raňajky zlepšujú krátkodobú pamäť, podporujú správnu funkciu imunitného systému a dokonca aj znižujú riziko vzniku cukrovky. Dôležité je ale aj to, čo si do úst dáte. Odporúčame vám raňajky bohaté na vlákninu.

Jedávame návalovo

Nemáme čas a až keď nám škvŕka v žalúdku, až vtedy sa najeme. V stravovaní by sme mali mať určitý systém. Nemali by sme jedávať návalovo, čiže jedenkrát- dvakrát denne a veľké porcie. Pre vaše zdravie je dôležité, aby ste jedli minimálne päť jedál denne a v menších porciách. Nezabúdať by ste nemali ani na olovrant, desiatu, ale aj večeru. Jedzte najneskôr o 18:00 večer.
Odporúčajú sa menšie porcie, kedy každé sústo dôkladne prežujete.

Takýmto stravovaním sa na vás nebudú lepiť nadbytočné kilá a vaše tráviace ústrojenstvo vás už nikdy nebude trápiť. Nebudete musieť byť odkázaný na pozitívne účinky zelenej kávy, ktorá vďaka kyseline chlorogenovej pomáha redukovať množstvo cukru v tele.

Vyhýbame sa ovociu a zelenine

Ovocie a zelenina obsahujú potrebné vitamíny a minerály, ktoré udržiavajú náš tráviaci trakt zdravý. Vznikajú mylné predstavy, že obsahujú veľa cukru a veľa sa z nich priberá. Sú to však informácie, ktoré by sme mali ignorovať. Obsahujú cukor, no ten je prírodný a nášmu zdraviu neuškodí.

Jedávajte ovocie a zeleninu a zmiznú tak problémy s tráviacim ústrojenstvom. Je dokázané, že pravidelnou konzumáciou zeleniny a ovocia sa vám vírusy a baktérie budú vyhýbať. Ak máte problémy s herpesom, poprípade je vaše dieťa často choré a nedokáže odolávať vírusovým infekciám, popri konzumácii vitamínov C a A jedávajte aj vitamín D. Získame ho nielen zo slnka, ale aj zo zdravého dezodorizovaného rybieho oleja.

Vyhnite sa týmto chybám a vyhnete sa tak aj nepríjemným vyšetreniam – kolonoskopii a gastroskopii.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...