Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri stravovaní

Byť zdravý je to najdôležitejšie, čo by sme si mali priať. Väčšina z nás ale nerieši svoj zdravotný stav dovtedy, kým nie je naozaj zle. Najväčší vplyv na naše zdravie majú zlé stravovacie návyky, ktoré sa žiaľ od nás dospelých učia aj deti. Dospelí si neuvedomujú, že ich deti jedávajú to, čo aj ich rodičia. Ak vidia, že rodič nemá rád konkrétne jedlo, nemá ho rado ani dieťa.
Aké chyby robíme najčastejšie pri stravovaní? Toto sú tie najväčšie.


Ilustračné foto/ Internet 


Zabúdame na raňajky

Raňajkám nevenujeme dostatočnú pozornosť, a to je veľký problém. Raňajky sú považované za najdôležitejšie jedlo dňa. Dávajú nám energiu na celé dopoludnie a celkovo na celý deň. Nezabúdajme, že metabolizmus potrebuje ráno naštartovať, a to nielen pitím praženej mletej kávy Arabica.

Je dokázané, že raňajky zlepšujú krátkodobú pamäť, podporujú správnu funkciu imunitného systému a dokonca aj znižujú riziko vzniku cukrovky. Dôležité je ale aj to, čo si do úst dáte. Odporúčame vám raňajky bohaté na vlákninu.

Jedávame návalovo

Nemáme čas a až keď nám škvŕka v žalúdku, až vtedy sa najeme. V stravovaní by sme mali mať určitý systém. Nemali by sme jedávať návalovo, čiže jedenkrát- dvakrát denne a veľké porcie. Pre vaše zdravie je dôležité, aby ste jedli minimálne päť jedál denne a v menších porciách. Nezabúdať by ste nemali ani na olovrant, desiatu, ale aj večeru. Jedzte najneskôr o 18:00 večer.
Odporúčajú sa menšie porcie, kedy každé sústo dôkladne prežujete.

Takýmto stravovaním sa na vás nebudú lepiť nadbytočné kilá a vaše tráviace ústrojenstvo vás už nikdy nebude trápiť. Nebudete musieť byť odkázaný na pozitívne účinky zelenej kávy, ktorá vďaka kyseline chlorogenovej pomáha redukovať množstvo cukru v tele.

Vyhýbame sa ovociu a zelenine

Ovocie a zelenina obsahujú potrebné vitamíny a minerály, ktoré udržiavajú náš tráviaci trakt zdravý. Vznikajú mylné predstavy, že obsahujú veľa cukru a veľa sa z nich priberá. Sú to však informácie, ktoré by sme mali ignorovať. Obsahujú cukor, no ten je prírodný a nášmu zdraviu neuškodí.

Jedávajte ovocie a zeleninu a zmiznú tak problémy s tráviacim ústrojenstvom. Je dokázané, že pravidelnou konzumáciou zeleniny a ovocia sa vám vírusy a baktérie budú vyhýbať. Ak máte problémy s herpesom, poprípade je vaše dieťa často choré a nedokáže odolávať vírusovým infekciám, popri konzumácii vitamínov C a A jedávajte aj vitamín D. Získame ho nielen zo slnka, ale aj zo zdravého dezodorizovaného rybieho oleja.

Vyhnite sa týmto chybám a vyhnete sa tak aj nepríjemným vyšetreniam – kolonoskopii a gastroskopii.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…