Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Neviete si vybrať manželskú posteľ? Poradíme vám, ako si vybrať takú, ktorá vydrží

Pri zaobstaraní si vlastnej nehnuteľnosti a celkovo pri osamostatnení sa musia partneri investovať aj do manželskej postele. V porovnaní s kuchynskou linkou a prerábaním bytového jadra sa to môže zdať ako malá nepodstatná čiastka, no v skutočnosti sa jedná o finančne náročnú investíciu.
Ak si neviete vybrať kvalitnú posteľ, poradíme vám, čo si všímať pri výbere novej manželskej postele.Ilustračné foto/ Internet Úložný priestor


Pri výbere novej manželskej postele si všímajte nielen jej cenu, ale aj to, či má úložný priestor, alebo nie. V ponuke manželských postelí nájdete aj postele so zabudovaným úložným priestorom v spodnej časti postele, ale aj bez úložného priestoru – bez šuflíka. Predtým, ako si vyberiete konkrétny typ postele, ujasnite si, či chcete posteľ s úložným priestorom – so šuflíkom, alebo bez neho. Ak vám nevadí nechávať paplóny na posteli, potom vám stačí posteľ bez zabudovaného úložného priestoru. Priestor pod posteľou môžete využiť aj inak, a to kúpením plastových uzatvárateľných boxov. Ak ale nechcete mať na posteli počas dňa svoje periny, kúpte si posteľ so zabudovaným úložným priestorom.


Materiál


Zo všetkých materiálov sa odporúča kvalitné masívne drevo. Postele z masívu sú jednoznačne najkvalitnejšie v každej ponuke e-shopu s nábytkom. Masívne drevo je odolné voči roztočom, pevné, stabilita jednotlivých častí vás nesklame ani po rokoch a čo je najdôležitejšie, drevo nikdy nevyjde z módy. Ak investujete do postele z masívu, máte istotu, že vás táto posteľ bude sprevádzať celý život. Morenie si môžete prispôsobiť k ostatnému nábytku.
Odporúčame postele z borovicového a bukového dreva.


Masívne postele sú ale drahšie. Lacnejšie postele nájdete v ponuke laminátových vyrobených z drevotriesky. Tieto postele sú výrazne ľahšie ako tie masívne.
Oceniť oceníte aj celočalúnené postele. Osloviť vás môže ich pompézny vzhľad. Pri presúvaní postele si ale dávajte pozor, aby ste nepoškriabali vašu laminátovú podlahu. Ryhy, ktoré spôsobíte, už nezamaskujete. Jedine tak kobercom.

Jedna rada na záver: Posteľ vyberajte nie podľa ceny, ale najmä podľa materiálu a veľkosti. Najčastejšie sa predávajú rozmery 200x160 cm a 200x180 cm.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…