Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 14. januára 2019

Neviete si vybrať manželskú posteľ? Poradíme vám, ako si vybrať takú, ktorá vydrží

Pri zaobstaraní si vlastnej nehnuteľnosti a celkovo pri osamostatnení sa musia partneri investovať aj do manželskej postele. V porovnaní s kuchynskou linkou a prerábaním bytového jadra sa to môže zdať ako malá nepodstatná čiastka, no v skutočnosti sa jedná o finančne náročnú investíciu.
Ak si neviete vybrať kvalitnú posteľ, poradíme vám, čo si všímať pri výbere novej manželskej postele.Ilustračné foto/ Internet Úložný priestor


Pri výbere novej manželskej postele si všímajte nielen jej cenu, ale aj to, či má úložný priestor, alebo nie. V ponuke manželských postelí nájdete aj postele so zabudovaným úložným priestorom v spodnej časti postele, ale aj bez úložného priestoru – bez šuflíka. Predtým, ako si vyberiete konkrétny typ postele, ujasnite si, či chcete posteľ s úložným priestorom – so šuflíkom, alebo bez neho. Ak vám nevadí nechávať paplóny na posteli, potom vám stačí posteľ bez zabudovaného úložného priestoru. Priestor pod posteľou môžete využiť aj inak, a to kúpením plastových uzatvárateľných boxov. Ak ale nechcete mať na posteli počas dňa svoje periny, kúpte si posteľ so zabudovaným úložným priestorom.


Materiál


Zo všetkých materiálov sa odporúča kvalitné masívne drevo. Postele z masívu sú jednoznačne najkvalitnejšie v každej ponuke e-shopu s nábytkom. Masívne drevo je odolné voči roztočom, pevné, stabilita jednotlivých častí vás nesklame ani po rokoch a čo je najdôležitejšie, drevo nikdy nevyjde z módy. Ak investujete do postele z masívu, máte istotu, že vás táto posteľ bude sprevádzať celý život. Morenie si môžete prispôsobiť k ostatnému nábytku.
Odporúčame postele z borovicového a bukového dreva.


Masívne postele sú ale drahšie. Lacnejšie postele nájdete v ponuke laminátových vyrobených z drevotriesky. Tieto postele sú výrazne ľahšie ako tie masívne.
Oceniť oceníte aj celočalúnené postele. Osloviť vás môže ich pompézny vzhľad. Pri presúvaní postele si ale dávajte pozor, aby ste nepoškriabali vašu laminátovú podlahu. Ryhy, ktoré spôsobíte, už nezamaskujete. Jedine tak kobercom.

Jedna rada na záver: Posteľ vyberajte nie podľa ceny, ale najmä podľa materiálu a veľkosti. Najčastejšie sa predávajú rozmery 200x160 cm a 200x180 cm.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...