Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Policajné pátranie po 17 mesačnej Márii Tudorike, ktorú uniesol zlodej aút

Maria Tudorika, 17 mesačné unesené dievčatko.../foto: ES./


Polícia hľadá 17-mesačné dievčatko, ktorá bola unesená mužom, keď ukradol otcovo auto, vyjadrila sa Scotland Yard.

Otec sa stretol s cudzincom v Manor Parku vo východnom Londýne, krátko pred 15.40 v nedeľu 6.12018, s cieľom predať Audi A5.

Ale podozrivý vyskočil do vozidla a odišiel z Nine Acres Close s dievčaťom menom Maria Tudorica, ktorá sedela na prednom sedadle spolujazdca, povedali dôstojníci.

Čierny automobil - registračné číslo FY58UAZ - bol nájdený opustený v blízkosti Hatherway Crescent bez dieťaťa.

Učiteľ, ktorý navštívil rodičov Márie Tudoriky povedal, že rodina uneseného dievčatka bola rozrušená a zúfalá, keď sa dozvedeli, že auto bolo nájdené bez Márie.

25-ročná Nazneen Saleh bola šokovaná pri čítaní správ o udalostiach, ktoré sa odohrali na ulici, keď šla von a hovorila so strýkom dievčaťa a ženou, o ktorej sa domnieva, že je jej babičkou.

"Hovorila som so strýkom dieťaťa, vysvetľoval mi situáciu a nevedel ešte, že našli auto opustené, bez dievčatka", povedala pani Saleh tlačovej asociácii.

"Myslím, že babička dieťaťa bola tam a bola veľmi zúfalá." "Nemôžem uveriť, že našli auto, ale nie dieťa", povedala...

"Je to úplne zničujúce, som šokovaná a som učiteľka, takže sa cítim naštvaná," ​​dodala pani Saleh.

Scéna v Nine Acres Close, Newham, východný Londýn, keď polícia hľadala Máriu /foto: ES./

Mária, ktorá pôvodne pochádza z Rumunska, žije na tej istej ulici, kde spomínaná pani učiteľka a že mala v čase, keď bola unesená, na sebe oblečený biele tričko a  červené nohavice.

Detektívi Scotland Yardu povedali, že človek, ktorý ukradol auto aj s dievčatkom, je bol malý ázijský muž, ktorý bol oblečený do čierneho oblečenia.

Ktokoľvek s akýmikoľvek informáciami by mal zavolať políciu na 999, alebo Crimestoppers anonymne na číslo 0800 555 111.


Iveta Kmeťová
zdroj: ES.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…