Odmena za nákup na ZľavaDňa

pondelok 14. januára 2019

Pravidlá, ktoré by mal začínajúci podnikateľ ovládať

Či už v podnikáte v automobilovom priemysle, alebo v gastronómií, musíte počítať s tým, že konkurencia vám bude neustále dýchať na chrbát. Ak chcete prežiť, musíte inovovať, musíte sa vzdelávať a v prvom rade musíte počúvať zákazníkov.
Ktoré pravidlá by mal každý začínajúci podnikateľ ovládať?

Ilustračné foto/ Internet 

Chráň si to, čo si vymyslel

Podnikateľský nápad – to je to, čo vás ovplyvnilo opustiť staré zamestnanie a stať sa sám sebe pánom. Váš nápad – to, čo ste vymysleli, vám ale vaša konkurencia môže ukradnúť a privlastniť si. Pre niekoho možno nepredstaviteľné, ale žiaľ aj takéto situácie sa stávajú.

Ak chcete rozbehnúť svoj biznis, chráňte si svoj nápad a informujte sa o podmienkach registrácie ochrannej známky. Ochrannú známku môže tvoriť akékoľvek označenie, ktoré môže byť graficky znázornené. Väčšinou sa jedná o logá firiem – „odhryznuté jablko“, názvy produktov, slogany.
Ochranná známka je dôležitá pre každého podnikateľa a čím skôr si to uvedomíte, tým lepšie pre váš biznis. Informácie o tom, ako registrovať ochrannú známku, nájdete samozrejme aj na internete.

Bez reprezentatívneho sídla firmy nezaznamenáš úspech

Niektorí podnikatelia si to neuvedomujú, ale sídlo spoločnosti – to, kde sídli ich firma, výrazne ovplyvňuje ich úspech. Ak sa budete nachádzať v malom okresnom meste, oslovíte len ľudí žijúcich v tomto meste, poprípade v jeho blízkom okolí.
Ak si ale vyberiete reprezentatívne sídlo spoločnosti, máte šancu osloviť oveľa väčšiu skupinu potencionálnych zákazníkov. Viac potencionálnej klientely bude automaticky znamenať vyššie tržby.

Skúste si nájsť virtuálne sídlo v Bratislave. Na tejto adrese sa nemusíte fyzicky nachádzať. Stačí, ak na lukratívnej adrese v hlavnom meste bude sídliť vaša firma.

Tlačená reklama má stále zmysel

Viacerí podnikatelia si myslia, že tlačená reklama už dávno nie je v móde. Myslia si, že stačí byť viditeľný na internete a zákazníci sa k nim budú hrnúť. Reklama vo virtuálnom svete, na internete je dôležitá, ale tlačená reklama tiež. Kvalitne tlačené reklamné produkty – diáre, zápisníky, billboardy, hrnčeky, ale aj vlastné prezentačné steny (v prípade, že sa zúčastňujete výstav a predajných trhov) sú pre firmy dôležité.
Tlačená reklama je dôležitá, preto vám odporúčame zainvestovať do nového rezacieho plotra, ktorý slúži na orezávanie, resp. na výrezy do rôznych materiálov.

Začnite svoj biznis úspešne a držte sa týchto pravidiel.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...