Odmena za nákup na ZľavaDňa

sobota 12. januára 2019

Rómovia sa chcú pre nespokojnosť s prácou Á.Ravasza obrátiť na premiéra

Rimavská Seč 12. januára (TASR) - Viac ako stovka účastníkov sa v sobotu v Rimavskej Seči (okres Rimavská Sobota) stretla na celoslovenskom stretnutí Rómov.

Foto/ SITA 

jeho témou bola aktuálna situácia Rómov na Slovensku a nespokojnosť s prácou splnomocnenca vlády pre rómske komunity Ábela Ravasza. "Prijali sme uznesenie, že v priebehu budúceho týždňa napíšeme verejný list predsedovi vlády kvôli nespokojnosti s prácou splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Ábela Ravasza," poznamenal po stretnutí predseda Strany tolerancie a spolunažívania František Tanko. Ako ďalej uviedol, jedným z dôvodov, prečo sa pre takýto krok rozhodli, je nespokojnosť s čerpaním eurofondov, či neriešenie rómskej problematiky za posledných 28 rokov. "Naša strana zároveň chystá ďalšie stretnutie, ktoré sa bude konať budúci mesiac na východnom Slovensku," dodal Tanko.


Ako ďalej Tanko povedal "Každý má právo na slušný život, no mladí ľudia, predovšetkým Rómovia sú odsúvaní na okraj spoločnosti. Na Slovensku sú Rómske politické strany, ktoré bazírujú predovšetkým na to, aby sa oni mali dobre. Ako dobre viete, tento problém je celospoločenský za 28 rokov ani jedna vláda nedokázala vyriešiť zamestnanosť, rasizmus, diskrimináciu, bývanie a vzdelanie" dodal František Tanko


Viktor Valík 

Viktor Valík, sympatizant strany STS Františka Tanku, povedal" V 5. mesiaci tohto roku máme voľby do europarlamentu. Rómov na Slovensku je od 500 tisíc do 800 tisíc, bude veľkou hanbou, keď sa rómsky kandidát nedostane do europarlamentu. Keby že prejde rómsky kandidát do europarlamentu veľa vecí by sa zmenilo a veľa vecí by sa začalo meniť a riešiť. Keď vezmeme do úvahy, že od 90-tého roku všetky peniaze, ktoré boli určené Rómom a z tých peňazí počítam 95 percent sa odlialo do nejakých neziskoviek, do nejakých projektov, ktoré nemali nič s vami  Rómami spoločné, tak by napríklad sa zrazu financie stopli, a budú sa dávať tam, kde ich je treba. Jednoducho treba isť voliť, toto nerobíte pre mňa, ale pre seba", dodal Viktor Valik, ktorý tieto slová adresoval predovšetkým mladým Rómom.
Jozef Kmeťo 
Zdroj TASR   

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...