Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 31. januára 2019

Rómovia stoja za Hriczkom, chcú zmenu, dosť bolo aby za nich rozhodovali iní!

Foto/ Internet 


V stredu vyhlásil Ivan Hriczko, že chce vytvoriť nový politický priestor s cieľom osloviť čo naviac mladej generácie Rómov, ale aj mladých ľudí z majority. Samozrejme je tu priestor aj pre strednú a staršiu generáciu. Cieľom Ivana Hriczka je ľudí spájať a nie nekoordinovanými politickými krokmi v ľuďoch vyvolávať skepsu. Chce posilniť aj spoluprácu medzi jednotlivými politickými subjektami a je naklonený ku každej konštruktívnej debate. Na túto snahu reaguje aj verejná mienka, ktorá rozhodnutie Ivana Hriczka privítala. Desiatky ľudí už prejavilo záujem na novej idei spolupracovať. Viac ako 500 mladých Rómov sa prihlásilo k dobrovoľnej práci. Mladí ľudia si uvedomujú, že ich budúcnosť je v ich rukách. Ako sa vyjadril Ivan Hriczko, "Teší ma, že je verejná mienka priaznivo naklonená mojej snahe."

Ješitnosť nám mnohokrát zničila plány, čo je vidieť aj v poslednom období vo verejnom priestore sociálnej siete. Nedovoľme, aby nás ješitnosť iných zastavila, nedovoľme aby nám ješitnosť zahltila naše srdcia a túžby žiť v tejto spoločnosti ako rovnocenní občania a nie občania druhej kategórie.  Ješitnosť je vlastnosťou pýchy a nadradenosti človeka, a práve táto vlastnosť nám prakticky vyše 20 rokov neumožnila prekročiť nie len prah parlamentu Národnej rady Slovenskej republiky ale podieľať sa na veciach verejných.  Máme tu veľa oblastí spoločenského života, v ktorých my Rómovia chýbame.

"Máme jedinečnú príležitosť, aby sme veci našej komunity zobrali do našich rúk a pokúsili sa prepísať históriu absencie našich ľudí v tejto spoločnosti," povedal Ivan Hriczko. Upre Roma!!!   


Foto/ Internet Jozef Kmeťo 

2 komentáre:

  1. Ta pan Hrizko bol uz vo vela stranach ale neuspel a teras ide zas kandidovat..vsetkim ide len o vlasne vrecka na slovensku to nigda inak nebude netreba sa spolehat na politikov treba sa spolehat len sa na seba alebo ist prec do zahranicia

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Zdravým vás Pán hriczko ma ambície sa stať rómskym lídrom neviem o čo vám ide Rómaci je tu stabilná strana Františka Tanku ..... STS. Tak len treba mu dať šancu a nie len mat predsudky každý tu zoseba robia komisári každý robí zo seba visetrovatel ale tu ide o nás o našu budúcnosť to treba pozerať a nie len mat predsudky to nikam nevedie!

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...