Odmena za nákup na ZľavaDňa

štvrtok 3. januára 2019

Rómovia viac a viac prepadávajú sektám

Sekty sa stali jedným zo závažných problémov súčasnosti v rómskych osadách, ktoré sú odrezané od zvyšku sveta. Ich izolácia je ornou pôdou pre kadejakých samozvaných pastorov či siekt zo zahraničia, ktoré si takýmto spôsobom hľadajú svoje nové ovečky. 

Zdroj FB Gorol /ilustračné foto/


Taký samozvaný pastor, či duchovný na cestách príde do osady, tu urobí stretnutie v príbytku zväčša už člena tejto sekty, kam prídu pozvaní hostia, obyvatelia osady a začne im kázať o Bohu, Ježišovi Kristovi, pričom aby prísediacich utvrdil, že má pravdu v ruke drží Bibliu... Takýto "duchovní" pôsobia dojmom serióznosti. Rómovia sa zo zvedavosti zúčastňujú náborových stretnutí a neuvedomujú si nebezpečenstvo, ktoré im hrozí vznikom závislosti na sekte.

Sekta teda náboženská obec znamená, že sa odklonila od hlavného prameňa a učenia cirky. Biblické náuky si prispôsobila svojej novej dogme a celkový výklad Biblie vysvetľuje po svojom, pričom vytrháva z kontextu viery, prikázaní, či života Ježiša Krista.  


Zdroj fb Gorol /ilustračné foto/


PODĽA AKÝCH ZNAKOV SPOZNÁME, ŽE IDE O NEBEZPEČNÚ SEKTU?

Bezvýhradná závislosť na vodcovi alebo prorokovi, skupine vedúcej starších zboru, cirky a podobne.
Zákaz kritiky a pochybnosti o učení sekty členovia sekty sú pozbavovaní svojprávnosti.
Súkromný život príslušníkov je naprogramovaný.
Sekta si myslí, že ona hlása jedinú pravdu.
Od každého člena sa požaduje, aby sa podvolil každému príkazu.

Ak je sekta, s ktorou ste prišli do kontaktu aspoň z časti charakterizovaná niektorými z týchto znakov, môžete si byť takmer úplne istí, že sa jedná o nebezpečnú sektu. So sektou treba okamžite a navždy prerušiť styky. Nikdy sa nepokúšajte o dobre mienenú diskusiu so snahou otvoriť členovi sekty oči, nebudete mať úspech. Práve naopak, môže sa celkom ľahko stať, že sa do siete sekty zamotáte sám.


Verím v Ježiša Krista, verím v sväté písmo, verím v Boha 

Člen sekty nevidí vo svojej novej viere nič zlé, veď verí v Ježiša či Boha a práve tu sa z neho stáva otrok svoje novej viery.  Neuvedomuje si to, ale jeho život je doslova naprogramovaný, čo môže a čo nie, je doslova nainfikovaný predstavou, že všetko čo sa týka života mimo jeho cirky je svetské a ovládané satanom diablom. Obyčajné sledovanie televízie, či určitého programu, alebo filmu môže u neho vyvolať skľučujúci pocit, že robí niečo zlé, pričom môže isť o napríklad obyčajnú komédiu, či telenovelu. 

Človek, ktorý prepadne sekte, vnorí sa do dogmatickej viery, prestáva sám za seba myslieť, ale myslí ako cirkev a svoj život k tomu aj prispôsobí, čím navonok deklaruje, že jeho život zmenila viera. Predtým pil, fajčil, hrával automaty, dnes už nie... Ľudia, ktorí ho poznali zrazu vidia jeho nové ja a uveria, že ho zmenila jeho viera. Ale pritom to tak nemusí byť. Jeho zmena nie je podmienená nasledovaním Ježiša Krista ako to členovia sekty hlásajú, ale iba prázdnym nasledovaním prikázaní jeho nového náboženského spoločenstva. 

Sekta dokáže u svojho člena vyvolať strach. Nebudeš konať božiu vôľu budeš zničení v Armagedone. Iné sekty zase hlásajú, že ak členovia budú porušovať to čo sa naučili nebudú vzatí do neba, ale budú vo večnom zatratení. Človek ktorý uveri, zo strachu zmení aj svoj život...      

Dovoľte jeden citát z Biblie "Satan sa premieňa na anjela svetla"... V tomto prípade si myslím, že od citátu z biblie to nebude tak ďaleko od pravdy... I keď vyznávaju Ježiša Krista či Boha neznamená, že sú to slová pochádzajúce zo srdca a prichádzajúce živému Ježišovi Kristovi, či Bohu. 

Nebezpečenstvo sekty je v tom, že v zdanlivo dobrých veciach, ako je uzdravovanie, spievanie, či zmena života nevidíme nič zlé. Čínske príslovie hovorí : "Oko človeka dokáže naviac oklamať jeho srdce." 

Keď si pozriete video, kde chorá žena začne chodiť, aj keď na videu je vidieť, že žena vôbec nie je vyliečená a trpí strašnými bolesťami, ale jej pastor to prikázal aby chodila, tak chodí... Aj vy uveríte, že nič zlé sa tam nekoná. Dokonca uveríte, že to on jej pomohol aby ako tak chodila, že je vyvolený aby konal zázraky v mene Ježiša Krista.  A v tom je to nebezpečenstvo. Ľudia to vidia, uveria a začnú sa modliť, kričať, či spievať... Nikoho ani len nenapadne, že za tým nemusí byť Ježiš Kristus ani Boh iba ľudská vôľa zotročená dogmou novej viery. Stali ste sa otrokmi, ste otrokmi, a konáte ako otroci, ale nie živého Boha a jeho syna, ale vôle pozemského človeka. 
                                                 fb Gorol /ilustračné video/


Jozef Kmeťo 


16 komentárov:

 1. uz nevedia co zo sebou novodoby blazni nic ine este aj deti do toho tahaju

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Je to tak súhlasím, dámy a pány nech sa páči úplné vysvetlenie slova Brainwash v tomto článku.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. brainwash??? RKC je najvecsi brainwash!! moja stara mama sa zrutila po tom co jej farar povedal ze nema odpustene hriechy a pojde do pekla!!!Strasia ludi ze ked opustia tu spravnu cirkev s velkym "C" tak su nespaseny!!!!! TOTO JE BRAINWASH!!!! CELY TENTO CLANOK JE BRAINWASH!!! A STRASENIE!! KED OPUSTITE HLAVNY PRUUUUUD RKC POJDETE DO SEKTY BUBUBUBUUUU."!!! PFUJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Odstrániť
 3. najvecsia sekta je rimsko katolicka cirkev. Nie je na svete ina cirkev ktora by uctievala cloveka ako katolici papeza. Preto odsudit cirkvy kde je niekto kto kaze a ludia ho prijimaju a pritom sam uctievat cloveka vo vatikane je na zvracanie. Cely clanok je zavadzanie a obycajna katolicka dogma. Farari stracaju ovecky tak nasadili do boja ohovaranie a ociernovanie inych cirkvy. PROSTE HNUS!!! hanba vam ze taky clanok zverejnujete. Do medžugorie nechodia chori a nevracaju sa chori? cely clanok je ucelovy a pokrytecky!! HANBA VAM!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pravdu mas. Citujem: Taký samozvaný pastor, či duchovný na cestách príde do osady, tu urobí stretnutie v príbytku zväčša už člena tejto sekty, kam prídu pozvaní hostia, obyvatelia osady a začne im kázať o Bohu, Ježišovi Kristovi, pričom aby prísediacich utvrdil, že má pravdu v ruke drží Bibliu... Takýto "duchovní" pôsobia dojmom serióznosti.. To mi pripomina politika pred volbami a jeho sluby. Politika co sa potom na Romov po volbach z vysoka vysral a tak to robili aj ostatny po celych tych poslednych 60 rokov. Inac si neviem vysvetlit ako je mozne ze Romovia stale ziju stale v osadach na konci sveta kam nevedie jedina slusna cesta a teraz ich odtial este vyhanaju ze vraj nech si vezmu hypoteky. Prepadali sme vseci sektam politikov cele dlhe desatrocia a teraz je to vraj sekta? Mozno ano, ale s tym rozdielom, ze kazat o Bohu je sluzba zatial co kazat o svetlej buducnosti ked odovzdame svoje hlasy kokotovi je uplna samovrazda.

   Odstrániť
 4. Vymyvanie mozgov?...esteze katolicka cirkev v historii vymyvala ludi krvou ..dnes uz nemoze tak klame a ohovara ...to je asi lepsie ze? otrasny clanok plny klamstiev...a vobec kde je vyjadrenie druhej strany? kazda cestna novinarcina da priestor druhej strane. Toto je vyplod autora..asi vecer zjedol vela klobasy

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Pokud je tedy tohleto působení sekt špatně, tak se ptám, kdy ty "jedině pravé církve" začnou pravidelně chodit mezi ty nejzápadlejší romské osady a ukážou tu pravou Boží moc? Nějak se k tomu neměli a nemají...no proč asi? Jsou totiž už dávno bez Boží moci. Stačí zajít do kteréhokoliv kostela a zjistit na vlastní kůži, jestli vám kněz dokáže pomoc od nemocí. Nejspíše vás pošle k doktorovi...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. SUHLASIM!!! tu je odpoved kto sa odklonil od praveho krestanskeho ucenia https://4.bp.blogspot.com/-xca6tBGJqf8/VstWMN2RDwI/AAAAAAAAQ8Y/UllgiJAoMMA/s1600/pontif.jpg

   Odstrániť
 6. romovia nie su hlupy. To maju robit toto? toto je ten spravny prud? https://www.youtube.com/watch?v=EarSrDyiPDo

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tak ako ježiš nas upozornoval že toto všetko sa bude diať tak pomali a isto sa všetko naplna ale mi co pravdu pozname modlime sa za tich ktori nas oznacuju lebo us nevedoa co maju robit ani nevedia ze su pouzivany satanom lebo satan sa us trasie od strachu tak nevie us co robit tak si us pouziva take to cesty hah na smiech

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Nenávisť sveta
  18 Ak vás svet nenávidí, vedzte, že mňa nenávidel skôr ako vás. 19 Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho; keďže však nie ste zo sveta, ale ja som si vás vyvolil zo sveta, preto vás svet nenávidí. 20 Spomeňte si na slová, ktoré som vám povedal: Sluha nie je väčší ako jeho pán. Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás. Ak zachovávali moje slovo, budú zachovávať aj vaše. 21 No to všetko budú konať proti vám pre moje meno, pretože nepoznajú toho, čo ma poslal. 22 Keby som nebol prišiel a nebol im hovoril, nemali by hriech, ale teraz nemajú výhovorku pre svoj hriech. 23 Kto mňa nenávidí, nenávidí aj môjho Otca. 24 Keby som medzi nimi nebol konal skutky, aké nikto iný nekonal, nemali by hriech. Teraz však videli, a predsa znenávideli aj mňa, aj môjho Otca. 25 Ale to preto, aby sa naplnilo slovo, napísané v ich zákone: Nenávideli ma bez príčiny. 26 Keď príde Tešiteľ, ktorého vám ja pošlem od Otca, Duch pravdy, ktorý vychádza od Otca, ten bude vydávať o mne svedectvo. 27 Aj vy budete svedčiť, pretože ste od začiatku so mnou.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Vlastnosti zdravého miestneho zboru :
  1.) Biblické učenie.
  2.) Čistota života zboru.
  3.) Láskavé vzájomné vzťahy.
  4.) Živé oslavovanie Pána.
  5.) Prejav moci a darov Svätého Ducha.
  6.) Misijný duch.
  7.) Zdraví jednotlivci /radosť, obetavosť, ochota/.
  8.) Zdravé vodcovstvo. Každý pracuje - tímová spolupráca.
  9.) Sociálna starostlivosť o ľudí v cirkvi.
  10.) Sociálna a morálna zodpovednosť v spoločnosti.
  6. Poslanie cirkvi Kristovej
  Keď nás Pán zachránil, nezobral nás hneď k sebe, ale nechal nás tu na zemi s poslaním.
  Poslanie Cirkvi Kristovej:
  a. Voči Bohu
  Uctievať, chváliť, oslavovať Ho slovami, piesňami, hudbou, dvíhaním rúk, tlieskaním, atď.,
  rôznym biblickým spôsobom v Duchu Svätom, v pravde a úprimne. Oslavovať Ho celým životom,
  čistým a poslušným, biblickým spôsobom života z vďačnosti a lásky. Tým, že plníme naše poslanie aj
  vzájomne voči sebe aj voči svetu.
  b. Voči sebe
  Jednotlivci: - zachovať, chrániť, strážiť čistotu srdca,
  - dbať o vlastný osobný duchovný rast, vzdelávať sa a slúžiť,
  - byť pripravení na svadbu Baránkovu.
  Obecenstvo: - chrániť morálnu čistotu obecenstva a vzájomné vzťahy,
  - chrániť, strážiť, napomínať jeden druhého v láske,
  - chrániť, strážiť čistotu učenia,
  - slúžiť, pomáhať jeden druhému vo vzájomnej praktickej láske
  /duchovne, fyzicky, sociálne, finančne/,
  - vychovávať a vypudiť veriacich do služby.
  c. Voči svetu
  - Svietiť, byť svetlom, byť mestom na vrchu, aby svet videl, že sa dá žiť aj iným spôsobom.
  Aby svet videl, že existuje živý Boh a On má tu na zemi svoj zvláštny ľud, ktorý
  - sa chráni od hriechu,
  verí a oslavuje svojho Boha.
  Sú to ľudia, ktorí sa vzájomne majú radi /neohovárajú/,
  - neboja sa budúcnosti,
  - rozdávajú pokoj, radosť, lásku a povzbudenie,
  - medzi ktorými Boh koná zázračné veci.
  - Byť svetlom vo svete, aby ľudia videli svetlo a mohli nasledovať svetlo, nájsť smer, cieľ, zmysel
  života a spasenie. Tento svet je plný zmätku a strachu ako tmavé bludisko, labyrint.
  Cirkev Kristova je /!/ majákom.
  - Byť soľou, dať chuť životu a konzervovať. Už samotná prítomnosť Božích detí často krát zabraňuje
  rozmáhaniu hriechu. Niekedy je nutné aj ozvať sa! (Ef 5:11-12) Poslaním cirkvi nie je vládnuť
  a mať moc v politike, ale slúžiť a službou získať rešpekt v spoločnosti ako soľ, aby ľudia
  uznali, aby bolo poznať, že predsa je tu niekto, kto dáva chuť životu a konzervuje, bráni skaze
  v spoločnosti, ba aktívne pomáha, slúži a nezištne sa zúčastňuje na riešení jej problémov

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Dobre napsano , z viry se stala sekta a lide z ni osaleli . Akorat vymivaji mozky lidem.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Deniska chcem sa spytat co je viera mozes mi ju definovat

   Odstrániť
 11. Ahoj ja si mislim že kto je narodený a vedený rímskokatolíckou cirkvou a žije s Kristom prostredníctvom eucharistii tak ma pravu vieru v boha.ale takí ktorí sa odtrhne a misku si inde najde niečo iné alebo niečo zažije tak si mislim že už vtedy je otrasený základ v Boha.ja zijem obyčajny život ale som vdavďa za moju vieru v boha v ktorej má vidlica moji rodičia

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Amen...Tak presne pojdu proti nám ako aj BOZIE SLOVO HOVORI ALE NEUROBIA NAM NIC LEBO BOH JE S NAMI

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Rómske noviny kričia "Kmeťo, klameš", ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa p...