Preskočiť na hlavný obsah

Výrobky Coca - Cola sú jed, rozhodol nigérijský súd

Úplne najhoršia je Coca Cola ZERO.Určite ste už na webe videli kolovať nejaké videá, zobrazujúce schopnosť koly odstraňovať hrdzu a nátery z kovových predmetov prípadne čistiť toaletné misy.

Hoci vo svojom vnútri všetci vieme, že sýtené nealkoholické nápoje sú naozaj nezdravé, mnohí z nás tú presladenú vec aj tak denno denne pijú.

Nech ste kdekoľvek, Coca-Cola patrí medzi najznámejšie nápoje na celom svete. V niektorých krajinách tretieho sveta sú výrobky Coca-Coly, ako samotná Coca-cola, ale aj Fanta či Sprite dokonca dostupnejšie než čistá voda.

Pravidelní konzumenti týchto nealkoholických nápojov by sa však nemali obávať len ich vysokého obsahu cukru.

Najvyšší nigérijský súd totiž nedávno rozhodol, že niektoré nealkoholické nápoje, predávané pod značkou Coca-Cola, môžu byť pri súbežnej konzumácii s potravinami, nápojmi a výživovými doplnkami bohatými na vitamín C, jedovaté.

Fľaše Fanty a Spritu budú mať možno čoskoro nápisy, varujúce pred zdravotnými rizikami
Podnikateľ Dr. Emmanuel Fijabi Adebo podal žalobu na Národnú agentúru pre kontrolu potravín a liečiv (NAFDAC) a Nigérijskú fľašovaciu spoločnosť (NBC).

Následne sudca Adedayo Oyebanji rozhodol, že vysoké hladiny kyseliny benzoovej, ako aj prídavné látky vo Fante a Sprite, môžu pri zmiešaní s kyselinou askorbovou, teda vitamínom C, predstavovať pre konzumentov zdravotné riziko.

V roku 2007 kúpila spoločnosť pána Emanuela Fijabiho Adeba, zvaná Fijabi Adebo Holdings Limited, nigérijský Sprite a Fantu, aby mohla exportovať na maloobchodný trh Spojeného kráľovstva.

Keď produkty dorazili do Veľkej Británie, zdravotné úrady vykonali testy a dospeli k záveru, že nie sú vhodné na konzumáciu ľuďmi, uviedla CNN.

Lodnú zásielku zabavili a zničili, lebo výrobky obsahovali vysoké hladiny kyseliny benzoovej a žltého potravinárskeho farbiva, predstavujúcich vážne zdravotné riziko. (SÚVISIACE: ďalšie informácie o toxických potravinách a nápojoch môžete nájsť na NaturalNewsIngredients.com.)

Na svoju obranu spoločnosť Coca-Cola povedala, že tieto tvrdenia sú falošné a nevedecké. Právnici Nigérijskej fľašovacej spoločnosti dodali, že výrobky neboli určené na export do iných krajín.

„Všetky naše výrobky sú bezpečné a prísne dodržiavajú všetky nariadenia krajín, v ktorých sa predávajú, pričom spĺňajú prísne normy našej spoločnosti na globálnu bezpečnosť a kvalitu“, povedal pre Independent hovorca Coca-Coly.

Sudca Adedayo Oyebanji ich obranu zamietol, vyhlásiac, že akýkoľvek nealkoholický nápoj „by mal byť vhodný na konzumáciu všetkými ľuďmi, bez ohľadu na farbu ich pleti či vierovyznanie“.

Najvyšší súd v Lagose nariadil spoločnosti NBC umiestniť na fľaše Fanty a Spritu nálepky, informujúce spotrebiteľov o možných zdravotných rizikách.

Pokutu vo výške 6 350 dolárov dostala aj NAFDAC za nedodržanie zdravotných noriem.

NBC a NAFDAC podali proti rozhodnutiu súdu odvolanie
Obe spoločnosti argumentujú, že kolové výrobky v Nigérii limity kyseliny benzoovej neprekračujú.

Citujú limity, stanovené Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) OSN, ktoré sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť v závislosti na niektorých faktoroch, ako sú podnebie a predpisy krajiny. Podľa nich si vyššie teploty vyžadujú vyššie hladiny konzervačných látok.

Ako uvádza Sade Morgan, riaditeľ NBC pre právne, verejné záležitosti a komunikáciu, normou stanovené hranice kyseliny benzoovej v nealkoholických nápojoch vo Veľkej Británii sú stanovené na maximálnych 150 mg/kg.

Výrobky Fanta a Sprite z Nigérie však zaznamenali úrovne 200 mg/kg, čo je menej, než stanovený nigérijský limit 250 mg/kg.

Hoci úrady a FAO tvrdia, že výrobky sú bezpečné, minister zdravotníctva Isaac Adewole trvá na zahájení vyšetrovania bezpečnosti výrobkov firmy Coca-Cola v Nigérii.

Správa sa šíri Nigériou rýchlosťou blesku, čo má u verejnosti za následok strach. Mnohí Nigérijčania si už viac nie sú veľmi istí, či ešte chcú piť nápoj, ktorý je v niektorých častiach sveta považovaný za jedovatý pre ľudí.

Zatiaľ čo spoločnosti Coca-Cola a NBC dúfajú v úspešné odvolanie pre opätovné vybudovanie svojej reputácie a obnovenie dôvery, skupiny spotrebiteľov vyzývajú k okamžitým bojkotom.

Iveta Kmeťová
zdroj: naturalnews


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…